Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg merjem venni, vagy sem?

Meg merjem venni, vagy sem?

Figyelt kérdés

Bele szeretnék kezdeni egy új hobbiba, azonban ez egy százast el is vinne startból.

Dolgozok 4-5 hónapja, van spórolt pénzem, kb 500k.

Viszont nem tudom, hogy meg merjem-e ezt lépni.

Otthon biztos nem örülnének neki...



2020. márc. 5. 23:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Túl sokba a továbbiakban már nem kerülne, csak így, a kezdet.
2020. márc. 5. 23:40
 2/11 Rodi91 ***** válasza:
100%
Szerintem egy anonimom oldalon ne rejtelyeskedj,hogy mi ez a hobbi. Nagyon nehéz a kérdésedre úgy valaszolni,hogy nem is sejtjük mi benne a kockazat,ami miatt elgondolkozol rajta,hogy meg merd e lépni.
2020. márc. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Airsoftozni szeretnék. Csak míg megveszem a lőszert, a fegyvert, a védő felszerelést, valamilyen olcsóbb terepmintás ruhát ennyire rúg.
2020. márc. 6. 00:23
 4/11 anonim ***** válasza:
6%

Az en elettarsam par napja vett 80 ezerert egy tura hatizsakot. Elotte 2 hettel egy kisebb hatizsakot hegymaszo boltban. Soha eleteben nem sportolt semmit. Mindketten sokat dolgozunk.


Ha en lennek a nod,siman orulnek,h veszel ilyesmit. Golfozni is jarhatnal ennyiert. Jovoheten megyek boroxra es 80 ezer hess. Utana meg arctoltesre es 140 ezer hess. Nalunk minkettonk a sajat penzebol vasarolgat. Kozos nincs.

Remelem nem vagytok kozos kasszan. Reszvetem,h ettol rettegsz,h mit szol a bnod otthon.

N

2020. márc. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt neked kell tudnod, hogy meddig nyújtózkodhats. Például 2 éve simán kiadtam volna ennyit hobbira, mert még szülőknél laktam, semmi kiadásom nem volt. Tavaj albérletben még 1000 forintot is sajnáltam volna bármire, mert az albi minddn pénzünket elvitte. Most, házfelújítás közben, azért egy pár hónapig gyüjtögetnem kéne rá, de előbb-utóbb megvenném ha nagyon szeretném.


Amúgy kérdezz körbe, hogy nincs-e felszerelés bérlési lehetőség valahol, mert azzal kipróbálhatnád, hogy milyen is ez a sport és ha esetleg pár alkalom után megunod, akkor nem dobsz ki egy csomó pénzt az ablakon. Meg esetleg körülnézhetsz a neten, csomóan eladják a régi felszerelésüket, használt cuccokkal potom pénzből kijönne az egész.

2020. márc. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jaa, egyébként nem a barátnőmről van szó, hanem a szüleimről. Albérletben is lakom, nem csak otthon, (persze én fizetem) de nyilván tudnak a pénzügyeimről.
2020. márc. 6. 05:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg komolyan gondolod, hogy csinálni akarod, akkor ne sajnáld rá a pénzt. Viszont ha megveszed, elmész kétszer utána két évig elő se veszed, úgy kidobott pénz. Szóval ha ez téged feltölt, csinálod és szereted, akkor nem gond. Amúgy én nem kötöm anyámék orrára a pénzügyeim , felnőtt ember vagyok, arra költöm a pénzem, amit megkerestem, amire jólesik.
2020. márc. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na igen, ez meg a másik, hogy vajon meddig tart ki a lendület. Mert jártam már úgy valamivel, hogy szinte csak addig akartam nagyon, míg meg nem lett. Viszont volt amit megvettem, és nagyon jó döntésnek tartom, mert már többszörösen visszahozta nekem az árát.

Ezt már nézegetem úgy két hónapja.

2020. márc. 6. 11:29
 9/11 anonim ***** válasza:

A szüleidnek ehhez már semmi köze. Meg sem kell mondanod nekik, ha olyanok, hogy mindenbe beleszólnak, vagy mindenért húzkodják a szemöldöküket.


Viszont neked kell eldöntened, hogy benne vagy-e már annyira ebben a hobbiban, hogy megéri ennyit költeni rá. Hosszútávon fogod-e csinálni.

2020. márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9%

Hát nem csodálom, hogy a szüleid nem örülnének neki, ha a felnőt dolgozó gyerekük, ahelyett, hogy önállósodnak, dugóspuskával katonásdit játszik...


Egyébként pedig költözz el, és arra költesz, amire akarsz.

2020. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!