Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért számítok "nyominak" 20...

Miért számítok "nyominak" 20 évesen egyesek szerint?

Figyelt kérdés

Jelenleg felsőoktatásban tanulok, viszont visszahallottam a volt sulimból pár embertől, hogy nagyon sokan nyominak, furcsának, visszahúzódónak, sőt, pszichopatának(?) tartanak, mert nem volt barátnőm, és nem igazán adok a barátságokra. Tény ami tény, nem szeretek barátkozni, mert az emberek nagyrésze érdekből barátkozik mással, ez az egyetemen méginkább igaz, (jegyzetek kunyerálása, mi volt a ZH-n stb.) és én ezektől szeretném magam minél inkább megkímélni, mivel gimiben még az a pár ember is, akiket barátaimnak tartottam, végig kihasználtak, az érettségi után meg le sem szartak. Másrészről pedig sosem éreztem annak a szükségletét, hogy legyen valakim, hogy ragaszkodjak máshoz. Én ezt egy alapvető szociális / magánéleti tehernek fogom fel, mivel számomra eléggé értelmetlennek tűnik az, hogy mások problémájával foglalkozzak, a szabadidőmből időt szánjak rá, alkalmazkodjak hozzá a közös programok miatt, lemondások stb. Emiatt nem volt még párkapcsolatom, illetve szűz vagyok. Miért ilyenek az emberek? Vagy velem van a baj?


20/F



2019. dec. 15. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Talán nem vagy eléggé férfias?
2019. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

Az emberek buták, gyerekek még. Saját frusztrációjukat élik ki. Viszont azt tudd,hogy barátok vagy emberi kapcsolatok kellenek. Egy nagyon gazdag ismerősöm szerint manapság az ismerettség sokkal fontosabb mint a vagyok. Ugyanis 1-1 szivességgel nagyon sok pénzt kereshetsz. 1ismerős szól a hresnek és máris felvesznek vagy előléptetnek. Én pl keresztapám nyaralójának a szomszédjával lettem jóban akinek a vezérigazgató az egyik legjobb haverja.Pár hétre rá közösen mentünk horgászni, és hirtelen a csoportvezető is máshogy beszélt.

Szóval most alapozd meg a jövődet és ismerkedj meg minnél több emberrel. 1-1apró szivesség évek mulva sokat érhet..

2019. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mi számít férfiasnak? Szerintem ez egy annyira általánosító, és tág fogalom, amelyet nagyjából mindenki egyéni módon interpretál. Valaki a fizikai megjelenést vonja ide (stílus, fizikum), valaki pedig szellemi érettséget (megértés, empátia, intelligencia stb.).
2019. dec. 15. 13:41
 4/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, az ember karrierjének szempontjából elég nagy előnnyel jár ez, viszont én nem szeretném, ha emiatt alkalmaznának a későbbiekben mert jóban vagyok a főnökkel / annak egy jó rokonával / ismerősével. Én azt szeretném, ha a szakmai tudásom miatt alkalmazának, és emiatt becsülnének meg.
2019. dec. 15. 13:44
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Csak egy kérdés: ha nem érdekelnek más emberek, akkor mit számít, hogy milyennek tartanak? Szerintem te igenis szereznél a közösség része lenni. Segítek, a jegyzetek kunyerálása, mi volt a zh-n stb. nem csak a másik kihasználása lehet, hanem így kezdeményeznek beszélgetést egy mással az emberek. Afféle small talk, csak itt nem az időjárásról, hanem egyetemi dolgokról beszélnek,így próbálnak ismerkedni. Hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak,azért tartanak furának, mert kilógsz a sorból és azért adnak ennek hangot, mert az emberek szeretnek pletykálni és addig sem velük foglalkoznak, hanem veled.
2019. dec. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Magyarországon akar élni és dolgozni.
2019. dec. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5#:


Nem, nem akarok egy ilyen közösségbe beletartozni, pusztán zavar az a tudat, hogy kipofáznak a hátam mögött. Tudom, le kéne szarnom, de nehezen tudom az ilyeneket, főleg mivel régebben elég sokat szekáltak lelkileg, illetve fizikailag. Nem hinném hogy ez az ún. "small talk" része lenne, mivel máskor egyik se keres meg (de nem is bánom).

2019. dec. 15. 13:56
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Minden embert életébe minimum egyszer biztos kibeszéli valaki azért mert senki se tökéletes és mindig van mibe belekötni. Ne törődj velük. Ha pedig nincs szükséged arra hogy párod legyen és nincs is akkor hol itt a probléma. Egyedül is le lehet élni az életet.
2019. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

"nyominak, furcsának, visszahúzódónak, sőt, pszichopatának(?) tartanak, "


A visszahúzódó látszik a kérdésből, amit mindjárt leírok mért. A nyomi, furcsa és a pszichopata meg inkább kreatívabb módja a visszahúzódónak, mert az emberek nem értik meg igazán az visszahúzódó embereket és emiatt sokszor negatív jelzőket rendelnek melléjük.


Szóval azokkal inkább nem is foglalkoznék.


Igazából ha nem lennék visszahúzódó, hanem nyitott lennél az emberekkel való kommunikálásra és mindenkit természetesen kezelnél akkor természetesen bármilyen erőfeszítés nélkül ki alakulna körülötted egy baráti kör.


Azaz nem kéne arról beszélni, hogy te nem barátkozol, mert félsz hogy kihasználnak. Normál esetben ha valaki nem visszahúzódó nem igazán kell aktívan barátkozni, hogy barátai legyenek az embereknek ... csak normálisan kezelni a körülötted lévőket. Időnként beszélgetésbe elegyedni a melleted lévőkkel, mert az jobb mint a falat bámulni ... és ezek természetesen jönnek.


A visszahúzódó embereknek ez nem természetes.


Az, hogy nem akarsz felszínes, érdek kapcsoltokat teljesen érthető, de ebben az esetben inkább egy kifogásnak tűnik, hogy neked mért nincsenek barátaid, mert sokkal egyszerűbb ezt mondani magadnak, mint hogy jobban magadba nézz és szembesülj vele, hogy képtelen vagy normális kapcsolatok kialakítására.


"Én ezt egy alapvető szociális / magánéleti tehernek fogom fel, mivel számomra eléggé értelmetlennek tűnik az, hogy mások problémájával foglalkozzak, a szabadidőmből időt szánjak rá, alkalmazkodjak hozzá a közös programok miatt, lemondások "



Ez a mondat is klasszikusan arra utal, hogy nem önszántadból nincs barátnőd sem barátod, hanem csak azért mondasz ilyeneket hogy megnyugtasd magad.


Pl.: Ha van komoly kapcsolatod (barátnőd) az nem feltétlenűl jár mások problémáinak halgatásával, meg ha van ilyen személy az életedben akkor érdekel is téged.


Meg basszus ha nem akarsz tényleges kapcsolatot el mész 1-2 randira, jól érzed magad és kiéled a szexuális vágyaidat.


... de az hogy azért vagy szűz, mert nem akarsz mások problémáival foglalkozni KAMU.


Szerinted a Tinder mire van? Ott minden egyes ember átbeszéli a másikkal, hogy milyen gyerekkori traumát szenvedtek és most mi van az életükben?

2019. dec. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

#9

Ez nem vágyik a szexre , mert agyilag nem felnőtt , csak egy nagyon kisfiú. Lehet egész életében ilyen lesz.

2019. dec. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!