Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mit ért el 21 éves korára?

Ki mit ért el 21 éves korára?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy ebben a korosztályban (19-23) óriási szakadékok vannak. Van aki már ne asj' isten jegyben jár, külön él, 2-3 nyelvet beszél, stb, meg van aki nem dolgozik, otthon él, semmit sem csinál. Nyilván az átmeneteket is beleértem, nem csak a két végletre gondolok.


Én pl kb három hónapja gőzerővel hajtok azért, hogy elérjem a megálmodott életemet. Sport, tanulás, munka (ha van mód több is mint amennyi "kellene"), a szociális kapcsolataim kiterjesztése nagyobb körre, a gátlásaim tudatos legyűrése, ilyesféle dolgok. Ezeknek már van eredménye. Ezen felül van egy érettségim, elkezdtem a német mellett angolul és franciául is tanulni, van félretett pénzem. Sajnos a szüleimmel élek még, de minél hamarabb szeretnék elköltözni is, Budapestre, vagy a közelébe.


NEM önigazolást keresek és nem dicséretet akarok, hanem kíváncsi vagyok. Mindenkinek, aki valaszol érdemben, megy a zöld pacsi!



2020. márc. 6. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

21 évesen otthon laktam, nem dolgoztam, nem volt diplomám, nem csináltam otthon sem sok dolgot, mondjuk sportoltam és volt egy nyamva


23 éves koromban különköltöztem, a második diplomám felénél jártam, diákként dolgoztam ahhoz képest baromi jó bérért, spanyol középszintre készültem, 2 nyelven tudtam nagyjából programozni és képes voltam tisztán tartani az otthonomat és főzni magamra. Miért? Mert motivált. Mert nem volt totál végeláthatatlan és kilátástalan a jövőm, mert volt egy kis birodalmam a szüleimnek hála, amit élvezni akartam, csinosítgatni, dolgozni azért, hogy legyen pénzem a saját életemre és nagyon-nagyon motivált voltam. Nagyot fordult a világ velem abban az egy évben. Egyszerűen valóra vált az álmom.


A 26 éves énem meg aztán bőven olyan, amit 21 évesen el sem tudtam képzelni álmodozás szintjén sem. Én alábecsültem magam nagyon. Sosem gondoltam volna, hogy lesz ilyen végzettségem, ilyen keresetem, hogy ilyen poziban dolgozgatok, hogy menyasszony leszek, hogy ilyen otthonom lesz, igaz, még csak hitelre... Semmi baj azzal, ha valaki nem egyenletesen fejlődik szerintem. Sokaknak kell egy löket, ami arra ösztönzi őket, hogy örömmel vegyék kezükbe a saját életüket és dolgozzanak meg érte, mert az az élet jó és alakul, nem pedig egy nagy nulla, amiből eljutni a kevésbé hajléktalan szintre (vagyis a nullára) nem végeláthatatlan szopás a fiatal éveid felemésztésével. Mert van, akit ez feltüzel, másokat (köztük engem is) viszont megbénítotz.

2020. márc. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
*volt egy nyamvadt nyelvvizsgám muszájból
2020. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Wooow ha tehetném 5 zöldet kapnál :D zseniális válasz, gratulálok minden sikeredhez! Iyesmi "fejlődési rohamot" terveztem el én is. 1 év alatt szeretném kihozni magamból a legtöbbet, aztán majd lesz valami. Új évtizedet kezdtünk, új ember akartam lenni - ezt tartom három hónapja nagyjából. Köszönöm a bőséges válaszod! :) Így tovább!
2020. márc. 6. 18:47
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Tényleg nagyok a különbségek. 22 vagyok, egy éve harmadéves voltam orvosin, nem dolgoztam, csak tanultam, mint a hülye (meg is lett az eredménye). Minimális tanulmányi ösztöndíjat sikerült összekaparnom, az volt a "zsebpénzem". Nincs megtakarításom, lakásom, kocsim, kollégiumban lakom, egyetem végéig úgy néz ki, hogy ez így is marad (ami nem gond, ezen a szakon ez teljesen általános dolog). Azok az ismerőseim, akik olyan szakon tanultak tovább, amin fizetnek a gyakorlatokért, lehetőséget adnak egyetem mellett gyakornoki munkára (pl mérnök, informatika) már egy éve, 21 évesen is olyan pénzeket kerestek, amit én orvosként kb 20 év múlva sem fogok 😂
2020. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Annyira nem meghatározó, ki hol tart 21 évesen. Nincs vége az életnek akkor, sőt, a java még csak utána kezdődik.
2020. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
7%

Két éve érettségiztem a matek kivételével ötösökkel, három tantárgyból (magyar, történelem, olasz) emelt szinten. Felvettek az aberdeen-i (Skócia) egyetemre. A városban bérlek egy lakást két másik egyetemista lánnyal. Mindhárman ugyanazon a szakon tanulunk.


19 évesen lett meg az angol C1-es nyelvvizsgám, majd pár hónappal később az olasz B2-es. Utóbbi könnyen ment, az angol mindig könnyen ment, az utóbbiba viszont elég sok kemény tanulás volt. Majd ha az olaszom is lesz olyan biztos és jó, mint a jelenlegi angolom, akkor mindenképp szeretnék egy harmadik nyelvet elkezdeni, ami jelen állás szerint vagy a holland, vagy az orosz lesz. Legalábbis ez a kettő vonz.


19 évesen meg lett a jogosítványom B kategóriára, saját autóm jelenleg nincs, nem is tartom ezt olyan sürgetőnek.


Hetente egyszer megyek úszni és egyszer lovagolni. Az előbbihez egy egyhavi bérletet veszek, míg a másikat az egyik lakótársam teszi lehetővé, ugyanis a szülei egy lovardát vezethetnek, ahol ingyen lovagolhatok, cserébe segítek az istállók rendben tartásában.


Szerda délutánonként egy helyi testvérpárnak adok magyar nyelvleckéket, egy óra átszámítva 2000 forint körül van, vagyis ennek a duplája, mert ugye ketten vannak.


Nincs állandó munkám egyetem mellett, alkalmi munkáim szoktak lenni, leginkább rendezvényeken szoktam segédkezni, valamint amikor az említett lovardában van valami esemény, a szülők szoktak fizetni a segítségemet (vendégek terelgetése, lovak felkészítése, elő és elpakolás). A szüleim havonta utalnak nekem egy bizonyos összeget, ennek legnagyobb része a rezsire megy el. Néha-néha szoktam rövidebb regényeket, novellákat angolról és olaszról magyarra fordítva, illetve olaszról angolra, ami szintén hoz pénzt, de messze nem csinálom elég gyakran, hogy önmagában elég legyen.


Jelenleg egy kb 20 fős stábbal (nagy részük csoporttársam) filmet forgatunk, amit szándékunk indítani a Sundance Fesztiválon, valamint jelenleg egy kiadóval tárgyalok egy regényen kiadásában.


Gyakran látogatok haza, általában évszakonként egyszer. Az egyetlen, amit problémaként szoktam néha megélni, hogy messze nem látom eleget a családomat és a barátaimat.


A barátimmal gyakran utazunk, egyrészt, mert több külföldi levelezőtársam is van, akik gyakorta meghívnak magukhoz, másrészt nincs igényünk nagy dolgokra, leginkább kempingezni szeretünk, vagy "road trip"-ekre menni.

21/L

2020. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Most 22 éves vagyok, tavaly harmadéves voltam építőmérnök szakon. Nyáron dolgoztam egy hónapot, gyakorlaton voltam. Még szüleimmel lakom, akkor tervezek külön költözni a barátommal, amikor végzek az egyetemen. Kiszámoltuk hogy kb. egyszerre fogunk végezni :) Több mint egy éve megszereztem a jogsit, egy éve van saját autóm. Pont a 21. szülinapom napján mentem az okmányirodába jogsit csináltatni, előtte 3 nappal mentem át a forgalmi vizsgán :)
2020. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Aztamindenség' köszönöm az életrjazokat, zseniálisak vagytok! Mindenkinek sok sikert a továbbiakhoz!
2020. márc. 7. 08:20
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért kíváncsi lennék mennyi igaz abból, amit egyesek leírnak itt, na mindegy.😁

Én nem nagyon tartok még sehol. Másodéves kommunikáció- és médiatudomány hallgató vagyok. Azt tanulom, amit szeretek. Otthon lakom egyelôre, Budapest közelében, de ha úgy adódik, jó lenne már elköltözni. Nyaranta szoktam csak dolgozni. Nem vagyok kétségveesve, mert hosszú éveken át tartó depresszió és szorongás után most kezdtem el igazán rátalálni önmagamra, vannak céljaim stb. Van két középfokú nyelvvizsgám (angol, német), az angolból megcsinálom lassan a felsôfokút is. Jogsim, saját autóm van. Pozitívan látom a dolgokat a jövôt illetôen, aztán majd meglátjuk mi lesz. Párkapcsolat-szerûm van, de stabilnak nem nevezhetô.

21/L

2020. márc. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sehol :D Mármint jó, persze, én is leérettségiztem, szereztem egy jogosítványt, felvettek az egyetemre és most másodéves vagyok, szereztem két nyelvvizsgát, de én ezeket a dolgokra valahogyan nem tudom elért eredményként tekinteni. Tulajdonképpen mindent a szüleimnek köszönhetek, mert ők tartanak el, ők tanítattak, ők támogattak egész életemen keresztül és én csak csináltam a dolgomat. Valamint ez olyan "alap" és most nem úgy értem, hogy az ember ezekbe nem fektet bele időt, pénzt és energiát, ezek ne lennének jó dolgok vagy, hogy annyira természetes, csettintésre termő dolgokról lenne szó. Csak nem tudom, nekem ez valahogy nem jelent semmit vagy nem eleget. Nekem valahogy nagyon az hiányzik az életemből, hogy ténylegesen tegyek valamit, annak ténylegesen legyen valamilyen eredménye, segítsek vagy valaminek a jobbításához hozzájáruljak, úgymond hasznosnak érezzem magam. Ez most nagyon nincsen meg és lehet, hogy csak emiatt nem ismerem el az eddig elérteket. 21/L
2020. márc. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!