Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért állnak...

Az emberek miért állnak sorban a postán azért, hogy csekket fizessenek be?

Figyelt kérdés

Az egyik budapesti postán bérelek egy postafiókot. Tegnap délután elindultam a postafiók ellenőrző körutamra, amit havi 2-szer szoktam megejteni.


Kb 40 ember állt sorban és azt tapasztaltam, hogy az emberek 80%-a azért várakozik, mert csekket szeretne befizetni.


Komolyan ennyire kretének az emberek, hogy 30-40 percet sorban állnak azért, hogy a szaros villanyszámlát befizessék? Amikor át lehetne utalni kb 1 perc alatt? Vagy QR kód szkenneléssel és bankkártyával 20 másodperc alatt be lehetne fizetni?


És ezek nem öregek voltak, hanem 20-30-40-50 évesek...

Ennyi digitális analfabéta lenne ebben a korosztályban a fővárosban?



2020. ápr. 22. 10:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Engem az érdekel, hogy miből tapasztaltad, hogy 40-ből 32 ember csekket akar befizetni? Készítettél valami felmérést? Honnan tudod, hogy aki csekket tart a kezében az egyébként nem intéz valami mást is a postán? (pl csomagfelvétel, levélfeladás stb)
2020. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 nemaRendőrség ***** válasza:
91%

Nekünk talán egy közmű csekken van qr kód.

Digi online, mert azt mi intéztük.

A tulaj elkéri mindig a bizonylatokat, nem szereti ha online fizetjük, mert "nincs nyoma", így nem tudunk mást tenni

2020. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Én csak értesített küldeményeket veszek át postán, amiket valamiért nem dobnak be a postaládába. Ott van a kezükben a csekk, hogy egyértelműen el tudod dönteni, hogy azért állnak sorba?
2020. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy albérlőktől szokták kérni ezt a fizetési módot, mert így akarják ellenőrizni a befizetést, és hogy az albérlő nem úszik el a számlákkal.
2020. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki még mindig készpénzben jut a jövedelméhez, illetve nincs is bankszámlája. És van, aki nem hallott arról, hogy utalhatna is.

Főleg sokan hiszik, hogy ha egyszer csekket kaptak, akkor azzal postára kell menni.

Apósom ugyan majdnem 80, de rendszertervező mérnök volt a hatvanas évektől (igen, a számítástechnika hajnalától ebben élt), de csak a múlt héten tudta meg, hogy el tudja utalni a csekket. Mondjuk eddig nem került szóba a dolog, csak rákérdeztünk, minek is akar postára menni. Szerencsére őt már sikerült átállítani.

Szóval igen, sok emberhez nem jut el a technikai fejlődés híre és főleg nem tudja, ez az ő életét hogyan változtatná meg. Ez nem kreténség, hanem információhiány. Segíts te is ma 1 embernek egy információval és meglátod, megváltozik a világ.

2020. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
47%
Az utalás pénzbe kerül! Főleg, ha nem ugyanaz a bank, akkor még több pénzbe! A csekkbefizetés meg ingyen van.
2020. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

Arra meg nem gondoltál, hogy van aki nem bízik az online fizetéseben?


Jobb ha gépen/telefonon/hasonló helyen nincsenek olyan adatok, amiket nem jó, ha ellopnak.

2020. ápr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én automatán keresztül fizetem be a csekkeket, ott sosincs sorbanállás.
2020. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Sok ismerősöm állítja, hogy ő "jobban szereti" a csekket.

Nem értem, hogy miért jobb a postán sorban állni, mint a kanapéról intézni, de én már rájuk hagyom.

2020. ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
98%

Én albérletben élek. A csekkeket nekem kell fizetnem, majd a lepecsételt csekket átadnom a főbérlőnek. Kérdeztem már tőle, hogy miért nem jó, ha utalom, aztán kinyomtatok neki egy igazolást. Ő mindenféleképpen el akarja rakni a befizetett sárga csekket. Nem tudok mit kezdeni vele, hajthatatlan, szóval a saját belátásom ellenére kénytelen vagyok ott rohadni a postán a sorban.

Sok főbérlő kéri ezt az albérlőitől.

2020. ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!