Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megbüntetheti a nép azokat a...

Megbüntetheti a nép azokat a kereskedőket akik többszörösére emelik az árát az élelmiszereknek indokulatlanul?

Figyelt kérdés

2020. márc. 21. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Már volt kint a fogyasztóvédelem a Lehelen ahol 2800 Ft-ért árulták a csirkemellett egyik hentesnél.
2020. márc. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
A "mép" nem büntethet, mert az jogtalan önbíráskodás, viszont jogában áll a megfelelö szerveknél bejelentést tenni, ök most igen gyorsan intézkednek!
2020. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
"nép"
2020. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

A nép nem, az önbíráskodás büntetendő.

Ugyanakkor én nem igazán értem, hogy szabad piacon miért ne lehetne bármennyiért árulni bármit. Az árakat a kereslet-kínálat határozza meg. Ha egy termék 500 forint, de nem viszik és nem keresett, akkor kénytelen vagyok az árát levinni mondjuk 300-ra, hogy vigyék. Ha viszont egy termékre nagy a kereslet, akkor fel tudom emelni az árát, mert 1000-ért is meg fogják venni - ha 1000-ért is veszik, milyen jogon írják nekem elő, hogy adjam olcsóbban? A vevő szabadon dönthet arról, hogy ha nem tetszik neki ez az ár, akkor megveszi mástól. Vagy nem veszi meg senkitől, emiatt a kereslet leesik, és én kénytelen vagyok ismét csökkenteni az árát. Ez a gazdaság működésének nagy alapja.

2020. márc. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem büntethet meg, csupán a piaci mechanizmusok működnek. Ha egy termékre látványosan megnő a kereslet, az fel fogja srófolni az árakat is, mert ugye “miért adjam csak 2000ért a csirkefarhátat, ha 5000ért is elkapkodják”.
2020. márc. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem , mert az önbíráskodás, - erre vannak fenntartva a felügyeleti, a közakarat kikényszerítésének eszközeként pedig a rendészeti szervek. Ezek lennének a garanciák arra, hogy "emberi mederben" maradhassanak a folyamatok. Az is megtörténhetne akár, hogy egy nagyobb csoport összefogna és elkezdene követelőzni, hogy - ilyen-olyan kifogásokkal, - nekik ingyen kell adni valamit (szemben másokkal). Ez is igazságtalan lenne, - hogy lenullázhassák egy szervezett munkacsoport eredményeit egyoldalúan. Ugyanakkor az is tisztességtelen, hogy az "egészséges üzletpolitika" álcájával takarózva próbál meg számos szemétláda tisztességtelen hasznot kovácsolni egy krízishelyzetből. Ez akkor lenne fair, ha az ilyen ember ugyanolyan arányban fizetne többet azokért a dolgokért, amelyekért neki is fizetnie kell. Pl. tesztet akar elvégeztetni, amely 20000 forint az egészségügy árbesorolása alapján azoknak, akik nem fizettek TB-t. Aki 50 %-os nyereséggel húzza le az embereket, annak legyen akkor ez a költség 40000 forint - és tekintsenek rá úgy, mint ha nem fizetett volna semmit, de az üzemanyag is kerüljön neki 300 helyett 600 forintba literenként. Ez az eset az, amikor azt mondanák az emberek, hogy "sportszerű" az 50 %-os áremelése, mert neki is minden ennyivel kerül többe. De amíg nem így van ez, addig azt tudom tanácsolni, hogy a normálisabb réteg hagyja csak rárohadni az ilyenre a szarát és akkor se menjen oda, amikor már a normál ár feléért próbálja meg elsózni a félig rohadt árut az illető. Ezzel együtt: azt kívánom az ilyen gennyládáknak, hogy csak és kizárólag orvosi ellátásra költsék a hasznukat, amit ilyen módon szereznek! Az sokat említett "társadalmi igazságérzet" nekik is beköszönhet!
2020. márc. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm, akkor ezeket az árusokat remélem fájdalmasan megbüntetik
2020. márc. 21. 10:33
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Miért büntetné? Annyiba kerül, amennyiért az emberek megveszik.


Az USA-ban a Target például úgy bünteti a felhalmozókat és pánikvásárlókat, hogy nem veszi vissza a kézfertőtlenítőket, lisztet, vécépapírt. Így amikor lecseng a járvány és valakin rajta maradt mondjuk 500 doboz fertőtlenítő amit mások elől megvett, az nem tudja visszaváltani pénzre, inkább azt mondja a bolt, hogy akkor rohadjon rájuk.

2020. márc. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
a kézfertőtlenítő szerintem annyira nem rohad rá.. a liszt az meg zsizsikesedik
2020. márc. 21. 11:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy büntethet. Nem kell ököl hozzá, se hangos szó, de még bejelentés sem. Egyszerűen nem tőle venni, és erre kell biztatni másokat is. Majd rájön mit művelt, mikor akkora veszteségei lesznek, hogy belegebed. Bónuszként ilyenkor még fel lehet nyomni a NÉBIH-nél, hátha még azon is nyerészkedne utána, hogy lejárt terméket akar eladni, vagy spórol a tisztításon, stb.
2020. márc. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!