Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek találkozhatok a...

Szerintetek találkozhatok a párommal ebben a vírusos időszakban?

Figyelt kérdés

Március 9-én találkoztunk utoljára, akkor utazott el a szüleihez az ország másik felére 400 km-re. Szombaton jött haza. A héten találkoznánk, de nem tudom jó ötlet-e. Ki tudja melyikünk vírushordozó esetleg. Bár eddig nincs semmi bajunk,nem vagyunk betegesek sosem, de ez veszélyes most és nyilván egyikünk sem szeretné elkapni.

Mit gondoltok? Vagy várjunk 2 hetet?

Csak látni szeretnénk egymást, nem kérek gúnyolódó kommenteket.

25N


2020. márc. 24. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Szakemberek a 2 hetes karantént ajánlják. Persze aki lazán fogja fel az azt mondja, hogy nyugodtan találkozhattok.
2020. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tulajdonképp mitől is féltek? Egy egészséges emberben a koronavírus szinte biztos hogy vagy tünetmentes marad, vagy megfázás szintű és erősségű tüneteket produkál maximum, sőt. A betegek kis részének van csak szüksége kórházi ellátásra, ezen belül is csak egy kis részüknek van szükségük intenzív kezelésre, és még ezen belül is csak kis részük hal bele valamilyen szövődménybe.


Szóval ha nincs semmilyen más betegségetek, találkozhattok gond nélkül. Csak tartsátok be a higiéniai javaslatokat, és ne kerüljetek kapcsolatba idős, netán beteg emberekkel.


Egy kis plusz: https://www.youtube.com/watch?v=SF_wpUuMdsQ

2020. márc. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Persze, találkozzatok csak, hiszen csak kis eséllyel betegedtek meg komolyabban...

Gondolom, minden más helyre maszkban, kesztyűben jártok, hogy aztán másnak se adjátok tovább. Vagy az már nem számít?

Egyébként azt se kéne ennyire biztosra venni, hogy aki fiatal és egészséges, az könnyen megússza:

[link]

Ha feltétlen azonnal találkozni akartok, vállaljatok utána 2 hét karantént, az a biztos!

Lássatok már tovább az orrotoknál, nem az a fő kérdés, ha elkaojátok, veletek mi lesz, hanem hogy ki mindenkit fertőztök tovább!

2020. márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Miért kell ilyen hangnemben válaszolni?

Igen persze az a fő célunk, hogy mindenki mást megfertőzzünk és csak mi ússzuk meg ketten. Istenem... Egy kérdést tettem fel, mert én is tartok a vírustól, és igen, én kesztyűben, maszkban megyek ki ha muszáj, de egy hete itthonról dolgozok home office-ban. Ki sem mozdulok.

2020. márc. 24. 12:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem találkozhattok, csak utána az idősebb rokonokat "kerüljétek". Én mióta beütött a krach, kb szinte folyton itthon vagyok, és ha át is megyek anyuhoz bevásárolt áruval, tartom a 2-3 méteres távolságot és nem nyúlok nála semmihez. Ezt azóta is tartom, hisz kénytelen vagyok néha boltba menni, szóval kitudja.

Tehát ELEVE mindig vigyázni kell most, és akkor nem lesz baj. ;)

2020. márc. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem halok bele ha nem tudunk találkozni, csak egy kérdés volt.

2020. márc. 24. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:

"Miért kell ilyen hangnemben válaszolni?"


Bocsáss meg, a hangnem inkább a kettes válaszolónak szólt. Nagyon fölmegy bennem a pumpa az ilyen emberektől, akik csak addig tudnak gondolkodni hogy ugyan miért ne csinálhatnék "ÉN" bármit, amihez kedvem van, "ÉN" fiatal vagyok és egészséges, "ÉN" úgyis maximum csak egy kis náthát kapnék.

Meg kéne már érteni, hogy ez most nem az "ÉN"-ről szól, hanem arról, hogy próbáljunk vigyázni másokra, hogy elkerülhessük azt, ami pl. Olaszországban történt.

2020. márc. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Ezért tettem fel egy ártatlan kérdést.
2020. márc. 24. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!