Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van rajtam kívül fiatal, aki...

Van rajtam kívül fiatal, aki nem él a Face/Insta/Tinder/Tiktok mérgekkel?

Figyelt kérdés

Persze nagyon is használom a netet, és kihasználom az előnyeit, mert van. Viszont a közösségi médiát mérgezőnek találom, mert nem nehéz átesni a ló túloldalára, valamint -az erre nem immunis embereket- keményen tematizálja, manipulálja, mozgatja. A sok idiótát már meg sem említem.


Ami egyedül nehéz az az, hogy a kommunikáció nehézkes, azokkal, akik tőlem messzebb laknak.


Egy 20F


2020. márc. 20. 17:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

Van Facebookom és Instám. Facebookon életemben nem posztoltam semmit, egyetlen profilkép van fent rólam évek óta. Az egyetemi csoportokban viszont egy pillanat alatt eljut hozzám minden fontos információ, amit lehet, hogy hivatalos emailben csak órák vagy napok múlva küldenének el. Az utóbbi időben a koronavírusos infókat is Facebookon követem, mert élőben adják a sajtótájékoztatót és ebben a témában is hamarabb és első kézből elér hozzám minden, mint ahogy a hírekben megjelenne.

Instát gyakrabban használok, soha egyetlen tengerparton pucsítós képet sem töltöttem még fel magamról (de még egy sima szelfit sem) és nem is találkoztam ilyennel, mert más témájú oldalakat követek. Ritkán természetfotókat szoktam feltölteni, többnyire fotósokat, fényképezéssel és természettel kapcsolatos dolgokat, a leendő szakmámmal kapcsolatos oktató jellegű oldalakat követek.


Nem a közösségi média hülyíti el az embereket, mert lehet normális dolgokra is használni.

2020. márc. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
59%

Én nekem ezek közűl csak facebook van,de azt sem nagyon használom. Az insta csak a magamutogatásról szól,tinderre nincs szükségem nem egy internetes oldalon szeretnék ismerkedni,a tiktok meg egyenesen irritáló. Szerintem egy messenger bőven elég,azon tudod tartani a kapcsolatot a barátaiddal.

16/L

2020. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 V. Hélix ***** válasza:
58%
Instagrammom és facebookom van. Az instát nem használom, facebookon leginkább a mesengert használom konmunikációra és van pár facebook csoport aminek tagja vagyok(akvarisztikás csoport, rajzos csoport, növényes csoport, stb.) magamról képet évek óta nem posztoltam.
2020. márc. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%
Sokan vannak még. De senkit sem érdekel, ne haragudj. Ettől nem leszel jobb, se rosszabb. A különleges meg nem mindig egyenlő az előnyössel, hasznossal.
2020. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
Az a gond, hogy semmit nem lehet már eladni face és insta nélkül. Még magadat sem tudod eladni. Egy cégnél rögtön kérdezik insta, linkedin fiókodat. Ha nem tudsz mutatni ilyet nem is választanak ki. Az állástól is elesel, persze fősulis/egyetemi állásra gondolok. Ez az élet része, nem tudod kikerülni. Tinder/tiktok csak divat ökörködésre. Rengeteg tinderes haverom sohasem a saját fotóival van fenn. Tiszta kamu.
2020. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
32%

En most a facebook-ot hasznalom leginkabb,mert rengeteg jo csoport van rajta!! Instat gyakran porgetem, de csak az instastory-k miatt


Nincs Tinderem

2020. ápr. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!