Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek jó ez a tulajdonsá...

Szerintetek jó ez a tulajdonság, vagy változtassak rajta? Ha az utóbbi, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Ha pl.: munkahelyen valaki szekál vagy ugrat engem valamivel, akkor én nem megyek neki, nem harcolok vele, mert azt gondolom, hogy az életben van egyfajta rendezőelv, így "egyszer nekem, másszor neked"-elv működik.

Tehát nem állok ki magamért az élet rendezőelvében bízva.

Ez rossz hozzáállás?



2020. ápr. 5. 13:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Sokan vannak, akik ezt nem tartják jó hozzáállásnak, én speciel igen. Az is kérdés persze, hogy a "jó" és az "előnyös" vagy "hasznos" tulajdonság nem feltétlenül alkot egy halmazt.


Én azt mondom, az ember maradjon önmaga, azaz ne akarj külső nyomásra olyan tulajdonságot, elvet magadra erőszakolni, ami nem a sajátja, nem a természete része. Ugyanakkor azt, ami te vagy, lehet "finomhangolni" úgy, hogy hátrányod azért ne származzon belőle az életben.


Nem kell felesleges konfliktusokba, harcokba beleállni, de nem is szabad hagyni, hogy céltábla vagy lábtörlő legyél. Illetve a lényeg még, hogy a saját lelki egyensúlyod megmaradjon - ha őszintén nem zavarnak az ilyen helyzetek, felül tudsz rajtuk emelkedni és nyugodtan alszol tőle, akkor minden rendben. Ha titokban örlődsz, megvisel, akkor viszont meg kell találni a módját, hogy változtass.

2020. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!