Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Merjem így bevállalni ezt a...

Merjem így bevállalni ezt a szabadon választható egyedemi kurzust? (alakrajz)

Figyelt kérdés

Mérnök-infós (Bsc) szakot próbálnám elvégezni. Most kezdek.

Régebben megpróbálkoztam a programtervező-info. szakkal, más egyetemen, de nem jött be : iszonyatos versenyszellem, gátlástalan és bunkó szaktársak, kiismerhetetlen hátráltató TO, tanítást bliccelő tanárok, zéró gyakorlat és hardveres tudás (mármint amit oktattak, nem sok kézzel fogható ismeretet adtak).

A mostani eddig jobbnak tűnik - leszámítva, hogy a szaktársak között itt sincs minimális összetartás, viszont nekem már van egy kis rutinom, így nem jelent gondot, hogy minden helyzetben magamra vagyok utalva.


Az előző tapasztalatok alapján - ismerve, hogy mik a nagyon nehéz tárgyak, miből nehéz átmenni - vettem fel két szabadon választható tárgyat tartalék kreditnek. 3-3 kredit értékében.


Ezek közül az egyik alakrajz.

Mivel neptunban nem volt semmi leírás v. tematika a tárgyról, így név alapján azt hittem, hogy ilyen geometriához hasonló, félig rajzelméleti, félig matekos tárgy lesz. Olyasmikre számítottam, mint pl. axonometrikus ábrázolás, térbeli formák leképezése, térbeli geometria, stb.-stb. Gondolván, amik műszaki/mérnöki jellegű munkákhoz majd jól hasznosítható.


Hát nem! =(

A mai első alkalmon, megbeszélésen kiderült, hogy MEZTELEN modelleket (mármint élő, emberi modelleket) kell majd lerajzoljunk, akit épp beállítanak elénk. Amire általában 2×45 percet ad a tanár, szóval gondolom kidolgozott munkát is vár.

Erősen fejtegette, hogy már a következő, első teljesen megtartott gyakorlaton egyből élesben megy a dolog.


Az egy probléma, hogy vajon hogy fogok így az első alkalomra a kellő rajztudással felkészülni - de ez egy másik kérdésem lesz.


De a másik probléma hogy.... izé... ha férfi aktmodell jön, az talán még oké. De nem tudom előre, hogy ha meg női modell jön, akkor nem-e leszek olyan szinten zavarban, amit nem tudok palástolni, s kínos lesz, ha meglátják rajtam.

Ugyanis meztelen nőt úgy élőben, testközelből... még a büdös életbe nem láttam. Igen, persze képen láttam, meg nem vagyok anatómiailag sík hülye... De nem tudom, hogy élőben mennyire más, mennyire kínos, zavarbaejtő, stb.


Ami miatt gondolkodom, az az, hogy jó időpontban van a tárgy, nap végére nem kell ezek szerint fáradtan elméletet hallgassak, nincs vizsga a tárgyból és nincs ZH sem. Ha valahogy előre fel tudnék készülni a kellő rajztudással - és erre most az év legelején lenne időm, amíg egyes tárgyak igazából ismétlést jelentenek csak -, könnyedén szereznék 3 kreditet, amihez igazából hetente 3 órát (180 perc) kéne ott töltsek délután 6-tól este 9-ig.

Plusz, ha térbeli rajzolást tanulnék/gyakorolnék, ill. emberi modell rajzolásával tanulnék egy kis arányérzéket - ez pl. rajzban régebben különösen gyenge pontom volt -, az sem ártana, későbbi szakrajz mellé jól jöhetne, szerintem.


Egyébként meg emellett csak 2 kredites szabadon választható tárgyak közül választhatnék, amik viszont cím alapján mind olyanok, amik ABSZOLÚT nem érdekelnek, unalmmas, untató érdektelen rétegtudományok, csontszáraz, elméleti tárgyak. Fuj!


A helyemben, ezekért az előnyökért Ti be mernétek vállalni azt cserébe, hogy aktmodelleket kell rajzolnotok, azaz hosszasan figyelni, s közben arra összpontosítani, hogy relativisztikusan le tudjátok rajzolni? (és ugye nem tudjátok, hogy női vagy férfi modell jön éppen)



2018. szept. 5. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

ilyen van? :D bár nekem lett volna iylen választható tárgyam :D

ehyelett volt mikroökónómia, elméleti fizika stb.

2018. szept. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Mit keres ez a sok tanulmányi kérdés az emberek kategóriában? Egyetemre készülsz, és még a megfelelő kategóriát sem tudtad kiválasztani.
2018. szept. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szívesen elmennék, mert kifejezetten érdekel az emberi test, viszont szerintem elég hamar képes leszel elvonatkoztatni a legtöbb modell női mivoltától.


Ezeken a kurzusokon általában a test sokrétűségének az ábrázolása a cél, vagyis az érkező nők jelentős része nem valószínű, hogy a jelenkori szépségideál megtestesülése. Nyilván mindenkinek más az, ami tetszik és senkit nem akarok megbántani, de szerintem nem lesz annyi erekciód/vörös fejed/stb., hogy palástolhatatlan legyen.


Nézd a jó oldalát: önmagad és mások elfogadását is fejlesztheted, feloldódsz (remélhetőleg), látsz meztelen nőket élőben, ügyesebben fogsz rajzolni, és gyakorlatilag ingyen kredit. :)

2018. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as válaszolónak köszönöm a pozitív bíztatást! 😁
2018. szept. 5. 21:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Érezd jól magad. 3-as voltam.:)
2018. szept. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Nálunk nem volt különbség a mérnök infó és programtervező között mármint a gyakorlatiasságot tekintve. A logikára épülő tárgyakat imádtam ahol viszont értelmetlen elavult dolgokat tanítottak ráadásul még rosszul is na azok szenvedések voltak. És sajnos volt programozó tárgy is ilyen ahol a tanár a saját mintáját akarta viszont látni és ha te saját ötlettel álltál elő akkor:"hát nem tudom, hogy ez lefutna-e", mert hogy papírra kellet "programozni".


2. Nekem ismerősöm rajzolt embereket és emlékszem mondta, hogy anatómia ismeretek bizony kellenek főként ha férfiakat rajzolsz izmok miatt. A legkellemetlenebb emléke az volt amikor az egyik idős nő egy folytában őt nézte és egyszer rá is kacsintott, nem tudott koncentrálni annyira kellemetlenül érezte magát. És ott senki sem volt a modellek közül átlag feletti. Ja és a nemi részeket szerinte jobb minél gyorsabban letudni főként ha csávó a modell, mert elég kellemetlen bámulni.


Egyébként első héten még le lehet adni gond nélkül később is csak akkor utólagos tárgy leadás és ha jól emlékszem pénzbe kerül.

2018. szept. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Ne parázz!

Azt hiszem, nem lesz gondod. Nyugodtan menj el az órákra, rajzolgass.

Hidd el, hogy más srác is úgy van vele, mint ahogy Te is. Senki sincs fából. Természetes, hogy rajzolás közben történnek különös dolgok.

2018. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Simán vállald. Érdekes színfolt és tanulsz valami újat :-)

Az emberi test teljesen természetes, a látványa is az, nagyon könnyen és egyszerűen fogsz aklimatizálódni.


Egyébként a diákok között feszkót a tanárok is gerjesztik, gyakran kiemelnek középszerűeket, dicsérnek gyengéket. Nem akarják kinevelni a saját utódjukat :-) Persze nem mindenhol van ez, de konkrétan egy pesti "egyetemen" már láttam ilyet....

2018. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Egyedem, begyedem, kellett nekem egyetem...
2018. szept. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Egyedem, begyedem, kellett nekem egyetem..."


Amíg van lehetőség, próbálkozok. >(


Ilyen sznob hozzáállásból pedig főként az én szakomon dunát lehet rekeszteni.

Nem baj, tudom azt, hogy majd kinek ne segítsek, amikor épp nálam lesz értékes infó... Az azt 1-2 embert, akivel meg majd össze lehet dolgozni, könnyebb lesz fejben tartani ;)

2018. szept. 9. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!