Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy a koronavírus meg fogja változtatni az emberek gondolkodásmódját?

Figyelt kérdés

Szerintem túlságosan idealista az az elképzelés, hogy a vírusválság után az emberek majd kevesebbet fognak fogyasztani, jobban ügyelnek majd a természetre, és nőni fog a szolidaritás. (Ez számomra azért is érthetetlen, mert a koronavírus nincs is közvetlen összefüggésben a fogyasztással, ilyen világjárványok már a középkorban is léteztek).


Szerintem épp ezzel ellentétes folyamat fog beindulni: azok a tömegek, akiknek egyre inkább elegük lesz a korábbi életmódjuk feladásából, még "éhesebb gyomorral" fogják magukat belevetni a fogyasztásba kiélve minden olyan vágyukat, amiket az otthoni karantén idején fel kellett adniuk (koncertezés, utazás, étterembejárás, bulizás stb.), ezt pedig a vállalkozók, akiknek szintén elegük lesz a szűkölődésből a korábbinál még nagylelkűbben fogják kiszolgálni. Tehát összességében a piac a járvány után nem sokkal pont hogy iszonyatosan fel fog lendülni.


Ti mit gondoltok ezzel kapcsolatban?



2020. ápr. 4. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem negatív irányba fogja változtatni az embereket. Válás, elkülönülés-távolságtartás a másiktól, ilyenekre gondolok.
2020. ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem gondolják sokan. Egy-két elvont idealistát leszámítva, de én még nem is találkoztam ilyennel.

A bunkó továbbra is bunkó marad, a tudatosan élő meg marad annak.

2020. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Szerintem negatív irányba fogja változtatni az embereket. Válás, elkülönülés-távolságtartás a másiktól, ilyenekre gondolok."


Erre úgy gondolom, ugyanaz igaz, mint a fogyasztásra: minél tovább megvan fosztva valaki egy vágyott dologtól, arra annál inkább vágyik, vagyis azok, akik a vírus miatt nem találkozhattak sokáig mondjuk a barátaikkal, azok hirtelen elkezdenek majd egy csomó közös bulit szervezni (pozitív hozadéka lehet majd a vírusnak, hogy ráébreszti az embereket a kapcsolatos fontosságára).

2020. ápr. 4. 15:04
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

A gondolkodásmód már változott. Az eddiginél már jobban gyűlölik az időseket.


A középkorban ilyen járványok létezhettek ugyan, de senki sem vette észre őket. Ahhoz nagyon fejlett média kell, és nagyon fejlett politikusi gondolkodás, hogy pánikot lehessen kelteni amiatt, hogy egy-egy nagyvárosban az előző évihez képest néhány tized százalékkal nőtt a halandóság, már ha nőtt egyáltalán.

2020. ápr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Én már annak is örülnék ha ezentúl rendszeresen mosnátok a koszos kis kezeiteket.
2020. ápr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem értek egyet.


Egyrészt a 21. századi ember elmebeteg hipochondriája és halálfélelme még erősebb lesz, mint korábban, ami még inkább akadályozni fogja abban, hogy "merjen élni", távoli tájakra utazni, kipróbálni ismeretlen dolgokat, átadni magát bármilyen szenvedélyének.


Koronavírus sem kellet ahhoz, hogy minden második hír arról szóljon, hogy gyakorlatilag minden létező dolog halálos betegségek forrása lehet, hogy még a tejívás is rákot okozhat, hogy még smárolás útján is el lehet kapni a HIV-t, hogy a migránsok ugyanúgy veszélyeztetik a borsodborzasztói 7-es kocsmát, mint Párizs főterét. Ennek a szellemnek köszönhető a "mindenmentes" kaják felfutása meg a reggeli 50 vitamin szedése, a 30 éves gyereküket túlféltő szülők meg a 2 percenkénti kézmosás.


Na ehhez add most hozzá a koronavírus miatti pánikot.


A japók fele már évtizedek óta szájmaszkot hord, ez lesz most itt is, meg aztán még annál is durvább: egy mindentől rettegő, így minden utasításnak habozás nélkül engedelmeskedő, szenvedélymentes, steril, színtelen-szagtalan falanszter világ . Legfeljebb a VR szemüvegünket felhúzva tudjuk majd megélni mindannak a töredékét, amit korábban offline módban.

2020. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Van, amin változtat, van, amin nem, és van, amire felhívja a figyelmet (pl az én munkáltatóm nem kezeli elég jól a helyzetet, de ez a vírus nélkül nem derült volna ki, mert amúgy nem rossz cég, viszont a vírus miatt kiderült, hogy sokkal rugalmatlanabb a vezetőség, mint amennyire normál helyzetben látszanak).

Gyökeres változást nem várok.

2020. ápr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Igen. Kb. nem lesz család, akinél ne lenne otthon felhalmozva kb. 10 darab FFP3-as maszk.
2020. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"ráébreszti az embereket a kapcsolatos fontosságára":

Elsőre nem úgy tűnik az egyre sűrűbb kapcsolati erőszakok láttán...

2020. ápr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Elsőre nem úgy tűnik az egyre sűrűbb kapcsolati erőszakok láttán"


Itt inkább a barátságokra gondoltam.

2020. ápr. 4. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!