Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik most is dolgozhatnak...

Akik most is dolgozhatnak (nem a kiemeltem veszélyeztetettekre gondolok: egészségügy, kereskedelem, stb), sokan közülük miért vannak úgy eltelve magukkal, most a járvány idején?

Figyelt kérdés
pl. "Én nem maradhatok otthon. Én vasutas vagyok." - és hasonló szlogenek a facebookon. Mintha ők olyan nagy valakik lennének, közben jól járnak, mert a munkájuk és életük értelme ugyanúgy megvan, mintha nem volna járvány.

2020. ápr. 20. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Mert most ez a menő, hogy nekik is menni kell. Majd lecseng ez is rövidesen.
2020. ápr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Jól járnak? Dolgozhatnak kockázati helyzetben, többnyire megfelelő védőfelszerelés nélkül. Nem tudhatják, mikor visznek haza valamit az olyan ügyfelektől, akik csak simán leszarják a tilalmakat, és unatkoznak a túl sok szabadidejükkel.

Szerintem ez nem annyira irigyelni való.


Az idézett mondat pedig nem azt jelzi, hogy el vannak telve magukkal, hanem védekezésre való felszólítás: ő nem maradhat otthon, de te, aki igen, maradj a seggeden helyettük is, így sem őket, sem másokat nem sodorsz ok nélkül veszélybe.

2020. ápr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Bocsi, de ez nagy rosszindulatú kérdés és nem esett jól nekem.

Apum villamosvezető, kb a veszélyeztetett korosztály és krónikus betegségek.

Igenis kitettek ők, rengeteg emberrel találkoznak és semmilyen vagy nem feltétlen elégséges védelmet kapnak.


Az idézett mondat figyelemfelhívás...

2020. ápr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha már dolgozniuk kell és működtetik az egészségügyet, a tömegközlekedést, a gazdaságot, veszélyeztetve a saját egészségüket és a családjukét, akkor egy kicsit megérdemlik a tiszteletet. Míg sokan otthon maradhatnak, izolálva.
2020. ápr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is dolgoznom kell, fokozottan veszélyes helyen. Mégis hányingerem van attól, amiről a kérdező beszél. Meg a profilképüket állítják át hogy "én nem tehetem meg hogy otthon maradjak"....tényleg rosszul vagyok tőle.

Szerencsére a családban mindenkinek megmaradt a munkája. Jobban sajnálom azokat, akik elvesztették és nem tudják megoldani a gyerekük ellátását.

2020. ápr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Túlliheged a témakört annak ellenére is, hogy ezek az emberek gondoskodnak jelenleg az ország működőképességéről. Többek között ezeknek az embereknek az érdeme az, hogy nem kell birokra kelned egyetlen kiló lisztért, hogy nem ölthet tömeges méreteket az önbíráskodás, bűnözés, és az is ezeknek az embereknek az érdeme, hogy nem kell adott esetben kilométer tízeket, százakat autókáznod, szürke utakat járnod, mivel ellátják a boltokat, s bár korlátozottabb mértékben, de biztosítják a mobilitásnak is egy szintjét. Ahhoz bevételek kellenek az országnak ahhoz, hogy ne omoljon össze végérvényesen a gazdaság és fizetőképes maradjon az állam - többek között a védekezés költségeinek tekintetében is. Van, aki megérti ezt, s van, aki nem.
2020. ápr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Valaki meg arra veri a mellét, hogy otthon fekszik és unatkozik. Na most akkor?

Mindenki hazamenne, nem lenne holnap kenyér, őket is meg kellene becsülni.

2020. ápr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem is értem a kérdést.

Ha nem küldi haza a munkahelye, vagy nem állítja át távmunkára, akkor megy és csinálja, mint eddig.

Nem maradhat otthon? Eddig se maradhatott, mert kirúgták volna. Ill. most is, meg eddig is felmondhatott volna, és akkor otthon maradhat. Csak akkor nincs miből élnie.

Ezen nincs mit magyarázni: dolgozni kell, hogy megéljen az ember.

2020. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Senki nincs eltelve. Otthonról könnyen osztogatják az észt azok, akik tudnak otthonról dolgozni és meg is engedték nekik a főnökeik. Van, aki tudna otthonról dolgozni, mégsem engedték a főnökök.
2020. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
19%
Kis emberek apró öröme, nem érdemes foglalkozni vele
2020. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!