Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges ez egy japán-amerik...

Lehetséges ez egy japán-amerikai vagy japán-európai kapcsolatnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írom-e ki a kérdést, szóval előre is bocsi, ha nem, de a kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e egy japán-amerikai vagy japán-európai párnál, hogy a gyermeküknek kék szeme és/vagy szőke haja legyen, miközben az arca alapján szinte 100%-ban japánnak néz ki? Egy könyvféleséget írok, amiben a főszereplő srác Japánban született, illetve ott is él, viszont a szüleire nem emlékszik egy trauma miatt, és csak 16-17 éves korában jön rá, hogy az apja európai, mivel a szeme kék, ami a japánoknál nem túl gyakori. Létezhet ilyen a valóságban? Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. ápr. 6. 12:57
1 2
 1/14 anonim válasza:
Hát, talán... Ha nagyon nagy szerencséje van a srácnak, akkor szerintem igen.
2020. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
82%
Mellesleg szívesen el olvasnám a könyved :)
2020. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Lehetséges, genetika. Sőt az is lehetséges, hogy nagymama kavart egy néger úriemberrel, és utána a lányának a gyereke néger lesz, és ugye a párja meg azt hiszi megcsalta, ilyen is volt már.
2020. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy az ősök genetikája a következő nemzedék kinézetére hatassal lehet.
2020. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Az esély rendkívül alacsony, mivel a barna a domináns szín.

Barna+kék szem = barna szem 99%ban.

2020. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagyon kicsi az esélye. Én inkább heterokrómiát adnék neki, mert az viszonylag kiszámíthatatlan, és nem nagyon fognak belekötni, hogy lehetséges-e.
2020. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
(De nem tökéletes heterokrómiát, mert az nagyon ritka. A kék szín inkább csak az egyik írisze felén, harmadán legyen jelen. Illetve akkor az európai apának is azt adnék, mert a heterokrómia esetenként genetikus.)
2020. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Első: Elküldöm szívesen, ha gondolod, de még nagyon az elején járok mindennek, szóval nagy rá a valószínűség, hogy nem a végleges verziót fogod olvasni még azokból a fejezetekből sem, amelyek már készen vannak. :)


Utolsó: A heterokrómia nagyon jó ötlet! Viszont ennek kapcsán megint felmerült bennem egy új ötlet. Az albinizmusnak van egy olyan fajtája, ami csak a szemet érinti. Angolul ocular albinism. Nem tudom, hogy az ocular-nak milyen magyar megfelelőt lehetne adni, hogy ne hangozzon hülyén. XD Ilyen esetekben viszont lehetne az egyik szeme teljesen kék vagy vöröses, nem? Vagy ez is nagyon ritka? Bár igazából félig fantasy történet lévén a nagyon ritka sem akadály, ha nem teljesen lehetetlen. :D

2020. ápr. 6. 18:27
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetseges, ha peldaul a japan szulo az albinizmus hordozoja (nem kell, hogy albino legyen, eleg ha a gent hordozza es tovabbadja) igy a masik szulo genje hatarozza meg a haj es szemszint teljesen. Az albinizmus bar ritka, ugyanugy elofordul Japanban, vagyis hordozok is vannak. Japanban elek, es lattam mar egyszer albino kislanyt hofeher hajjal, a szulei pedig "hetkoznapi" japan emberek voltak.
2020. ápr. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ú de irigyellek! :D


Az egyik álmom, hogy majd én is kiköltözzek valahogy Japánba, és ott éljem le az életemet, a másik meg, hogy anime készüljön a könyvemből. XD

2020. ápr. 7. 02:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!