Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ijedek meg folyton ha...

Miért ijedek meg folyton ha elkezd alakulni valakivel egy mélyebb kapcsolat (párkapcsolat)?

Figyelt kérdés

Sokszor hullámvölgyek

Az elején jó de az ismerkedési fázis közepén találok indokot hogy megse érdemlem, á ez nem elég jó

Mintha mindig megijednék, vagy nem hinném el hogy nekem is lehet egy kapcsolatom

Kreálok felesleges problémát vagy hisztit és eltaszítom magamtól az illetőt (egyszer történt meg azóta már javultam )

(A legutóbbi nem emiatt nem alakult ki, de voltmár a fenn említettekre példa)

Bebeszélem hogy biztos vagyok e ebben, nem biztos hogy nekem való az adott személy, nem szeretne engem eléggé

Voltak már csalódásaim is

Ez miből fakad? Nem fogadom el magam vagy mi lehet?

Nyitott, népszerű(bb) ember vagyok, könnyen kijövök az emberekkel

Más területen nincsenek problémáim

Arra gondoltam már hogy az apám és bátyám adta sérelmek miatt taszítom a “férfiakat “magamtól (kalandjaim voltak) az ideál férfi minta hiánya miaft-velük nulla a kapcsolatom, vagy veszekedés, egész életemben bántottak

De ezen, mikor valakivel mélyül a kapcsolati rész, elhasalok: tudat alatt eltaszítom

Mi a baj velem?

Fejlődni akarok és segíteni magamnak



2020. márc. 21. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem vagy rá nyitott, félted az álmaidat, és nem mersz csalódni bennük. Magadnak fontosabb vagy, mint neked más.
2020. márc. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az hiszed, hogy kevesebb leszel attól, ha adsz valakinek valamit. Sőt, félsz az esetleges érzelmi fájdalomtól, ha visszautasítanak ill nem kapod meg, amire vágysz. Pedig az ilyen kudarcok nélkül nincs győzelem sem, a kettő együtt jár.
2020. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem is biztos, hogy az ok a fontos. Inkabb valahogy probald meggyozni magad, hogy miert nem igaz a felelem. Tudom, hogy ilyen helyzetben hatalmas szorongas lesz az emberen urra (nalam is hasonlo a szitu), de ezek a gondolatok nem igazak. Ezek csak ilyen szorongassal jaro gondolatok. Biztos apud es a batyad miatt erzed ezt, de megoldani nem fogja, ha rajossz a problema gyokerere. En is felek emberi kapcsolatokat kialakitani es valahogy mindenkivel a haveri szintig jutok csak, szoval tudom mirol beszelek. Sajnos megoldani nem konnyu es ha egyedul nem is megy: szaksegitseget meg kerhetsz. Hatha.
2020. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mivel rossz a szülővel a kötődési minta, ezért félsz az ellenkező neműekkel való kapcsolattól. ez egy nagyon mélyen gyökerező félelem. csak terápiával lehet ebből kijönni.
2020. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
van egy könyv a témában magyar nyelven: Janae B. Weinhold – Barry K. Weinhold: Intimitáskerülés. Kiút az elköteleződési válságból.
2020. dec. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mind f@szság. Kifogások. Sokan félnek a csalódástól egy elöző rossz kapcsolat miatt vagy mert csak szimplán látják mi folyik a világban. És az ismerkedés is felesleges. Túl zárkozóttak, bízalmatlanok az emberek. R*hadt nezéh őszínte beszélgető partnert találni. Meg aztán a lényeg, hogy legyen kémia rendesen. Ha az meg van és burjánzik a szerelem akkor egy ideig minden okés. Amíg el nem kezdi a két fél megismerni egymást...
2020. dec. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most is alakul valakivel akire mindig is vagytam es indokolatlan sirasrohamok jonnek ram es felek, mintha felnek ettol az egesztol

20/L vagyok, szerintem nagyon durvan megiszom a szuloi non-kotelek miatt a levet ezeknek

2020. dec. 16. 18:13
 8/9 anonim ***** válasza:
A belső gyermekről és annak sérültségéről hallottál már? javaslom, keress rá a témára.
2020. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ezzel én is szinte teljesen így vagyok.

Viszont a miértekre én is próbálok rájönni.

Én eddig arra fogtam, hogy én magam is tudom, hogy nincs önbizalmam, de ezt olvasva átgondoltam és apukámmal sem túl erős a kapcsolatunk. Tole is szinte tartok.

Vagy esetleg ami még lehet hogy tudat alatt arra gondolok, hogy be kell mutatnom a szüleimnek, de azt meg nem akarom.

2021. jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!