Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pöszeséget ki lehet nőni?

Pöszeséget ki lehet nőni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 29. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, logopédus segítségét kell kérni.
2020. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mármint, ha nem kisgyerekről van szó, mert kisgyerek megtanul hallás után is megfelelően képezni a hangokat, de ha már rögzült és nagyobb gyerekről vagy felnőttről van szó, akkor logopédus kell.
2020. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nem, viszont bármiféle logopédus nélkül elhagyható néhány nap alatt, kis odafigyeléssel. Velem legalábbis igy történt.


A lényeg, hogy tükör előtt próbálgasd a s, sz, z,c hangokat úgy kimondani, hogy közben nagyon koncentrálj arra, hogy a nyelvedet végigaz alsó fogsorodnak feszitsed, és ne mozditsad el onnan.


Ha ezt begyakoroltad, utána kezd el beszéd közben is nagyon figyelni rá, ha kell, lassits beszéd közben, hagyj az agyadnak időt, hogy tanulja, szokja, hol a nyelved.

1-2 nap kemény odafigyelés, "edzés" után nálam automatikussá vált a dolog, és soha többé nem tért vissza. 25 év körül voltam akkoriban.

2020. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*az alsó fogsorodnak,, vagy az alsó szájpadlatodnak, hangtól függően. Lényeg, hogy a nyelved hegye lent maradjon, ne emelkedjen a levegőbe közben.
2020. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kiskoromban nagyon posze voltam, logopedushoz jartam olyan 8-9 eves koromban. Ma mar szepen beszelek sot.
2020. ápr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én isz kigyógyultam mosztanra. Jó a logopéduszom, kéred az elérhetőszégét?

:D

2020. ápr. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
C betűvel van gondom csak
2020. ápr. 29. 23:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Már 30 fölött vagyok, de sosem gyógyultam ki belőle. Biztos jót tett volna egy jó logopédus. Már beletörődtem, de attól még utálom, ha szóvá teszik.
2020. ápr. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!