Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha május elejére mondják a...

Ha május elejére mondják a vírus tetőzését, hogy lehet az, hogy május elején akarnak lazítani a kijárási korlátozáson?

Figyelt kérdés
Nem lesz ebből gond?
2020. ápr. 24. 09:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Újra kell indítani a gazdaságot. Lesznek más intézkedések a veszélyeztetettek védelmére.
2020. ápr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Csak az iskolákat ne nyissák ki szeptemberig!! Ez a másfél hónap csak szopatás lenne, semmi értelmes nem történne
2020. ápr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%
Össze vissza beszélnek már minden hlyeséget. Ahány tv csatorna, annyi változat. Még jó hogy létezik facebook, egyel több lehetőség, hogy hlyítsék az embereket, aki meg hajlamos is rá persze mindent elhisz, amit ott làt. “Ebbü” baj lesz, olvastam a fészbukon is!” A média a legmocskosabb. Szándékosan keltik a pánikot, mindenkivel jól kibsztak. Egy csomó ember vesztette el a munkahelyét ez miatt a fszság miatt. Hányszor fog még tetőzni? Hányszor mondták màr ezt? Biztos vagyok benne, hogy azok az idősek, akik meghaltak azok alapból is komolyan betegek voltak már, gyenge volt a szervezetük és csúnyán hangzik, de így is úgyis eltávoztak volna már. Abban is biztos vagyok, hogy a hírekben bekamuzzák a nagy számokat, közben a valóságban feleannyi haláleset se volt. Én nem hiszek ennek az egésznek, az egyetlen amit érzek, hogy jól kib.sztak most mindenkivel és ellehetetlenítették mindenki életét. Mèg nem jöttem rá pontosan mi célt szolgál, de tuti van valami humbuk a háttérben és valamilyen irányba szándékosan próbálnak minket terelni. Majd előbb utóbb kiderül minden, az is kinek a keze van ebben benne. Nem csak Magyarországra gondolok, hanem úgy ámblokk. Tuti hogy valakinek valamilyen célja volt ezzel a felesleges pánik keltéssel, hamarosan tuti kifog derülni...
2020. ápr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

A kijárási korlátozás eleve ökörség volt, csak még tovább hergel mindenkit, és így vagy tesznek az egészre magasról, vagy még inkább hisztirohamot kapnak. Ráadásul az idősek idősávjában sok bolt pang az ürességtől, majd utána tömegével mennek a fiatalabbak. Persze, ezt próbálják szabályozni azzal, hogy csak X mennyiségű ember lehet a boltban, de így meg a sorban állók szívják meg.


Arról nem is beszélve, hogy ez a május elejére mondott tetőzés épp annyira hihető, mint az összes többi megszólalás, ami politikustól származik.

2020. ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt én sem értem, hogyan gondolták ezt a dátumot, úgy, hogy egyébként nem is tesztelnek valami sokat. Ha a valós számokat akarnánk tudni, ahhoz tesztelni kell, mindenkit, aki bármilyen tünettel orvoshoz fordul, és mindenkit, aki rendszeres kezelés alatt áll krónikus betegség miatt (akár csak annyi, hogy gyógyszert szed valamire, amivel szinten tartja), esetleg önkéntesek bevonásával antitest tesztelést végezni.

Nemrég kezdték a hajléktalanszállókat tesztelni. Eddig miért nem jutott eszükbe? Nem tűnt fel senkinek a sok utaspanasz (mert vannak munkába járók, nem lehet mindenki otthon), hogy ott csöveznek a metrókon, villamosokon, buszokon?

2020. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Mert ők maguk semn tudják, hogy mit akarnak. Most, hogy nem egy kitalált veszély ellen kell védekezni, hanem valós a fenyegetettség, most menten nem urai a helyzetnek. Nem értenek az ilyen helyzetek kezeléséhez, és minimális következetesség sincs bennük. De hát ezt választotta meg az ország, most fogadjuk el, hogy egy csapat tehetségtelen idióta kezében van a sorsunk.

Most jelenleg a kormány próbál egyensúlyozni a számára negatív két tényező között. Ha sokáig korlátozva van az emberek mozgása, akkor csökken a népszerűségük. De ha sokan halnának meg, akkor is csökkenne. Sőt: ha mondjuk sok lenne a munkanélküli, akkor is csökkenne. Ők pedig keresik a kényes egyensúlyt, ami számukra a legkevésbé rossz.


Aki szerint meg ez egy nem létező dolog: azt kérem, hogy menjen csak el Észak-Olaszországba! Tegye meg azt a szívességet, hogy ott elkapja ezt a nem létező vírust, és majd ha a nem létező vírus miatt csak nem létező lélegeztetőgépre tudják kapcsolni, mivel annyi a beteg, hogy csak a válságos állapotúaknak jut gép, majd akkor gondolja át, hogy milyen baromságokat állított!

Ja, hogy influenzában is, meg kihűlésben is sokan meghalnak? Igen. De attól, hogy egy évben elhalálozik ezektől tízezer ember, akiben egy aprócska gerinc is van, az attól még nem fogja helyesnek találni, hogy hadd halálozzon el még nyolcvanezer.

2020. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtok! Köszönöm szépen!

Azért írtam ki a kérdést, mert ezek a bejelentések nagyon ellentmondásosak nekem... Így döntse el az ember, hogy most mi az igazság!

Jól írjátok, közben csak megy az idő, rengetegen munkanélküliek lettek. Szörnyű...

2020. ápr. 24. 10:08
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit érzékelek ebből a korlátozásból, hogy munka után nem tudok semmit venni élelmiszeren, gyógyszere meg sminken kívül, ami bosszantó, mert ugyanúgy tele van az utca emberekkel.

Ráadásul a kormány "védjük az időseket" célú intézkedési hatalmas öngól voltak, mert pont az idősotthonokat kellett volna legjobban védeni, plusz a kórházból hazazavart betegeknek is az kell, hogy az eljáró családtagok lefertőzzék.

Eddig azt fújták, hogy nem kell tesztelni, meg maszk jó ha van, de nem létszükség.

Mondjuk rögtön az elején szűrni kellett volna a betegeket. Most meg rájöttek, hogy mégis van értelme.

Az egészségügyet se kellett volna lelőni, mert sokkal több káros hatása van, mint pozitív. Pl édesapámnak fontos rákszűrő vizsgálata maradt el, pedig már volt egy hajlamot mutató pozitív és egy negatív eredménye, de ha emiatt valami baja lesz és azért mert nem fogták meg időben... Hát nem állok jót magamért. És mennyi ilyen van!

2020. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szerintem is borzasztó, hogy nincs semmilyen szakrendelés. Attól mert koronavírus van, ugyanúgy van más betegség is. Azokkal az emberekkel mi lesz akik emiatt nem kapnak megfelelő ellátást? Ez így nem mehet sokáig.

Ez a kijárási korlátozás egy vicc amúgy is. Eleinte még be is tartották az emberek, de mostanra látom kezdik megunni az emberek a bezártságot.

2020. ápr. 24. 10:18
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
"De hát ezt választotta meg az ország" - Mármint aki elment szavazni, azok többsége, de nem mindenki.
2020. ápr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!