Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idős embereket miért kezelik...

Idős embereket miért kezelik szellemi fogyatékosként?

Figyelt kérdés

Nagyon gyakori szokás hogy úgy beszélnek velük mintha idióta, szellemi fogyatékos vagy gyerek lenne.


Anyukám mikor kórházban volt mondta is a doktornőnek hogy:


"Egyelőre még nem vagyok sem testi sem szellemi fogyatékos, mindent értek amit mond, nyugodtan beszélhet normál hangerővel nem kell ordítva megkérdezni az egész kórház előtt hogy ma már KAKÁLTAM e!"



2020. márc. 18. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Én speciel nem szoktam,mivel tisztelem az időseket.
2020. márc. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az előző 23 betege az volt, és Anyukádnál is úgy gondolta, hogy a trend folytatódik. Tévedett.
2020. márc. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Itthon a legtöbb idős nem szellemi munkát végzetr ergó elbutul idős korára. Ami nem az ő hibályuk ne érts félre, ők egy olyan korban éltek, nem tehetnek róla. Szóval ez miatt sokan feltételezik róluk, hogy csökkent az értelmi szintjük. Nekem nagypapám 91 éves és kórházba mindenkit meglepett milyen fitt szellemileg, de első pár napban őt sem így kezelték. De ő is csak azért fitt, mert mai napig éjjel nappal történelemmel kapcsolatos könyveket olvas (töri tanár volt).
2020. márc. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hibájuk* kórházban*

Ugye...

De igazad van.

2020. márc. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Na vajon miért...


A csúnya orvosok (meg mindenki 60 alatt) bizonyára összesúgtak hogy a szegény időseket mind hülyének nézzék...


Véletlenül se azért, mert az idősek túlnyomó része tényleg elbutult zsák krumpli, aminek azt is meg kell mondani 3X hogy a TOLNI feliratú ajtót tolni kell...

2020. márc. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Vannak kivételek.


De nézzük azt is, hogy mindent értenek, de szarnak bele dolgokba...

Nálunk halott a város és öregek kint szaladgálnak, mint valami zombi apokalipszis .


Fél lábbal a sírban tojnak a jelenlegi álláspontra.


Pedig hallanak, látnak, nem agysorvadásosak...


Hidd el...az legyen a legnagyobb baja az embernek, hogy hangosan beszélnek hozzá.


Barátnőm gyerekére és cicáira én vigyázok, mert karanténban van a párjával, mert az idióta öreg bement hétfőn úgy dolgozni, hogy a hétvégén koronással érintkezett.


"Kell dolgozni" szöveggel.

Jah csak ezzel elérte, hogy mások se dolgozzanak miatta...


1 ember miatt 8ember elesett a munkájától, családjától és fele havi fizut kapnak...

Holott a teljes havi se elég...

2020. márc. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Nem szabad általánostíani, de az idősebbek gyakran nagyot hallanak és egyszerűen "elkopik" az agyuk. Ezért kell nekik sokszor tagoltan és hangosabban beszélni.
2020. márc. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(Amúgy nem szellemi fogyatékos, hanem értelmi fogyatékos)
2020. márc. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert sajnos nagy részüket tényleg úgy kell kezelni.

Én normálisan, tisztelettel beszélek velük, aztán mindig át kell váltanom ilyen hangnembe nekem is, mert alap dolgokat nem tudnak sajnos felfogni. Ezért nem hibáztatom őket, csak hát van oka annak, ha valaki már elsőre úgy próbálkozik..

2020. márc. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

anyukád akkor kivétel.

ettől még a 60 felettiek nagy része az előző rendszerben szocializálódott nagy szájú boomer, aki veri a mellét, hogy élettapasztalata van, de képtelen önállóan gondolkodni.

a mamám értelmesebb, mint az átlag nyugdíjas, mégis anyámnak 2x kellett telefonom elmagyarázni neki, h ne járja már végig másnap a boltokat.

2020. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!