Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ma miért divat azt mondani a...

Ma miért divat azt mondani a másiknak, hogy minden rosszról csak ő tehet?

Figyelt kérdés

Nincs pénze -> biztosan elszórta!

Fiatalon krónikus beteg -> ő tehet róla, miért nem él egészségesen

Nincs jó munkája -> tuti nem tanult



Stb.


2020. ápr. 6. 12:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Felnőttként, ha már dolgozunk jól meg kell gondolnunk, hogy mit tanulunk munka mellett, hogy mit érdemes és az, hogy jaj, pár év után rájönni, hogy mégse ezt akarom. Na, ez sz..r ügy, és erről megint csak az illető tehet. Tudod miért? Mert f..ngja sincs valójában, hogy mit szeretne, milyenek a képességei! Ha lenne egy konkrét 100%-os elképzelése, elvégzi a sulit (rengetegen járnak főiskolára, tanfolyamokra munka mellett, mégse rokkannak bele!!!) és utána már szabad a pálya. Az, hogy az ő fejében semmi konkrét elhatározás nincs, pár év után meggondolja magát, hát istenem, egyéni szociális probléma.


"'B' ember felmenői olyan betegesek, hogy üzemorvosi vizsgálatokon fél percig sorolja az ő betegségeiket (és halálokokat)." És..? Ezek csak felmenők. De neki konkrétan van valami baja? Jaj, most én is mondhatnám, hogy két nagypapám, egyik nagymamám, sőt anyukám is daganatban halt meg, és? Attól én még teljesen egészséges vagyok. Mindent megteszek azért, hogy testileg és lelkileg is egészséges maradjak. Attól, hogy a felmenőidnek milyen problémáik vannak, az a te egészségedet NEM befolyásolja! Apukám szívproblémás, az én szívem teljesen egészséges!

Csak legfeljebb a hajlamod lehet rá, de ahhoz, hogy ugyanolyan beteg legyél, mint felmenőid, azért meg is kell ám dolgozni!


Az IQ pedig fejleszthető, nem veled születik! Senki sem születik x IQ-szinttel. Te is mondasz jó nagy b..romságokat!

2020. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ha nálad is kialakul valami krónikus betegség, majd felülírod a véleményedet, ebben biztos vagyok!

Egészséges embereket nem túlzottan ismerek, de ha te az vagy, örülj neki. Ritkaság.


Elszomorít, hogy azon a véleményen vagy, hogy mindenről, de mindenről az egyén maga tehet.


Egészen biztos vagyok benne, hogy azért gondolod így, mert te szerencsés vagy és elkerültek ezek a dolgok.


Én jelenleg egyetemre járok munka mellett. Állítom, hogy igenis bele lehet rokkanni. Már eleve az kimerítő, hogy reggel 8-kor kezdesz a munkahelyen és este 9-kor végzel az egyetemen. Ez heti 3 nap, de lehet heti 4 is. Ha nem jársz be előadásokra. Ha azokra is bejársz, mehetsz reggel 7-re dolgozni, hogy a melóban is meglegyen a 8 órád! Ja és aki halogatós ÉS jó agyú, annak is folyamatosan kell tanulnia, mert beadandó és zh hegyek vannak. Aki lassabb felfogású, az mondjuk hétvégén sportol össz másfél órát (azt is otthon vagy a ház körül fut), szombat délután 4-től család vagy barátok, amúgy tanulás, anyag átnézése, gyakorlás. Én egyedül lakom, háztartás jelenleg úszik. Főzni szoktam, mert szeretek és jóval olcsóbban jövök ki, de ennyi.


Továbbra is állítom, hogy te nem képezted át magad. Hidd el, szerencsés az, aki 18 évesen tudja, mi az, amit szeret és még szerencsésebb, ha abban jó is.

Én egészen szeretem, amit most tanulok, de baromira nem vagyok jó benne. Van, amiben jó lennék (humán dolgok), de azt utálom.



Egyébként a testi dolgokra visszatérve, mert továbbra is azt érzem megfoghatónak.


A gének alapján máshogy és máshogy épül fel a szervezetünk.


Például az én refluxom nem tudom, miből áll, mert se anno a gyerekorvos, se most a felnőttorvos nem küld el kivizsgálásra. Gyógyszer oszt csókolom.

De a refluxnak van egy olyan fajtája, amikor nem termel túl sok savat a gyomor, hanem egyszerűen csak nem zár megfelelően a záróizom. Erre nem lehet azt mondani, hogy rossz táplálkozás, se azt, hogy stressz.

A koleszterin is lehet genetikai okból. Magas a koleszterinje sokszor olyanoknak, akik kvázi húst se esznek és tű vékonyak.


A szív, a tüdő is eltérően fejlődik.


Az, hogy dohányoznak-e velünk terhesen (ha veled nem, szerencsés vagy), anyuka füstöl-e, amíg ölében ott a baba (ha veled nem, szerencsés vagy), mennyire szennyezett helyen lakunk stb mind befolyásol.



Ha a korábbi példámból A ember heti 3 órát sportol, nekem 10 kellene, hogy őt behozzam.

2020. ápr. 6. 22:15
 13/14 A kérdező kommentje:

Meg ha szerinted mindenki azonos képességekkel születik, akkor miért nem lehet mindenki világbajnok?


Vagy miért van az, hogy az iskolában valaki 0 tanulással 5-ös, más megszakad és 4-es?


Ha a kompetenciákat mérik, miért nem egyenlő minden gyerek?

2020. ápr. 6. 22:18
 14/14 A kérdező kommentje:

Meg zöldség-gyümölcsben is (mint egy példa).


Valaki szereti őket, eleve kívánja, tonnát eszik belőle.



Más sohase kívánja, 80%-a nem ízlik neki, hadakozik magával, hogy megegye, tudatosság, szorgalom kell, hogy valamennyit belőlük magába tömködjön.



Sajnálom, ha nem érzékeled a különbséget.



Vagy más példa, itt pont én vagyok a szerencsés oldalon.


Valaki csak a cukrozott üdítőket issza meg, még így se iszik eleget, maga elé kell tennie a petpalackot és rávenni magát az ivásra. A víz lenne az egészséges, de az nem megy le a torkán.


Én csak a sima vizet szeretem, csak az oltja a szomjom. Meg az ízesítetlen tea.

Teából sokszor napi 2 bögre lemegy, reggel, este víz, már megvan a napi 1 liter. Levesből, napközben ivásból stb pedig megvan az ajánlott mennyiség.



Ugyanez sporttal.

Ugyanez kinézettel való törődéssel.

Ugyanez párkapcsolatbeli élettel.



Szerintem egy sikertelen emberre ráhúzni, hogy CSAK ő tehet róla, vagy főleg krónikus betegségre... Nem szép dolog. A véleményem nem ez, hanem sokkal erősebb, csak az nem illik erre az oldalra.



De köszönöm szépen, azt hiszen ketten írtak jókat, erre így nem is gondoltam!!

2020. ápr. 6. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!