Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt valaki, aki évek óta...

Van itt valaki, aki évek óta nem mosott fogat? Őszintén! :D

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Onnan jött a kérdés, hogy beszélgettem egy ismerősömmel a fogorvosokról és ő mondta, hogy az apja évek óta nem mosott fogat és egy rossz foga sincs és szerinte neki van igaza.


Ilyen tényleg van? Beválik? :D

Én azért reggel-este megmosom biztos ami biztos és nekem is csak 1 kezelésre váró fogam van, de el nem tudom képzelni, hogy ne mossak fogat. Meg hogy nem rohadnak ki az ember fogai, ha nem mossa meg. Arról nem is beszélve, hogy nem lehet kellemes szaga. Jó, feltalálták a mentolos cukrot, de akkor is undorító.


Szóval van még ilyen ember?


2020. ápr. 2. 17:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Lehet hogy nem egy éve, de láttam már olyan embereket, akik valószínűleg nem túl sűrűn mosnak fogat. Mert mikor beszélgettem velük, messziről látszott hogy vastagon áll a fogukon a lepedék. Hányingerkeltő.
2020. ápr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ezeknek már fiatalon full tropa volt a fogsoruk. Annó középsikolába is volt egy ilyen osztálytársam 16-18 évesen már gyökérkezelésekre járt.
2020. ápr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Persze, hogy nincs rossz foga, ha nem volt fogorvosnál és nem tud róla. Elképzelhető, hogy még nem fáj neki, vagy csak szedi a fájdalomcsillapítót, mint a falusi agytrösztök, aztán mondogatja a népi praktikákat, hogy neki mennyire bevált. Csak közbe szépen fokozatosan szuvasodik a foga és majd nagyot néz, ha elmegy fogorvoshoz, meg kapásból talál 20 fogat, amiről nem is gondolta volna, de rossz
2020. ápr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Én mindennap mosok fogat mégis fogkövem van és legalább tíz lyukas fogam.
2020. ápr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Egyrészt igen, undorító. Másrészt meg nem értem hogy nem rohadnak ki a fogai. Szerinte a fogkrémtől voltak rosszak a fogai és amióta nem mossa, azóta nincs baja. 🤔
2020. ápr. 2. 17:22
 6/24 anonim ***** válasza:
56%

Igen, én is ismerek.

Akkor szokott fogat mosni, ha a házi orvoshoz, lakodalomba stb. ment, tehát 5-6 évenként egyszer.

Először 64 éves korában ült fogorvosi székbe, sosem szerette a tejet, mert azt csak macskaabraknak tartotta.

2020. ápr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%

Leghosszabb 2 hét volt.


Mandulaműtét után 2 héten át nem moshattam fogat a vérzés veszély miatt.


(Azaz véletlenűl túlhátra dugom, felsértam a sebet és megfulladok a saját véremben)


Utána már megmoshattam az elejét, szigorúan zárt fogsorral.

2020. ápr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
47%

Étrendtől is függ, ha tényleg nem eszik valaki semmi édességet, lehet, hogy nem romlik el a foga akkor sem, ha nem mossa. Meg a genetikán is múlik.


De nem ez a tipikus, hanem hogy nem mossa és rohad az egész.

2020. ápr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

Én havi egyszer mostam fogat több éven keresztül és semmi problémám nem volt. Mivel ez az időszak gimibe volt, így évente nézték a fogamat, szóval tényleg semmi bajuk nem lett.

Viszont legjobb barátomnak csinált a fogorvos egy nem túl kellemes beavatkozást és elmesélte milyen volt... és mivel én rettegek a tűtől és az orvosoktól azóta napi háromszor mosom, betartom a fogmosás technikákat, használok fogselymet és nem iszok vízen kívül semmi mást (meg cukorkákat se eszek).

Lehet működik egy darabig hogy nem mosol fogat, de szerintem nem éri meg megvárni még nagy baj lesz.

2020. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
49%
Biztos vannak ilyenek. Előfordulhat, hogy tényleg nincs baja a fogainak, bár ennek az esélye kicsi, de nem nulla. Ugyanis ez erősen genetika függő is. Én hiába mosom rendesen és rendszeresen, szájvíz meg minden, így is van már két gyökérkezelt fogam. Volt már, hogy a nagy siettségben elfelejtettem fogat mosni, és olyankor egy rágó tök elég. Bár egy hosszú évek óta mosatlan szájnál nem tudom mennyi rágó kellhet :D
2020. ápr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!