Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eltudnátok képzelni egy...

Eltudnátok képzelni egy TOTÁLIS sztrájkot itt magyarországon? Leállna minden. Egészségügy, tömegközlekedés, tűzoltóság, kereskedelem, stb.

Figyelt kérdés

Egy pillannattól kezdve SENKI nem menne be dolgozni, aki elégedetlen a magyar fizetésével. Baromságnak tartom az ápolók fekete ruhás tüntetését.


Szerintem sztrájkolniuk kéne, mint mindenkinek aki elégedetlen az anyagi helyzetével.


Nem lennének mentősök, orvosok, ápolók, bolti eladók, tűzoltók, rendőrök, trafikosok, benzinkúti dolgozók, tömegközlekedési sofőrök, mcdonalds dolgozók, burger king dolgozók, tanárok, óvodai dolgozók, gyári munkások, semmi.


Az árut pakolják majd a multik elnökségi tagjai, vezetőség, meg álljanak be a pénztárba.


Meg a magyar merci, audi gyár főnökei is rakják össze maguk a kocsikat, ha nem adnak olyan bért itthon is, mint Németországban.


Egyik gyárba se menne be a munkás, nem lenne semmi. Állatkerti kertészek se mennének be, se a gondozók.


Szerintem csak így lehetne véget vetni ezeknek az éhbéres fizetéseknek. Nyamvadt 90-100 ezer. Vagy legalább az adók, árak csökkenjenek, mert egyszerüen siralmas itthon az élet és ezért megy annyi ember külföldre.


[link]


Most is pl. egy mentős öngyilkos lett, mivel az alcsony fizetés miatt muszáj volt hitelt felvennie, de fizetni nem tudta a rossz fizetése miatt.


[link]


A kormány új programja ez a gyere haza fiatal meg szánalmas. Azokon segítsenek, aki még itthon van. Én is amint tudok elhúzok innen, mert élni akarok, nem gürcölni ilyen fizetésekért, ami semmire se elég.



2015. máj. 11. 20:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%

"Baromságnak tartom az ápolók fekete ruhás tüntetését. "


Kíváncsi vagyok, mit mondanál, ha a kórházban azért nem adná be senki a gyógyszert, mert az ápoló nincs megelégedve a fizetésével.

Vagy ha sztrókot kap az apukád, és nem jön ki a mentős, mert nem akar ilyen kevés pénzért dolgozni aznap..

Vagy épp késelnének előtted valakit, felhívnád a 112-őt és bemondanák a telefonba hogy sztrájkolunk..

Végig gondoltad ezt egyáltalán?

2015. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a fekete póló nem is volt rossz ötlet, ehhez még az utcára sem kell kimenni, mehet közben az egészségügy ugyan úgy stb

Példát kéne róluk vennünk, például együtt érzésből elkezdene több 100 ezer ember fekete pólóban mászkálni már az is durva lenne, lenne hírértéke.

2015. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudnék ilyet elképzelni mert a magyar "nép" önző és csak a saját érdekeiket nézik
2015. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
40%
Ilyen soha nem lesz.
2015. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Igen első ahogy mondod, végig gondoltam, pont így ahogy mondod, közuti balesetkor is semmi segítség nem lenne.


Kórházakban meg mindenütt egyszercsaak otthagynánaak csapot-papot és mennének haza.


De nyugi első válaszoló biztos nem lenne ez sokáig, mert erre már lépnének. Azér ilyen itt a helyzett mert a magyar ennyiért is dolgozik. Ezért kell sokaknak diplomával is elmenniük 100 valahányért dolgozni, mert ha nem mennek, van több ezer másik aki igen. Nekem is azért kellett tavaly diákkéént egész nyáron szaross 66 ezerért melóznom, mert nincs jobb fizetés, ennyivel szokás kiszúrnii a szemet.


amikor a bkv leállt, érdekes gyorsan meg tudtak állapodni. Leálllna minden, mentős se lenne meg semmi, nosza, lenne változás ebben az országban.. Csak sajnos mindenki megy és dolgozik rendesen 80-ért. Illetve még keresni is ilyen melót keresnek, ahol ilen 100 körül megvan.

2015. máj. 11. 21:12
 6/33 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos nem, mivel a magyarok képtelenek az összetartásra. Jönne egy ilyen sztrájk és lenne pár ember, akit egy kis zsebpénzzel le tudnának kenyerezni, úgyhogy minden menne a további kerékvágásban.


Ráadásul nézd csak meg, hogy hogyan reagáltak az emberek akkor, amikor pár tüntető lezárta pár percre a Lánchidat. Majdnem meglincselték őket.

2015. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
55%

Én ezeknek a sztrájkoknak soha nem láttam sok értelmét, mert az emberek végtére is csak egymással csesznek ki velük.

Ha a buszvezető vagy a vonatvezető sztrájkol, akkor az emberek nem tudnak iskolába vagy melóhelyre menni, ha a mentős, orvos vagy az ápoló, akkor a beteg embereknek rossz, ha a tűzoltó, akkor nem megy ki a segítség, ha baj van, stb.

Ugyanez az útlezárásoknál is. Kiállnak vigyorgó pofával és nem engedik tovább a forgalmat. A sok szerencsétlen pedig, akik már amúgy is alig bírnak menni az elcseszett közlekedés és a sok dugó miatt, csak még jobban felidegeskedik, rázza az öklét és kvaanyázik az útlezárókra.

2015. máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Igen, mert csak páran voltak. 10 ezer emberrel pl. már nem lettek volna kemények, lincselés veszély se lett volna.
2015. máj. 11. 21:21
 9/33 anonim ***** válasza:
86%

"Ráadásul nézd csak meg, hogy hogyan reagáltak az emberek akkor, amikor pár tüntető lezárta pár percre a Lánchidat. Majdnem meglincselték őket."


Nagyon helyes. Én meg is vertem volna őket.


Nem egymással kell kicseszni hídlezárásokkal, hanem kiegyenesíteni a vasvillát/kaszát aztán nekirontani a parlamentnek.

2015. máj. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%

Akkor hatalmas káosz lenne. Fosztogatások, sorozatos bűncselekmények, magatehetetlen emberek meghalnának, nem lenne honnét élelmet venni, nem lennél biztonságban sem otthon, sem az utcán. Leállnának a közművek, nem lenne áram, víz, nem lenne tömegközlekedés, stb...

Biztos hatalmas előrelépés lenne. -.-


Az orvosokat meg köti a hiporatészi eskü.

A gazdaság meg nem úgy működik, hogy gondolok egyet, sztrájkolgatok, és jön a kánaán.

2015. máj. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!