Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a román emberekr...

Mit gondoltok a román emberekről? Vannak előítéleteitek velük szemben?

Figyelt kérdés
Ha rendes, dolgozik, irodai munkát végez, egyébként művelt akkor is rajtuk marad a “bélyeg”?
2020. ápr. 17. 23:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

a rasszista emberek szemében biztosan. az értelmes ember meg eleve nem rasszista, de ha mégis van benne előitélet, akkor az felülirható.


Amúgy kinek a román, kinek a cigány, kinek a zsidó, kinek a homoszexuális, kinek a muszlim, kinek a katolikus, kinek protestáns, kinek a konzervativ, kinek a liberális, kinek a jobboldali, kinek a baloldali...

ha az előitéleteket ilyen formában komolyan vennénk, kb. Hitler árja faja maradna csak, vagy inkább az sem.


holott valójában egyetlen ember érdemel előitéletet, aki előitéletes.

"Ne itélj, hogy ne itéltess!"

2020. ápr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

1# Az előítélet az életképesség kulcsa,tehát a tapasztalat sok bajtól megóvja az embert.

A románokkal eddig saját tapasztalat alapján még nem volt bajom.

2020. ápr. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
23%

Mindig is lesz az emberek nagy reszeben eloitelet (nem hiába, 95 szazalekuk tanulatlan, ápolatlan, bunko.

. Sorolhatnám) nyilvan feherek kozott is van sok, de azert neztuk mar meg az Arányokat

2020. ápr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%

#2 milyen áron? a másik esetleg teljesen méltánytalan kirekesztése árán?


nekem erről ne mesélj légysz, én kaptam már ilyen igazságtalan és teljességgel értelmetlen, méltánytalan előitéletből éppen eleget az életem során.

te, és "életképes" társaid tették tönkre az életemet, pedig én is csak élni szerettem volna!

2020. ápr. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
És ki kényszeríthet engem arra, hogy olyanokkal foglalkozzak akikkel nem akarok?! Jogom van távolságot tartani tőlük, ha tetszik neked, ha nem.
2020. ápr. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%
Ismét én vagyok: én tettem tönkre az életedet?! :) Melyik zártosztályról irogatsz?
2020. ápr. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Amennyiben a személyiségül alapján itéled meg őket, akkor jogod van. Ahhoz nincs jogod, hajthatatlan módon előitéletes legyél, és ezt ki is nyilvánitsad.


Még a hivatalos joggyakorlatban is éppen erre az eszmére épül a rendszer, vagyis az ártatlanság vélelmére, és az ahhoz való egyetemes emberi jogra.

2020. ápr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem szó szerint értettem a személyes névmást, hanem úgy, hogy az olyan előitéletes emberek, mint te
2020. ápr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%
Márpedig jogom van előítéletesnek lenni. ÉN döntöm el hogy kikkel foglalkozok és nincs az a törvény, ami ezt a jogomat felülírhatja.
2020. ápr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Akkor döntsd el TE. Sajnos nem jut el az agyadig, hogy nem azzal van a gond, hogy TE döntöd el, kivel folalkozol, hanem zzal, hogy MI alapján teszed.

Rohadtul nem mindegy, hogy azért vetsz meg valakit, mert lop, csal és jellemtelen, vagy azért, mert mondjuk románnak, cigánynak, vagy homoszexuálisnak születik.

Egy heteroszexuális magyar ember is lophat, csalhat és lehet jellemtelen, és egy román, cigány, vagy homoszexuális is lehet erkölcsös és becsületes, jó ember.


Te a lehetőségét sem adod meg nekik ennek bizonyitására, amikor eleve előitéletes vagy velük. Ez tudod mekkora pusztitást és fájdalmat okoz egy becsületes ember számára?


Nyilván nem, mert azt hiszed, csak neked van lelked.

2020. ápr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!