Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti barátkoznátok olyan egyénne...

Ti barátkoznátok olyan egyénnel aki rasszista?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy személy, aki nagyon szimpatikus a számotokra. Tehát alapjáratban véve pont olyan modorú ember akivel meglenne a kellő összhang egy baráti kapcsolat kialakítására, azonban van egy hibája: rasszista

Elítéli a cigányságot, románokat illetve a négereket. Ha meglát sétálni vele szembe a járdán egyet, inkább átmegy a túloldalra és még számos erre utaló viselkedésről tesz tanúbizonyságot.


Nálatok az ilyennek van esélye BARÁTI kapcsolatra?



2020. ápr. 20. 01:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Igen, mert én is rasszista vagyok, bár nem adok hangot neki, és nem teszek semmi olyat, ami törvénybeütköző lenne. De lehet így nem vagyok teljesen rasszista, csak rasszista szimpatizáns🤔
2020. ápr. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Mivel a párom egyik ismerősének a párja néger, így hosszútávon problémák lehetnek.
2020. ápr. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%

Nincs. Aki más embereket csak a származásuk miatt elítél, még mielőtt bármit is csinálhattak vagy megszólalhattak volna, annak komoly baja van önmagával, és ezt vetíti ki a külvilágra. Az nem is okos, hiszen tudnia kéne, hogy az emberek jelleme nem a bőrszínüktől függ. Továbbá egy nagy adag agresszió is van benne. A te példádban leírt emellett még udvariatlan is. Összességében egy ok nélkül kirekesztő ember nem lehet pozitív jellem.

(És itt most fognak jönni sorra a cigányellenes válaszok, ahogyan itt már megszokhattuk.)

2020. ápr. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Jó, hát természetesen egy bizonyos szinten mindenki rasszista.

Ismertek egyetlen magyart aki c*gányok között ott merné hagyni a biciklijét anélkül, hogy lelakatolta volna? Nem hinném... Pedig enyhe szinten már ez is rasszizmus, mert van benned egy olyan előítélet velük szemben, hogy azt mered feltételezni az a bicikli nem lesz meg mire visszatérsz...

2020. ápr. 20. 01:45
 5/20 A kérdező kommentje:
#4-es válaszommal még az egyesre akartam reagálni.
2020. ápr. 20. 01:46
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, attól függ, mennyire szélsőséges. Olyan emberrel nem tudok elképzelni szoros barátságot, akinek a nézetei nagyon elütnek az enyémektől morális kérdésekben.
2020. ápr. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
54%

"Ismertek egyetlen magyart aki c*gányok között ott merné hagyni a biciklijét anélkül, hogy lelakatolta volna?"


Sehol nem hagynám ott a biciklimet lelakatolás nélkül.


Nem, a rasszisták nyomott agyúak.

2020. ápr. 20. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%
Egy kis poénkodás a témában belefér, de ilyen bakancsos, kopasz emberrel nem igazán.
2020. ápr. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Igen
2020. ápr. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Nem barátkoznék, mert teljesen ellentétes a nézeteimmel, és igyekszem nem megkülönböztetni senkit a bőrszíne, vallása, neme, szexualitása és nemzetisége miatt, illetve kerülöm az általánosítást is. Ez nem jelenti azt, hogy bennem egyáltalán nincsenek előítéletek, de nem ezen tulajdonságok kapcsán.
2020. ápr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!