Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen alacsony...

Miért vagyok ilyen alacsony amikor a szüleim és a testvérem is magas? Lehetséges hogy még nőni fogok?

Figyelt kérdés
159cm vagyok és 16 éves múltam. Anyum 168 cm,apum 182cm,nővérem 170.Már csak nagyon piciket növök pl egy éve 157cm voltam és csak 2 centit nőttem. A nővérem is már ennyi idősen akkora volt mint most meg anyukám is. Hogy lehet hogy én ilyen alacsony vagyok a családomhoz képest? Fogok még nőni?

2020. márc. 14. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg 18 éves korodig növésben vagy
2020. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
18 év az jogi határ. 24 éves korodig is nőhetsz.
2020. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, még nőhetsz. A nagyszüleid is magasak? Mert az öröklésnél előfordul, hogy átugrik egy generációt egy-egy örökölt tulajdonság. Tehát ha a nagyszüleid közül valamelyik alacsony, akkor az a gén is megvan a szüleidben/valamelyik szülődben és lehet, hogy te azt örökölted. De ne aggódj, nőhetsz még.
2020. márc. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mert a nővérem már 14 évesen megállt a növésben.

#3 egyik nagymamám is alcsony,lehetséges hogy tőle örököltem?

2020. márc. 14. 22:53
 5/6 anonim ***** válasza:
nagyszülőktől könnyen örököl az ember. De amúgy mivel növésben van érdemes lehet növekedést segítő táplálkozásra rátérni, sok fehérjével calciummal, olvass utána, csak vigyázz a kamukkal. Illetve elegendő alvás nagyonfontos a növéshez
2020. márc. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lányok már nem nagyon szoktam nőni ilyen korban.
2020. márc. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!