Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha Facebook-nál egy ismerősötö...

Ha Facebook-nál egy ismerősötök úgy állítja be a profilját, hogy ne tudjatok a falára írni mi a különbség aközött, hogy a posztja alá írtok vagy privátban születésnapi köszöntést?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy, aki nem engedi, hogy tartalmat osszanak meg az üzenőfakán, ott a profilképe vagy az utolsó posztja alatt sorakoznak a születésnapi jó kívánságok.


Ennek, hogy nem privátban küldik, van oka? Pl nem szeretnének levelezni vele, mert esetleg olyan a stílusa? Vagy csak így kényelmesebb? Vagy nem akarják zavarni? Vagy más az oka?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2020. ápr. 18. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem csak kényelmesebb esetleg nincsenek olyan viszonyba hogy utána meg folytatodjon a beszelgetés.Nekem is igy van beállitva de engem privatba szoktak köszönteni.De ha annyira olyan lenne a stilusa akkor szerintem sehogy se köszöntenék!
2020. ápr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Fogadjunk, idősebb felhasználók írnak a legutolsó posztja alá.


Én 22 vagy és fejből tudom kinek mikor van a születésnapja, előtte nap írok neki privátba.

2020. ápr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Azért állítottam be úgy, hogy sok nem normális ismerősöm ne tudjon semmi a most épp aktuális koronavírusos, sorosos, fideszéljenzős, és egyéb ilyen barom posztokat, stb-t rátenni az üzenőfalamra. Anno sok éve küldték a falamra a kontentet holmi játékokkal, meg híreket osztottak meg, meg barom játékokat.

Na ez most nincs, az én falamra csak én írhatok, más nem.

Hiányzik még mondjuk az az opció, hogy amikor kitolok egy posztot, azzal együtt lezárom a kommentelési lehetőséget úgy, mint pl. azokon az oldalakon, ahol admin vagyok. :D


Sőt, a születésnapom se látszik senkinek sem.

Továbbá az ismerőseim sem látják, hogy ki a másik 316 ismerősöm.

Ez így van jól.

Ja, és amellett szülinapom előtt a 316-ból 150 biztos felköszönt a fb-n, privátban.

A többi pedig élőben, egy-két jó szó, vagy egy krigli sör mellett. :D

Szóval jól van ez így, hogy nem hirdetünk semmi személyest se.

akik tudják: megköszöntenek anélkül is, hogy a FB figyelmeztetné rá őket.

2020. ápr. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Képmutatás az egész. Nyilván azért állította be így, hogy ne oda írkáljanak, de mégis oda írnak mert muszáj megmutatniuk a világnak hogy ők gondolnak másokra. Ha nem lenne ennyi képmutató ember, meg ha nem a képmutatásra épülne alapból a szociális média, akkor írnának neki privátban inkább, vagy esetleg elmennének hozzá élőben.
2020. ápr. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Egyén függő.


Van olyan ismerősöm, akinek, ha küldök privátban egy üzenetet, amiben felköszöntöm, akkor utána visszaír egyszerre vagy kilecvenöt zavarba ejtő üzenetet, amikben olyan dolgokat oszt meg, ami nem rám tartozik, emellett faggat engem. Ezen kívül Nekem legfőképp az a gondom, hogy nem nagyon használom chat programnak a FB Messenger-t. Ha valaki üzen valamit, írja le, mit szeretne, úgy, ahogy én is, nem kellenek az udvariassági körök. Van, akinek csak 2-3 nap múlva tudok válszolni, mert annyi ember keres engem.


Ha valakiről tudom, hogy csak megköszöni, annak elküldöm privátban.

2020. ápr. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az 1., 4. és 5. Válaszadó hasznos válaszát!
2020. ápr. 19. 08:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is feltűnősködni akarnak csak. Önreklám is lehet, vagy hatha igy rair egy csomo ellenkezo nemu,aki meglátja
2020. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2020. ápr. 19. 11:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam attól függ, hogy mennyire kedvelem az illetőt. Ha kedvelem nagyon, akkor priviben köszöntöm, ha jóban vagyunk, akkor megjelölve köszöntöm, ha ismerem, de különösebben semmi több, akkor nem is köszöntöm. Utóbbi csoportot olyankor sem ha enged írni a falára. Saját posztjánál senkit sem szoktam köszönteni. A középső csoportot, tehát a jóban vagyunk csoportot köszöntöm a falán ha van lehehtőség.
2020. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! <3
2020. ápr. 19. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!