Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy ami...

Miért mondják azt, hogy ami nem öl meg, az megerősít; ha nem feltétlenül igaz?

Figyelt kérdés

A magam példájából kiindulva, nem értek egyet vele. Az eddigi életemben voltak már nehéz időszakok, megkaptam én is egy pár jelképes pofont élettől, voltak komoly csalódásaim.

A mondás szerint mindezeken túllépve egy erős, kiegyensúlyozott személynek kéne lennem, de ez nem így van. Inkább a "megégések" miatt igyekszem nagyon óvatos lenni. Igyekszem nem konfrontálódni másokkal, nem is reménykedem már semmiféle komolyabb karrierben. Párkapcsolatra is alkalmatlannak tartom magam és a társadalmi rangsorban, elismertségben is futottak még vagyok. És persze engem is nyomaszt a mostani helyzet.

Az érdekelne, hogy miért beszélnek arról a bizonyos megerősödésről, mikor egyes embereket inkább csak tönkre vágnak a megpróbáltatások?



2020. ápr. 6. 20:36
 1/6 Nxs ***** válasza:
79%

Azért mert ha ősszetörsz és mégis felálsz és küzdesz akkor " túlélted " és erösebb vagy .


De ha nem állsz talpra és nem küzdesz akkor részben " meghaltál " ezért nem leszel erősebb.


Szóval ne add fel mindent bele 😁

2020. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 6. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Aki ezt mondja, bízik abban, hogy a csapások, kellemetlenségek, vacak élmények ellenére mindent túlélsz, az élet által nyújtott kihívásoknak megfelelsz. Aki ezt mondja, bízik abban, hogy bármely élethelyzetet a javadra tudsz fordítani.


Hogy rád az impulzusok hogyan hatnak, te magad döntöd el. Alkalmazkodsz vagy kihalsz? Én bízom a jó döntésedben.

2020. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy mondás. Olyan, mint a "Kivétel erősíti a szabályt" Pedig nem. MINDEN kivétel gyengíti a szabályt.
2020. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem öl meg az megerősít. Lehet, hogy igy van bizonyos esetekben egyeseknél. Viszont előfordulhat, hogy ami nem öl meg, az megnyomorítja az életedet/testedet/lelkedet, és belerokkansz. Elmondásod szerint az utóbbi vagy.
2020. ápr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Az emberek szeretik a vigasztaló közhelyeket. Ennyi. Értelmük amúgy nincs.
2020. ápr. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!