Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mond anyám fszságokat a...

Miért mond anyám fszságokat a számítógéppel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kéri a segítségemet, én odamegyek kérdezem mi az? mondja: hogyan kell képet változtatni az emailen?


Én megmutatom neki: bemegyünk az emailbe.. és egyből már beleköt. de én nem így szoktam.. itt még alacsony a vérnyomásom.. Oké, lépj be ahogy te szeretnél. oké. beléptünk. rámegyek a képre, erre mondja: Ne csináld ilyen gyorsan, emrt elromlik. én erre nagyot nézek, mert direkt lassan csináltam, hogy lássa. Kérdezem: Mitől romolna el? Nagyon ehvesen csinálod, ettől minden elromlik.. Én: nagylevegő, kifúj, halajdunk tovább.. ki kell választani egy képet egy mappából. én duplán kattintok egy almappára, hogy megnyissam. Erre anyám: najó, ez is el fog romlani. Így nem szabad kezelni! Na itt már felszökött a vérnyomásom rendesen.. én: Akkor hogyan kattintsak rá, ha már egyszer duplán kell? anya: Háát. nem tudom.. tovább megyünk. megváltoztattuk a képet. Anya nem érti, hogy miért nincs átváltozva. erre én: pont erről beszéltem neked kb 20 másodperce. Kell egy kis idő a google-nek, hogy mindenhol megváltoztassa a képet. anya.. Jaa aha.. Kipróbálja, hogy működik-e a youtube-on is. (a gmail, emrt anyának mániája, hogy ha változtatunk valamin az el fog romlani) és megijed, mert a youtube-on is a gmail képét látja. Én mondom neki: Azért látod a képedet, mert megváltoztattuk. Igen, a gmail-el jlentkeztél be.. Mit vagy ezen meglepődve? facebookon is minden kommentednél más profilképnek kéne megjelennie? Vagy mi?



Erre mit tudtok mondani? (ne kattints duplán, emrt elromlik) hááh vicc komolyan..


Ezerszer elmondtam már neki, hogy az ég világon semmi baja nem lesz, ha csak húzom az egeret, vagy duplán kattintok!!!!!


Meg a másik, hogy a touchpaddel kell "kattintani" (anya szerint), mert nagyon "megijeszti" a kattanása.. Én ekkor már olyan magas vérnyomással rendelekzem, hogy csoda, hogy el nem durrannak az ereim.. anya: mindig attól félek, hogy eltörik..


Egyébként anyának nem tudom mi baja.. Mindig azt mondja ,hogy midnig olyan durva és arőszakos vagyok.. És "megijed"..


alacsony vérnyomás okozhatja? csak arra tudok tippelni.. Az biztos ,hogy nem velem van a gond, mert MINDENKI MÁS normálisnak lát engem..


2020. márc. 16. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Lehetnél kedvesebb az anyáddal.
2020. márc. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
szeret drámázni, vagy olyan buta, hogy képtelen megtanulni az alapvetéseket a számítógépről. nagyapám kapott egy tabletet, hogy amíg be van zárva ezért a hlye vírusért, ne unja magát halálra, ő is úgy bánt vele két napig mint a hímes tojással. de aztán látta hogyan kezeljük, mit bír, hogyan kell jól hozzáérni, mi az ami esetleg már bánthatja a gépet, mostmár mer vele dolgokat csinálni. szóval nem lenne olyan nagy cucc megszokni...
2020. márc. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Mi excelben is dolgozunk sokat.

Fönököm ràszür a tablazatra igy azok az adatok latszanak csak, amelyek rövidebb soruak egy egy cellaban.

Erre kisebbre huzza az oszlopszelessèget hogy minek ilyen széles és abba nem gondol bele, ha leveszi a szüröt akkor igy a hosszabb soros adatok nem fognak làtszani. Es igy önkenyesen àllitgat mindent lecseszve persze.


Aztàn küldeni kell ugye kimutatàsokat.

Leveszi a betünagysagot picire hogy kisebb legyen a kimutatas, de abba nem gondol bele hogy en nem akarok nagyitoval a tablazatban dolgozni elég lenne akkor levenni a betümeretet amikor becsatolom valakinek es megküldöm a tablazatot de maga az alaptablazat az lehetne normal betünagysagon.


Mindezt ugy hogy fiatal es ért a microsoft office hoz


Nyomtatonk szkennel is fenymasol is.

Megmagyaràzza hogy szerinte hogy a gyorsabb fenymasolni, ami tökéletesen pont hogy lassitja a folyamatot. (Mintha nem is èrtene a fénymàsolohoz amivel ö is ugyanugy dolgozott)


Nem ismeri hogy lapozàsnàl a görditösàvra kattintva gyorsabb a lapozàs mint huzni a dokumentumot(vagy görgetni az egerrel) szoval pl ha a görditösav aljara kattintasz egyböl pl a 20. oldalra ugrik vagy huszasàval lapoz a rendszer. Es megmagyaràzza hogy ezért hasznaljam a kulcsszavak szerinti keresést mert szerinte az gyorsabb mint görgetni. Oke hogy gyorsabb de ha a görditösavra kattintok az is gyors de ö nem is érti hogy akkor nagyobb ütemben lapoz a rendszer, es mindezt ugy hogy szamitogeppel dolgozik!!


Aztàn a kiallitott szàmlàk utàn az Áfàt ugye a kiallito fizeti de bejövö költsegszamlak utàn az Àfa visszaigényelhetö. Ezt feszt forditva mondja holott ö van jobban toppon adozàsban.

Ha mindenfele szamla àfatartalmàt összeadva ha minuszos az eredmény az többletet jelent, (le van vonva a költsegszamlàk àfàja a fizetendö áfábol), ha pluszos az eredmeny akkor ugye a fizetendö àfa a több (a kiàllitott szàmlàk utan fizetendö àfa a magasabb)es feszt keveri, es megmagyarazza nekem azt, hogy ÉN keverem!


Amikor ilyen orbitàlis baromsàgokat mond, vagy csinàl, en mindig ugy meglepödök es lefagyok hogy ezeket most komolyan mondja? Es nézek mint borlyu az uj kapura.

Egyszer sem tudtam még érdemben lereagàlni.


Bankban a partnerlista opciokbol valasztja ki hogy kinek kell utalni miközben automatikusan bedobja a rendszer a javaslatokat ha beirsz pàr betüt csak, bele sem kell menni a partnerlistakba, multbéli datumokat utalasnal minden tételnél automatikusan àtir a rendszer azonnalira, de ö 50 tételt is egyesével irogat àt, azaz modosit egyesével.


En nem tudom, hogyan lehet az hogy alap dolgokat nem tud az, aki abban dolgozik es fiatal es vezetö es vàg az esze.


Hasonlat: Aki autot vezet is tudja hogyan kell pl az ablakot lehuzni hiaba nem mondtàk el suliban!egyszerüen csak tapasztalja az ember.ilyen szintü dolgokat nem tud es nekem ad tèves infokat.

2020. márc. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Legyél elfogadóbb vele, ő más generáció. Programozó vagyok és nagyszüleim/szüleim mindig zaklatnak ha telefonnal van valami, aztán ha nem tudom megcsinálni, megkérdőjelezik a tudásom és azt mondják nem is értek a szakmámhoz. Szóval érzem a fájdalmadat, de ők más generáció, ezzel nem lehet mit csinálni, el kell fogadni. Én pl nem tudok kapálni, soha nem ültettem semmit sem, félek a tanyasi állatoktól stb stb.. Persze ezek már nem fontos dolgok, de annó ezek voltak a fontosabb dolgok, most meg a számítógépes ismeretek az alap tudás ami elvárt.


Ui:

-Egy átlag embernek nem fontos tudás, de nyílván egyébként egy nagyon is fontos dolog.

2020. márc. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszerû, mondd meg neki, ha ô jobban tudja mitôl romlik el, meg mit hogyan kell, akkor ne kérje a segítségedet. Úgyis jobban tudja szerinte.
2020. márc. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!