Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is megfigyeltetek ilyet a...

Ti is megfigyeltetek ilyet a nevetés kapcsán?

Figyelt kérdés

Hogy van egy csomó ember, akik nem tudnak igazán úgy "szívből" nevetni (vagy inkább rekeszizomból:)), csak úgy "egy kicsit"... és hogy ezek általában olyan emberek, akik kiegyensúlyozottak (vagy annak tűnnek), alapvetően vidámak, barátkozósak... Ezzel szemben vannak totál befordult, introvertált, szinte depressziós - vagy annak tűnő emberek, akik egy-egy poénon vagy film jeleneten baromira tudnak röhögni, nagyon, meg sokáig.

Ez miért van? Szerintetek mitől függ, ki mennyire tud nevetni? Szerintetek vannak olyanok, akik egyáltalán nem tudnak "rendesen" nevetni?


2020. ápr. 29. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nincs igy forditva.

Szerintem a depressziosok nevetnek a legkevesebbet es legnehezebben.

Akik meg amolyan röhögös tipusok azok meg messze vannak a depressziotol alapbol az életben.

2020. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1." Hogy van egy csomó ember, akik nem tudnak igazán úgy "szívből" nevetni (vagy inkább rekeszizomból:)), csak úgy "egy kicsit"... és hogy ezek általában olyan emberek, akik kiegyensúlyozottak (vagy annak tűnnek), alapvetően vidámak, barátkozósak... "


Eezk az emberek nem kiegyensúlyozottak, épp ellenkezőleg: nagyon konforman viselkednek, általában extrovertáltak, és nagyon odafigyelnek mindig arra, hogy mások mit várnak el tőlük. A jobbja ügyesen tud blöffölni, és akkor nevet - és ezért nevet úgy, ahogyan te írod -, amikor a többiek. A vidám, barátkozós emberek egyáltalán nem biztos, hogy valóban vidám és barátkozós emberek. Az csak egy fassade.


2."Ezzel szemben vannak totál befordult, introvertált, szinte depressziós - vagy annak tűnő emberek, akik egy-egy poénon vagy film jeleneten baromira tudnak röhögni, nagyon, meg sokáig."


Az introvertált emberek között igen sok intelligens ember van, sőt, nagyon intelligens (a géniuszok is itt vannak), aki akkor nevet és akkor szívből, amikor valóban humoros témát talál vagy hall.


Ne keverd a depresszióssal!


Aki hosszan nevet egy poénon, újra meg újra, az nem mindig jó jel. Sokszor utal neurózisra, vagy rejtett neurózisra és egyéb bajokra.


Egyébként a pszichés gondok - főleg a keserűség és a paranoia - csökkentik a valódi humorérzéket.

2020. ápr. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Több tanulmány is bizonyítja, hogy a befelé forduló emberek sokkal többet és hangosabban nevetnek. Ők általában minden érzésüket aktívabban mutatják ki és mélyebben élik meg. Míg a társasági emberek jobban beleszoktak, hogy "viselkedjenek" mások előtt és jobban tudják leplezni vagy el játszani az érzéseiket. Ha pl. sok ember előtt rájuk törne a röhögőgörcs, vissza tudják fogni. Meg nagyrészük felszínesebb is és ha nevetnek azt inkább csak a látszat kedvéért teszik.
2020. ápr. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A depressziót pedig tényleg ne keverd ide, mert az introvertált, befelé forduló, csendes, visszahúzódó stb. az nagyon nem egyenlő a depresszióval. Te meg most úgy írod, mintha ugyanaz a kategória lenne.
2020. ápr. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hm, magamból és a férjemből kiindulva én is ezt tapasztalom, amit a kérdező ír. A férjem igen vicces fickó, extrovertált, pörgős aggyal, mindig mindenről eszébe jut valami poénos dolog, míg én introvertált vagyok (bár nem szélsőséges módon), hajlamos a pesszimizmusra. Sarkítok, de ő folyton mosolyog, ám ritkán nevet nagyon, én pedig egy-egy vicces dolgon nagyon tudok röhögni. Olyannak érzem ezt, mintha az ő „derűszintje” alapból magasabban van, így az egyébként is mókás belső világával kisebb kilengésekkel reagál ezekre az ingerekre, mint én, aki „lefelé” és „felfelé” is nagyobb amplitúdóval lengek ki.
2020. ápr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!:)


3: tanulmányok? :O Azta!:O

3, 5: igen, ilyesmikre gondoltam én is!


Bocsi, tényleg nem volt egyértelmű, de én az introvertáltak körét gondoltam tovább szűkíteni azokra, akik szinte depressziósnak tűnnek, mert rajtuk figyeltem meg ezt, amiről írtam. Vannak olyanok is persze, akik intrók, de abszolút nem "sötétek", hanem úgy elvannak valami egyedül végezhető hobbival, mondjuk kézműveskedés, futás, vagy a párjukkal elkirándulgatnak, ilyesmik, viszont náluk is kevésbé tapasztaltam ezt a nagyon-nevetős dolgot.

2020. ápr. 29. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!