Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy a céljaim...

Miért van az hogy a céljaim eléréséhez csupa olyan dolgot kéne csináljak amit utálok?

Figyelt kérdés
Ennek így semmi értelme nincs...
2020. ápr. 11. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
“A cél szentesíti az eszközt”
2020. ápr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A vergődésnek nincs értelme.


Ha agyilag nem állsz rá arra, hogy szeresd amit most utálsz (nekem sikerült elérnem), akkor bizony az egész életed abból fog állni, hogy tekeregsz a padlón és rinyálsz hogy milyen rossz minden.


Nem azt mondom hogy most ezt csinálod, csak ez az "ennek semmi értelme" kijelentés piszkálta az önbecsülésem, és gondoltam megpróbálom megváltoztatni a világmeglátásod. De ha nagyon egyszerűen állunk hozzá, és nem tetszik a válaszom, akkor:


"Ja, nincs." - A válasz.

2020. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ennek így tényleg nincs. Végig kell gondolnod, hogy tényleg az-e a célod, ami, illeve biztos csak azon az egy úton lehet-e elérni. De szerintem ha minden dolgot utálsz, ami oda vezet, akkor le kellene tenni róla.
2020. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam komoly lépéseket tenni afelé hogy jobbá tegyem az életemet. Csak annyit értem el vele hogy brutális depresszióba sikerült taszítanom magamat. Olyanba aminél még a "nem csinálok semmit csak vergődök" állapot is magaslatokkal jobb... Bármennyire is szörnyű ezt kimondani.


Csak azt nem akarom elhinni hogy csak ez a két opció létezik. Dacára annak hogy nekem eddig csak ez a kettő jutott...

2020. ápr. 11. 15:08
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem árt ha elmeséled a történeted. Akkor a hümmögésen kívül mást is tudok mondani.
2020. ápr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem válaszolok privát üzenetre, viszont köszönöm, értékelem, hogy van aki tenni is szeretne, nem csak a kész receptet várja a válaszokban!


Azt tudom neked javasolni, hogy meditálj. A percenkénti lélegzeteid számát csökkentsd le 3-4-re. Nagyon lassan szívd be, és még lassabban fújd ki. Érezd saját magadat.


Ezen felül sportolj nagyon intenzíven. Saját testsúly, súlyzós edzés, (futás és séta felejtve inkább a helyzet miatt) effélék. A lényeg, hogy hajszold az erős impulzusokat.


Ha megoldható, akkor semmit ne csinálj kb egy-két hétig a közelezőn kívül. Dolgozz ha muszáj, de semmi mást, csak amihez kedved van. Sportolj, meditálj, olvass, írj naplót, verset, ilyenek.


Ezt mással is el lehet érni, de a drogokat, vagy hogy hirtelen felindulásból verj valakit ronggyá nyilván nem ajánlja senki, mert ez a fórum nem a dark weben fut.

2020. ápr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egy idézet mindent megmagyaráz:

"A könnyebb utat akarod választani, mert félsz. Félsz, mert ha elbuksz, akkor nem tudsz mást hibáztatni. De hadd mondjak valamit: az élet ijesztő, szokj hozzá! Nincsenek varázsos megoldások, minden tőlünk függ, úgyhogy állj talpra, menj és tegyél érte valamit! (...) Az értékes dolgokat sohasem könnyű megszerezni." (Dokik)

2020. ápr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem a könnyebb utat választottam, megpróbáltam, bele buktam.


Ezen a motivációs zöldségek nem változtatnak sokat.

2020. ápr. 11. 16:45
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor tegyél magasról a hormonrendszer rendbetételére, sírj tovább. Nehogy összekapd magad.
2020. ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ugyan kérlek.


Leszámítva egy-két zsenit, akik a társadalmunk nagyon minimális hányadát teszik ki, a többi embernél szinte csak a vakszerencsén múlik hogy mire viszi az életét...

2020. ápr. 11. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!