Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mit ért el 21 éves korára?

Ki mit ért el 21 éves korára?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy ebben a korosztályban (19-23) óriási szakadékok vannak. Van aki már ne asj' isten jegyben jár, külön él, 2-3 nyelvet beszél, stb, meg van aki nem dolgozik, otthon él, semmit sem csinál. Nyilván az átmeneteket is beleértem, nem csak a két végletre gondolok.


Én pl kb három hónapja gőzerővel hajtok azért, hogy elérjem a megálmodott életemet. Sport, tanulás, munka (ha van mód több is mint amennyi "kellene"), a szociális kapcsolataim kiterjesztése nagyobb körre, a gátlásaim tudatos legyűrése, ilyesféle dolgok. Ezeknek már van eredménye. Ezen felül van egy érettségim, elkezdtem a német mellett angolul és franciául is tanulni, van félretett pénzem. Sajnos a szüleimmel élek még, de minél hamarabb szeretnék elköltözni is, Budapestre, vagy a közelébe.


NEM önigazolást keresek és nem dicséretet akarok, hanem kíváncsi vagyok. Mindenkinek, aki valaszol érdemben, megy a zöld pacsi!



2020. márc. 6. 18:17
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nekem is nehezemre esett rájönni arra, hogy a baromi nagy sikerekig kisebbeken át vezet az út. Az egyetem egy egy elvégzett féléve vagy éve is külön siker. Már a felvétel is az. Adnék tanácsot de nem tudom én hogyan változtam meg. Csak jött.
2020. márc. 7. 15:45
 12/12 anonim ***** válasza:

37/F

21 évesen már két éve benne szenvedtem egy párkapcsolatban. Súlyos személyiségzavarral szenvedő ember volt, én pedig totálisan naiv, aki vágyot az igaz szerelemre. A családomat kvára nem érdekelte mi van velem.

Ezért is fordulhatott elő, hogy 19 évesen berobbant az életembe a nagy szerelem, gyorsan döntöttem is: hozzáköltözök!!! (19 évesen saját lakása volt)

Aztán csörgött a kulcs, kattant a zár. Előbújt az igazi énje, gyakorlatilag bezárt a saját életébe. Terror alatt tartott: csak vele mehettem bárhová, csak az ő barátaihoz mentünk, nem nézhettem tvt, a telefonomat ellenőrizte ,a családtól elvágott. Dolgozni sem mehettem el mert "elcsábítanának".

Majd ő gondoskodik rólam, hisz szeret, és örökké együtt leszünk úgyis.

Össze voltam zavarodva. Szerettem és egyben nem is értettem mi zajlik (eleve sérült személyiséggel én is)

Szép lassan enyhült a szorítás, 5 év múlva dolgozhattam is. Aztán mire teljesen eltűnt a szorítás, érzelmek sem maradtak és én elrepültem. Ennek tíz éve.

Feljöttem Pestre, zűrzavar, magamban, kavarogtam mint falevél a szélben. egy évtizedet megkésve kellett megtanulni, hogyan működik valójában a társadalomban való élés, milyen élni...

Most állok ott szerintem, mint más 21 évesen. Taposómalom, stabil párkapcsolat, barátok, most építem fel a személyiségem a traumákból.

2020. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!