Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarok közt tömegsport...

Magyarok közt tömegsport miért nem elterjedt?

Figyelt kérdés

Miközben például az profi sportra elképesztő összegeket költenek állami szinten.


Pedig ha széles körben elterjedne a tömeges sportolás akkor az például még több profi sportolót is kitermelne, növelné az átlagéletkort, csökkenne az egészségügyre nehezedő nyomás .


Az egészségesebb és sportos nemzetből minden szinten profitálhat az ország nem?



2020. ápr. 12. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert orbán viktor csak a futbbalt támogatja, ami szerény hazánkban egy kihalt sport bénábbnál bénább játékosokkal. A vízi sportok, amik eredményeket hoznak, meg a kézi labda labdába se rúghat, mert az nem olyan fontos. Egyébként meg szerintem kell támogatni a sportot, de nem úgy hogy a sportolók havi milliókat vigyenek haza aztán 40 éves korukban meg lerottyanva ülnek otthon. Nem kellene ennyi pénzt adni érte, mert érdemi munkát nem végez ezzel. A sport max úgy férne bele, hogy munka mellett fizetés kiegészítésnek másodállásként.
2020. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Napi tornaóra megvan? Mekkora lázadás volt abból is.


Aki sportolni akar annak szerintem most is megvan a lehetősége. Tudok olyan falut a közelünkben ahol már a második teniszpályát építik EU-s pénzből, mert azt a pályázatot tudják megnyerni így oda pályáznak az már mellékes, hogy szinte mindig üres a pálya.


Normális gondolkodásmód és igény kell az emberek részéről. Ezt fentről nem lehet elintézni, hogy te mozogni akarj. A lehetőségeket lehet megteremteni és szerintem azért aki akar az talál ma Magyarországon lehetőséget sportolásra. (többet mint mondjuk 10 vagy 20 éve)

2020. ápr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alulról szerveződő tevékenység jobban működik. Nem tudom, de ahány kerékpáros-futó-úszó, stb. rendezvény van, ott nem egy versenyzőt látok, tehát ez megy egy szinten.

Az, hogy otthoni környezetben "mindenki?":) sportol (kocogás, kerékpározás, kondizás, van, akinek a sörivás, vagy a zabálás) miért nem elég?

2020. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Napi torna óra meg van de milyen felháborodás lett belőle.

Aki ma akar sportolni az most is meg teheti a vezetőség nem mondhatja, hogy te tornázni akarsz.

2020. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert utáljuk egymást....
2020. ápr. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mert központosítottan akarják oktrojálni, például a heti 5 tesi erőltetésével. Szerintem az egész tesi óra rendszerét kéne átalakítani, felsőbe/gimibe már egyáltalán nem kéne tesi óra, hanem az egyetemekhez hasonlóan sportköröket kellene alakítani, és mindenki arra járhatna, amit szeret. Felesleges olyan sportokba belekényszeríteni a gyerekeket, amiket nem szeretnek, mert ezzel csak megutáltatjuk a sportolást is velük. Talán majd egyszer eljut a mi nyugat-ukrán oktatási rendszerünk is erre a szemléletre, mindenesetre én csak ballagás után szerettem meg bármilyen sportot. 23/F
2020. júl. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!