Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is ciki, hogy 28...

Szerintetek is ciki, hogy 28 evesen vetemenyesem van otthon?

Figyelt kérdés
Hallottam vissza, hohy a draga szomszedom, aki 48 eves nő, kibeszelt engem, mert oromomet lelem a zoldseg termesztesben, szerinte ciki, amikor fogom a kapat es kapalok. Ebbe most őszintén mi a ciki? Eddig nem hasznaltam ki a hatso udvaromat, most ugy gondoltam hogy probalok hasznos dolgokat ultetni bele. Az a gond higy nagyon belatnak minden iránybol...

2020. ápr. 22. 12:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Ez nagyon gáz! Építs medencét vagy ugrálóvárat, mint minden normális ember!
2020. ápr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
91%
ugye tudod hogy egy ilyen vénasszony irigységből beszél ki? :D
2020. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Szard le a vén. urvát!


Ha neked tetszik,nem mindegy neki?

2020. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem ciki, sőt dícséretre méltó! Nagy öröm van a kertészkedésben, és még hasznos is. Te legalább termékenyen el tudod tölteni a szabadidődet. Csináld továbbra is! A szomszédasszony lusta, mint a disznó.
2020. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Megbecsülést és tiszteletet érdemelsz.

Ha majd átjön hozzád egy csokrocska petrezselyemért, mondd azt, hogy ami van azt egyrészt odaígérted, a többi meg kell neked. Adjál neki jótanácsot is, hogy a piacon kapható.

2020. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Én fiatal koromban úgy vettem a zöldet, grammját 2500-ért, nem a kiskertben termesztettem :D
2020. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is dicséretes, hogy hasznosítod a területed. Tudod hogy mit eszel, egészségesen élsz. Egy ismerőst meg azért beszéltek ki az idősek, mert abba hagyta a tyúk tartást és a faluban vette a tojást.
2020. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem látok benne kivetnivalót. Szerintem tök menő
2020. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Akkor én is ciki vagyok, mert 32 évesen van egy kis mini veteményesem, ráadásul nincs is kertem, így a lakás teraszán van pár fűszernövényem, némi retek, chilipaprika, koktélparadicsom, uborka. A szomszédod meg szard le magasról, azoknak van ideje így kibeszélni a másikat, akiknek üres és frusztrált a saját nyomorék élete, téged ennek nem kell befolyásolnia.
2020. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Tudod, nem kell a világ minden idiótájának megfelelni.

Vannak azok a vélemények, amikkel nem, hogy foglalkozni nem kell, de véleményszámba sem szabadna venni. Annál többet ér az életünk, mint hogy minden frusztrált idióra véleményén fennakadjunk.


Egyébként meg: van,a hol ez életstílus. Nagypapám nyugdíjasként is rendszeresen kapált. Pedig diplomás ember volt. Eszébe nem jutott, hogy bármikor cikinek gondolja.

Vagy ott van például Bálint gazda. Száz éves. És az élete a kertészkedés. Elismert, köztiszteletben álló ember, akit egyetlen épelméjű embernek sem jutna eszébe "cikinek" tartani.


Kezdjük ott, hogy egy szervezetre előnyös tevékenységről van szó. Ami akkor, amikor Európában vezetünk az elhízás és a mozgásszegény életmód miatti halálokokban, talán pont, hogy követendő példa kéne, hogy legyen.

A másik, hogy az önellátás mindig egy praktikus dolog volt. Ha az ember legalább egy részét megtermeli annak, amit megeszik, azzal rengeteget tud spórolni. Amikor 6 szem kis paradicsom 250 Ft, nekem meg kilószámra terem úgy, hogy még a rokonoknak, ismerősöknek is jutott bőven, akkor szerintem nem kell ecsetelnem, hogy mennyit tudtunk csak ezzel spórolni. Olyan, hogy boltból vegyünk zöldséget? Extrém ritkán van. Ez is tízezer forintokban mérhető spórolás. Emellett biztosak lehetünk benne, hogy természetes, egészséges, és nem taperolták meg ki tudja, milyen emberek a boltban.

De nem csak pénzt tekintve előnyös. Pár hete volt a pánik, amikor mindenki ment boltot kifosztani, attól félve, hogy nem lesz mit enni. Ha ott a kert, akkor ilyesmitől nem, vagy legalábbis annyira nem kell tartani. Ha tényleg valami élelmiszerellátási katasztrófa lenne, akkor se pánikolnánk be, hiszen annyit, hogy ne haljunk éhen, simán megtermelünk.


Egyébként meg egy kellemes időtöltés, és másnak k***ára nincs semmi köze ahhoz, hogy te mit csinálsz szabadidődben. Jól mutatja egyesek torz világképét, hogy aki értelmes, produktív dolgot csinál, azon mindig megpróbálnak fogást találni. De ha csak züllene, az senkit nem zavarna...


F 36

2020. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!