Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki lehet valahogy gyógyulni a...

Ki lehet valahogy gyógyulni a beszédhibából?

Figyelt kérdés
Folyton cukkolnak érte még a családom is...

2020. márc. 5. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás és logopédus. Ebből amúgy nem “kigyógyulni” kell, mert nem betegség.
2020. márc. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

#1 hozzáteszem, nem mindig segit a logopédus. Én több izben is nekiveselkedtem, és több különböző logopédussal is megpróbálkoztam, és a gyakorlatok, amiket előirtak, semmit sem értek.

Konkrétan pösze voltam.


Végül elegem lett, és a harmadik sikertelen logopédus után a saját kezembe vettem a dolgot. Megfigyeltem a tükör előtt, hogyan tudok pöszeség nélkül kimondani s, sz, c, z betűs szavakat. Egyetlen nap (!) alatt örökre megszabadultam a pöszeségemtől.

2020. márc. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egész pontosan milyen beszédhibából?


Az sem mindegy mi okozza az adott beszédhibát, mert ha fizikai oka van - tehát a beszédszerveknél valami túl rövid vagy túl hosszú, vagy túl előre áll, vagy lyuk van ott, ahol nem kellene -, akkor ezeket is mielőbb korrigálni kellene.


Na, többek között ennek felmérése érdekében kellene mindenképpen először logopédushoz menni, mert ő meg tudja állapítani, miből ered az adott beszédhiba, és annak alapján tud célzott feladatokat adni vagy javasolni egyéb korrekciót.


És persze tényleg nem mindegy, milyen beszédhibád van. Mert beszédhiba az is, ha nem ejtesz tisztán egy hangot, kibújik a nyelved a fogad közt a sz/z/c vagy bármelyik másik hang(ok)nál, nem pörög az r", de beszédhiba többek között a dadogás, hadarás, orrhangzós beszéd is.

2020. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!