Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy 20 évesen...

Normális, hogy 20 évesen gyereknek érzem magam?

Figyelt kérdés

Gyerekkénti elképzelésem : 20 évesen én majd mekkora felnőtt leszek. Talán gyerekem is lesz már. Egy házam, meg egy férjem. Milyen pöpecül fogok kinezni. Alom melóm lesz. Stb stb.


Valóság :20 éves vagyok. Nincs se férjem, se gyerekem, se házam és még jól sem nézek ki. Egy hatalmas gyereknek érzem magam. Van párkapcsolatom, de közel sem vagyok olyan érett mint ahogy gondoltam, hogy az leszek 😱 Munkám is van de valahogy én meg leragadtam 16 körül. Azóta sokat tanultam, több nyelven beszélek folyékonyan mégis lelkileg meg gyerek vagyok nagyon.


2020. ápr. 6. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, én 30 évesen is gyereknek éreztem magam 😄
2020. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, van aki később érik...
2020. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokat számít, min mentél keresztül eddig az életben. Valószínűleg kegyes volt hozzád eddig, nem történt olyan, ami felnőtt létre, gondolkodás módra kényszerített volna.
2020. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Majd akkor fogod felnőttnek érezni magad, ha lesz férjed, gyereked, házad. De hogy hogy fogsz kinézni, háát ... ??
2020. ápr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26 éves vagyok, de lélekben legalább 10 évet letagadnék.
2020. ápr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Legbelül mindenki egy nagy gyerek marad még 60 évesen is,csak titkolják amennyire csak lehet.
2020. ápr. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mitől lennél 20 évesen felnőtt nő? Aki ilyeneket mond az eléggé el van szállva magától. Kivéve ha mindkét szüleit megölték gyerekkorában és 17 évesen már bankrablásból tartotta el magát. Akkor azt mondom oké, de ez nem valószínű.
2020. ápr. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ne aggódj, én 30 évesen is gyereknek éreztem magam 😄"


Ciki, de legrosszabb esetben ez történhet veled...


Egyébként full gáz, hogy a korosztályom tényleg egy nagy böhöm töhötöm gyerek bzdmg és még erre büszke is.

2020. ápr. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Normális.

Az a bizonyos "18 év" egy eléggé önkényesen meghúzott határ. Az ember nem úgy nő fel, hogy egyik pillanatban még kis infantilis gyerek, másikban meg már bölcs felnőtt. Ez egy hosszú folyamat, és még csak nem is egy részből tevődik össze: más ütemben változik a biológiai fejlettség, a társadalmi fejlettség, a tanulás, a szociális érettség, stb, stb. Ezek a legritkább esetben esnek egybe, és mint írtam, akkor sem lehet egy éles határt húzni, hogy na, innentől most felnőtt vagyok.

Az meg, hogy 20 évesen még nincs családod... nem is baj. Persze, biológiailag jó dolog fiatalon szülni. De rengeteg buktatóval is jár. Ha 20 évesen szültél volna, az azt jelentené, hogy gyakorlatilag tiniként ismerted volna meg a későbbi férjedet, és gyakorlatilag a szükségesnél kevesebb ideig ismertétek egymást ahhoz, hogy tényleg meg- és kiismerd. Ráadásul akkor, amikor a legtöbben a tanulmányaikat sem fejezik még be 18-20 éves korukra, ez csöppet irreális is lenne.

Az meg, hogy nem vagy egy befásult, megkeseredett, komor ember... csak előny. :)

2020. ápr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vannak, akik ilyenek, de szerintem nem gond. Nem muszáj követni a csordát.
2020. ápr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!