Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítene nekem valaki egy...

Segítene nekem valaki egy elromlott számítógéppel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A helyzet hogy adott egy számítógép.

6/8 GB DDR3 Ram a lényeg hogy ddr3

egy táp, ami most nem lényeg és hirtelen nem is tudom milyen, barátomnak kéne segíteni az egészben

Ati sapphire hd 4600 videókártya

egy intel elromlott alaplap, aminek a foglalata lga1366

és egy intel i7 950 processzor van benne

Az alaplap elromlott, és lga 1366 ddr3-as lapot bármilyen méretben nem találunk.

Van még egy processzor, egy intel i7 920

mindezek mellé, 40 ezer forint van jelenleg amit erre a gépre tudna fordítani. Hogyha másik foglalatú alaplapot kéne venni mert ilyen lga1366-ot úgy látjuk nem igen gyártanak már, akkor új processzort is, amihez nem biztos van már elég pénz.

Szerintetek mit lehetne tenni, anyagilag hogy lehetne kijönni, és hogy lehetne működő képes gépet csinálni ebből a helyzetből?



2016. febr. 23. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
hardverapron vehetsz egy új lapot vagy eladhatod a procit és új procit és lapot vehetsz
2016. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, milyen célra kell a gép, pedig fontos lenne. A táp típusa is fontos, illetve milyen vinyó/ssd van a gépben, esetleg a gépház marad-e.
2016. febr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs értelme első generációs i7 konfigurációt foltozni. Ha már nincs alaplap, adja el a két processzort. Az árából pedig kijön egy normális haswell lap + i5/i7.
2016. febr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!