Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen bizonyítottan káros...

Milyen bizonyítottan káros hatásai vannak a génmódosított élelmiszereknek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 19:06
1 2
 1/11 Kori3602 válasza:
Nem értek az ilyenekhez... de szerintem ha megbabráljuk egy élőlény genetikai kódját az olyan, mintha leültetnénk egy kisgyereket egy nagyon bonyolult program elé és hadd programozzon... Egyszerűen nem ért annyira hozzá, hogy ne rontson el valamit és ugyan ez van a GM termékeknél is... fiatal tudományág a génmódosítás és nem tudhatjuk hogy milyen káros hatásai vannak egy-két beleírásnak...
2013. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szomorú, ha csak ennyiről van szó, de nagyjából sejtettem.
2013. jan. 22. 19:43
 3/11 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Repce esetén a GMO repce gyomirtó rezisztenciáját átadja a vadrepcének,így az szinte kiírthatatlanná válik!GMO kukoricánál a pollen képes egész rovarfajokat elpusztítani!Igaz ez a két eset inkább ökológiai problémát okoz.


Szójánál már leírták a szójaallergia ugrásszerű megnövekedését!Gmo kukoricával etetett sertéseknél komoly emésztési problémákat figyeltek meg,míg ugyanez egereknél a harmadik-negyedik generációnál törpe és nemzésképtelen utódokat eredményezett!


Szerintem nem kell bolygatni azt,amit a természet kialakított.

2013. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pietrosol ***** válasza:
100%

Bocs!


Leellenőriztem a memóriám.


A sertéseket GMO hüvelyesekkel etették,nem kukoricával,viszont a fent említetteken kívül bőrbetgségek és légzési problémák is kialakultak.GMO kukoricával etetett patkányoknál tumorokat találtak,míg a szintén GMO kukoricával etetett csirkék zuzájában és májában megtalálták a transzgént,tehát az emésztés során az nem bomlott le!

2013. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 hollófernyiges ***** válasza:
Pietrosol: én sem vagyok GMO-fan, de ezek at eredmények nekem gyanúsak, tudnál linket adni? A disznók nyersen vagy főzve kapták a szóját? (felteszem az volt), mert nyersen emésztést gátló anyagok vannak benne. Milyen volt a tumorok előfordulásának szignifikanciája? ezek két évig tartó vizsgálatok és a negatív kontrollban is sok tumor lép fel, egy pozitív teszteredményhez elég egy kicsit nagyobb hullámzás a tesztcsoportban. A zúzában mért DNS meg pláne gyanús, az talán még elképzelhető hogy rövid oligonukleotidok eljutnak a májig, de a zúza izma azt jelentené hogy az egész testünk fürdik a megevett kaja (akár biocsirke, saláta vagy borsó) DNSében.
2013. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pietrosol ***** válasza:

hollófernyiges!


[link]


[link]


[link]

2013. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6#

Ezek szinte csak arról szolnak, hogy a kutatók végezték a munkájukat,

és valami homályos, nem tudományos bizonyítékot adtak a riporternek, hogy továbbra is vehessék fel ezért a fizetésüket.

2013. jan. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hollófernyiges ***** válasza:
Az első két linkre inkább ne hivatkozz, pongyola és bulvár, de a harmadik, a Biokontrollos jó cikk.
2013. jan. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pietrosol ***** válasza:

hollófernyiges!


Elismerem,amit írsz,de nehéz hiteles cikket találni,mert a Monsanto és a BASF részvényesei által patronált kutatások,tehát ahol a pénz,profitérdek és a megkérdőjelezhető hitelesség megjelenik,ott csak a zavarosban lehet halászni.

2013. jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3#

"kukoricánál a pollen képes egész rovarfajokat elpusztítani"


Kíváncsi volnék a forrásra.

Nem értek a biológiához, ezt mégis kizárnak tartom.

2013. jan. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!