Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki beteg, az miért megy ki...

Aki beteg, az miért megy ki az utcára pont most?

Figyelt kérdés
Komolyan, aki köhög, az miért tömegközlekedik, minek megy boltba, miért nem kér meg valakit? Neki se jó, mert megköszörüli a torkát és rögtön úgy néznek rá, mint egy leprásra! És mi van, ha nem is csak egy mezei megfázása van? Megy, hogy végigfertőzze a települést? És nem is olyan öregekről van szó, akinek már nem él senkije, hanem fiatalabbak, akik tuti találnának valakit, aki gondoskodik róluk, amíg betegek. De tényleg, aki beteg, mi hajtja mégis ki, élvezi hogy bosszanthatja a többieket vagy hogy megfertőzhet mást?
2020. márc. 24. 12:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom meglenne a szokásos válasz rá, hogy "muszáj volt". Egyébként meg személy szerint én sem értem. Ha beteg vagyok már csak másokra való tapintat okán sem mentem sosem iskolába (és még örültem is neki :D) valamint munkába se. Ezekben az időkben meg aztán depláne.
2020. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván nem élvezi és nem szórakozásból teszi, ez csak a te orbitális hülyeséged. Lehet, hogy valóban nincs senki hozzátartozója elérhető távolságban. S lehet, hogy most ilyen helyzetben van a társadalom, de nem mindenki bízik meg egy vadidegenben, aki majd bevásárol neki.

Nem lehet mindenkinek segíteni, nincs annyi önkéntes, vásárolni meg muszáj eljárni, nem értem a magadfajták ezt miért tudják megérteni.

2020. márc. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
*Miért NEM tudják megérteni.*
2020. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Én magándokinál voltam tegnap, mert MUSZÁJ volt. És nem köhögés, influenza, hanem más, kezelendő dolog miatt. Kaptam rá gyógyszert, otthon vagyok / amúgy is akit lehetett, szabira küldtek /.

Amúgy is: aki párat tüsszent, köhög, az nem feltétlen beteg. Lehet allergiás is.

Tiszta paranoiások lettek az emberek, az állandó pánikkeltés miatt. Ha mindenképp ki kell mozdulni valakinek, vegyen fel kesztyűt, maszkot, próbáljon távolságot tartani másoktól azt' kész.

2020. márc. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Attól hogy valaki köhög/folyik az orra stb nem jelenti azt hogy koronavírusos.


Allergiás vagyok a virágporra, de gyógyszerekkel kordában tartom ennek ellenére sokszor kell orrot fújnom. Munkába menet a vilamoson beszóltak, hogy koronavírusosként miért nem.vagyok otthon. Volt rajtam maszk. Az egészben az a legviccesebb, hogy gyógyszerész vagyok.


Honnan tudod, hogy beteg valaki akit az utcán látsz? Honnan tudod, hogy miért van az utcán?


Értem a félelmet csak néha átesünk a ló túloldalára.

2020. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Metionin ***** válasza:
100%
Utolsóhoz tudok csatlakozni. Egész évben tüsszögök és köhögni is szoktam porallergia miatt és még sohasem próbáltak ennyien szemmel megölni mint mostanában. A másik meg hogy tényleg nincs mindenkinek valakije akit megkérhet arra hogy kimenjen neki a boltba, pl. mi ketten vagyunk, én kimegyek a boltba, orrot fújok, meg akarnak verni, párom ha kimegy a boltba és köhög (sajnos cigizik) meg akarják verni.
2020. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
A napokban elhaladt mellettem egy kutyasétáltató pacák, cigizett és felköhögött / nyilván a bagótól /. Erre felordított a közelből egy hang: "Ne köhögj már, b*szd meg!" Erre mit lehet mondani?
2020. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Ezt a kérdést feltehetnéd azoknak a munkáltatóknak is, amelyek kiszórják a munkavállalókat ha megbetegedést követően orvoshoz mennek - és az kiírja őket, - vagy hetet-havat levonnak utólagosan a bérükből. A feleségem - csökkent munkaképességűként foglalkoztatott minőségében - egyetlen fillérjébe nem került egy volt munkáltatójának, mégis utcára tették - csak azért, mert önhibáján kívül elesett a le nem takarított, elfedett jégen és eltörte a bokáját. Azóta sem talál munkát, mert hivatalosan (!) nem emelhet egy pohár víznél nagyobb súlyt, mégis van, aki "díjbirkózónak" vette volna fel, - teljesíthető küldetést nem ajánl senki, de van még 600 éve a nyugdíjig. Ha nem lennék, gyakorlatilag hajléktalan lenne! Gondolod érdekel ez - rajtam kívül - bárkit is? Korrekt ugye, - hogy dolgozzál - 60+ évesen, - de hogy miként és hol, arról kussolnak a remek ötlet kiagyalói!?
2020. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Terhességi rhinitisem van, plussz szénanáthám. Szóval előfordul a tüsszögés, köhöges, orrfújás. Akinek nem tetszik, kerüljön ki jo nagy ívben. Bár jó ha hetente csak 2szer kell kimennem elintézni vmit.
2020. márc. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A kimenetel szempontjából lényegtelen szerintem, hogy mi az oka annak, hogy valaki köhög-tüsszög. Egy tünetmentes koronavírusos, aki allergia miatt tüsszög, ugyanúgy koronavírussal szórja tele a környezetét.
2020. márc. 26. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!