Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » József Attila dohányzott?

József Attila dohányzott?

Figyelt kérdés

2020. márc. 18. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Bocs de ez miért fontos
2020. márc. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
És lopta is a szenet valamelyik budai vasútállomásról. Sajnálatos, hogy a mai oktatásban róla tanulni kell, pláne azt sajnálom, hogy a 6 kötelezőből ő az egyik. De senki se essen kétségbe, legalább annyira undorítónak tartom a drogos Ady Endrét meg a naplopó csavargó Petőfi Sándort is, akit a saját apja zavart el otthonról. Nagyon sajnálom, hogy ma ezt hívjuk alapműveltségnek, hogy naplopó, drogos, tolvaj emberekről kell tanulni.
2020. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

fúj kettes, OPNI szökevény!

szerintem, igen

[link]

2020. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

2-es, talán aki nem szellemifogyatékos, az nem ez alapján ítéli meg őket, hanem amit költészetben felmutattak!

Majd ha te egy szaros karddal harcolni mész az országodért egy eszme miatt, majd ha 25 éves korodra eléred az örökkévalóságot az irományaiddal, majd akkor kinyithatod a pofádat.

2020. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Leszokott róla, hogy több jusson fűre.
2020. márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Azt nem tudom, hogy rászokott-e, de hogy kipróbálta fiatalon, az biztos, és bűntudata is volt miatta.


[link]


"Már bimbós gyermek-testemet

szem-maró füstön száritottam.

Bánat szedi szét eszemet,

ha megtudom, mire jutottam."

2020. márc. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%
Hát nem az alapján fogom megítélni őket, hogy mit tettek költészetben. Nagyon ostoba gondolkodás ez. Akkor ezek szerint te a mai világot úgy ítéled meg, hogy aki dolgozik és a munkában felmutat valamit az jó ember, de kicsit sem baj, ha pszichopata. Amúgy meg, ha már ennyire semmirekellő volt, még jó, hogy legalább elment a csatába. Nem fogok munkakerülő, drogos, tolvaj költőket tisztelni. És a gyerekemet se erre fogom nevelni. A legnagyobb baromságnak tartom irodalom órán, hogy mire gondolt a költő a versében. Hát pont nem érdekel, hogy fejti ki azt, hogy eluralkodik rajta a drog, vagy hogy picsog, hogy elhagyta a szerelme. Ezek az általam említett emberek nem voltak normálisak a magam belátása szerint.
2020. márc. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, összemosol dolgokat. Irodalomórán teljesen irreleváns, hogy akiről tanulnak a gyerekek, az a magánéletben milyen ember volt. A személyt megítélheted a cselekedetei alapján, sőt, nagyon helyes, ha így teszel, de a munkásságáról alkotott véleményedre ez nehogy már kihatással legyen, más lapra tartozik a kettő. Vagy akkor ennyi erővel a relativitáselmélet újszerűségét és a benne rejlő zseniálist se ismerjük el, mert Einstein pocsék férje volt Milevának, és a pszichés problémákkal küszködő gyerekét se látogatta.
2020. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
8as valóban összemostam dolgokat, mert a magánéleti kórságait fűzte versbe, és ez engem nem érdekel. Nem érdekel, hogy miért nem jött ki azzal, akivel egy fedél alatt élt. A legtöbb mire gondolt a költő kérdésre egyértelműen a költő magánélete a válasz vagy abban van a válasz. Ez kb olyan dolog, hogy nekiállok verset írni és megosztom veletek versbe szedve, hogy pl hogy vertem meg az asszonyt, és máris alapműveltséget adtam nektek. A másik Einsteint ne keverjük az irodalomhoz! Semmi köze hozzá!! Einstein letett valamit az asztalra, de ezek a költők nem. Hány olyan vers van arról, amiben egy költő arról mesélt volna, hogy mit dolgozott, vagy hogy a naplopáson, kávézgatáson kívül alkotott-e valamit. Én nem nagyon találtam ilyet! Sajnálom, hogy ezek a művészeknek nevezett egyedek teret kapnak az oktatásban, természetesen jelképezi a mai világunkat is. Nézzétek csak meg mennyi naplopó, ingyenélő van, akik vagy megélnek a segélyből, vagy épp telekeresik magukat a semmivel. Nem feltétlen mondom azt, hogy ez csak az oktatás műve, de azért burkoltan azé is!
2020. márc. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
lehánytam a monitort a tuskó barom 2-7-9 miatt. Ne írj versekről és költőkről, ha nem szereted. Aki szereti a költészetet, azt nem érdekli hogy te mit teszel le az asztalra. Legalább a környezeted ne szennyezd ezzel a mérhetetlenül ostoba tudatszinteddel. Ne "tedd le a asztalra" - mert senki sem kíváncsi rá. Na törölve, mert csak idegesít.
2020. márc. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!