Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nyomasztóak számomra az...

Miért nyomasztóak számomra az "Istennel" illetve az "Őrangyallal" kapcsolatos érdekességek, illetve a vallási szimbólumok?

Figyelt kérdés

Nem is úgy írnám körül, hogy érdekességek, hanem ha olyat olvasok vagy hallok, hogy xy folyamatos kontaktusba van az Őrangyalával aki hangokat súg neki és nélküle nem tudna létezni, illetve egy természetfeletti lény irányítja az életét akkor engemet furcsa módon eláraszt ilyen belső, nyomasztó érzés és sírhatnékom van. Azért írtam ki a kérdésem, mert beszéltem már erről néhány barátommal és ők furcsállták, hogy ez a téma belőlem ennyire sötét, mély érzékenységet vált ki. Ők sem hisznek benne természetesen, ahogy én sem, de ők csak jót nevetnek ezen.


A másik pedig, hogy ha véletlenül nagy ritkán úgy adódik a helyzet, hogy be kell mennem egy templomba és meglátom Isten ábrázolását a templom falán, azonnal el fog egy nyugtalanító érzés és azon vagyok, hogy minél hamarabb kimenekülhessek onnan. Szinte fóbiásan félek ezektől.

De úgyszintén utálom azokat a házakat ahol ott van Szűz Mária vagy Jézus képe, illetve bármiféle vallással összeköthető szimbólum van kihelyezve. Nagyon kellemetlen érzés uralkodik olyankor el rajtam.


Azért nem írtam a vallás témába, mielőtt valaki belekötne, mert nem vagyok vallásos és ott elég sok a hívő, Isten ments, hogy idézgetni kezdjenek a Bibliából :D



2020. ápr. 9. 00:53
 1/3 A kérdező kommentje:

18/F

Ha esetleg összefüggésben van valamivel bár kétlem, mert kisgyermekkorom óta megtorpanok azokon a helyeken ahol ilyet látok.

2020. ápr. 9. 00:55
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok a szent képekkel. Egyszerűen nem bírom sokáig nézni, mert pár másodperc és rosszul leszek tőlük. Még a gyomrom is kavarog a templom szagától, nem tudom miért xd

Egyik ismerősöm is vett magának többet egy kegyhelyen, és folyamatosan rosszul lett. Aztán arra gondolt, hogy azóta ilyen beteg, mióta a szentképek a házban vannak, ezért gyorsan fogta, és a helyi templomnak adományozta őket, és lám, eltűntek a rosszullétek.

Szóval igen, vannak ilyenek, akik rosszul vannak tőle, és nem bírják, ha ilyesmi van a közelükben. Persze nem azt mondom, hogy minden ember így van vele, mert nyilván nem, de pl. az én családomban is többen irtóznak (szó szerint) a szent képektől. Szerintem ez is egyfajta fóbia, vagy mit tudom én. :D

Az angyaloktól viszont nem tudom miért félsz, állítólag kedves lények :D

Nem tudom kinek milyen az istenfelfogása, de én mindig is furcsáltam főleg a katolikus egyházat. Legfőképpen az ő szokáisaik és tárgyaik szoktak hasonló dolgokat kiváltani nálam is. Szerintem nagyon nincs köze istenhez annak, amit ők csinálnak.

2020. ápr. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 vagyok:18/F
2020. ápr. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!