Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fejleszthetném magam...

Hogyan fejleszthetném magam szellemileg és fizikailag?

Figyelt kérdés

Mivel érdekel az önfejlesztés ezért szeretném magam jobban beleásni a témába.

Egy kiegyensúlyozott életet szeretnék amiben minden szerepet játszik gondolok itt munkára (pipa) egészséges és tudatos életmódra (erre még törekszek) sport (nos, ez is folyamatban van) párkapcsolat (már régóta egyedül vagyok és valahogy nem hiányzik semmi és senki)

Imádok olvasni, akár önfejlesztő könyveket is ajánlhattok vagy bármit amitől fejlődök és tanulok is belőle.



2019. nov. 14. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:

En azt tapasztaltam, hogy a testi fejlesztes utan sokkal konnyebben tudtam magam fejleszteni szellemileg/lelkileg.

Bar a testi fejlesztest volt a legnehezebb elkezdeni, de ha mar elkezdtem, utana mar konnyen ment.

Igy voltam pl a futassal. Vilag eletemben utaltam, de tudtam, ha ezt vegig tudom vinni, akkor az elet mas teruleten is sikeres leszek. Szoval elkezdtem futni, es nyilvan a sport kozben felszabadult sok hepi hormonnak koszonhetoen egyre jobban rakaptam es kb. egy eve alatt sikerult a testem/izmaim olyan szintre hozni, hogy a kezdeti futok 2 percet es szur mindenhol es inkabb seta, eljuttam arra a szintre, hogy 10 kilometer egyhuzamban sikerult lefutni.

Amikor ez megvolt akkor jott az uszas. Eloszor csak 10, 20, 30, majd idovel a 40 hossz, heti kb. 3-4 alkalommal. Aztan lealltam az uszassal es ereztem hogy szellemileg, lelkileg is csuszok le. Kezdtem szomorubb lenni, nem volt motivaciom, az olvasott konyveim csak porosodtak, stb.

Aztan mikor benezett egy szerelmi csalodas is, ereztem hogy jon a veg. Szerencsere eszembe jutott, hogy itt kell gyorsan eszbe kapni, es hirtelen felindulasbol beiratkoztam egy kuzdo sportra (lany letemre). Tudtam, hogy onszantambol mar nem fog menni a futas, uszas, vagy mas, ezert inkabb fizetek egy oktatonak, aki kihajtja a belem es vegigcsinalom az edzest es maris latom a pozitiv hatasait. Jobb lesz a kedvem, lesznek uj celjaim, motival, hogy a sportban a kovetkezo szintre jussak, eloveszem a regi konyveket, stb.


Szoval nalam ez igy mukodik. Eloszor a testem kezdem iranyitani, es innen mar egyszerubb a lelki/szellemi eletemet iranyitani.

2019. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is szeretném elkezdeni a futást és az itthoni edzést súlyzóval. (Szintén lány vagyok)

Köszönöm egyébként, hasznos volt, várom még a további válaszokat, minden érdekel.

2019. nov. 14. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Önismereti tréning mentén.
2019. nov. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van ilyen csoport vagy mi?

Nem hallottam még ilyenről.

2019. nov. 14. 20:39
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

A tréninget hanyagolt, mert pszichopatát nevelnek az emberekből. Ha valakinek valami komoly problémája inkább szakembert keressen fel és ne egy megélhetési trénert. Ahhoz, hogy kiegyensúlyozott életet élj szerintem fejleszteni kell a kritikai attitűdöt, hogy szinte mindent megkérdőjelez, a mostani rendszert ne fogd fel kánaánként. Az egy nagy hazugság amikor azt mondja valaki, hogy minden bajért csak az egyén felelős ez egy újkapitalista hazugság. Nem ajánlom az önfejlesztő könyveket, mert a kritikátlan életre oktat téged. Kezdésnek inkább Feldmár András könyveket ajánlanék, ami mondhatni antitréneres, mert azt az újkapitalista mítoszt megcáfolja, hogy minden bajért te vagy a felelős. Minden ember ugyanolyan értékes, mindnyájan alkotó lények vagyunk csak sajnos ez a rohanó rendszer a kényszerekre épül, minthogy rá vagy kényszerülve a munkára, kicsi korodba rákényszerítenek az iskolára. Ezek miatt fontos a kritikai attitűd amit az önfejlesztő könyvek nem adnak meg hanem inkább elnyomják az emberbe.

A másik sose akarj semmit, mert minél jobban akarsz valamit az annál rosszabb, a személyiség nem fix, nem vagyunk egy doboz sampon szintjén ami leírja, hogy a személyiséget ezt meg az tartalmazza, hanem a személyiség állandóan változik. Ezek miatt nem látom értelmét az önfejlesztő könyveknek.

2019. nov. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem segített ez a pár könyv, szívesen ajánlom, hiszen jó információkhoz lehet hozzájuk jutni :)


Allan Garner - Szó-beszéd, a társalgás művészete

Georg Kühlewind - Normálistól az egészségesig(avagy a tudat higiéniája)

Weöres Sándor - A teljesség felé

Sri Chinmoy - Meditáció


Igazából sokan a békét keresik, miközben nem hiszik, hogy a lustaság szívja az energiát. Ezért fáradtak lesznek az emberek amikor fásultságukról panaszkodnak. Érdemes őszinte értékrendet felállítani, és ragaszkodni ahhoz, mintahogy a munkába is muszáj járni :)

2019. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!