Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mijen tulajdonságaimból...

Mijen tulajdonságaimból látjátok ti, és a nem virtuális emberek hogy gyógyszert kéne szednem?

Figyelt kérdés
Volt egy érdekes példa mikor velem kapcsolatba mondott egy illetö a másiknak valamit,de nem rãmbeszéltek,hanem lesajnálva szôltak, és az volt a válasz nem vette be a gyógyszerét.Komolyan ennyire lerí rólam hogy egy megsebzett,elcsigãzott nö vagyok??És ti is kitalãljátok pedig nem is láttok.
2020. máj. 5. 01:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


* Milyen :)


"Komolyan ennyire lerí rólam hogy egy megsebzett,elcsigãzott nö vagyok??És ti is kitalãljátok pedig nem is láttok."


Visszakérdezek: ezt most komolyan kérdezed? :) Nem bántásból, de olvasd vissza légyszíves a kérdést; a stílusa, a tartalma, úgy általánosságban az egész sugallja azt, amit te állítasz magadról. "Mi" is kitaláljuk hogy elég alacsony az önbizalmad, de nem azért mert látók vagyunk és megérezzük az alacsony rezgésű aurád szagát, hanem mert egy ilyen kérdést írsz ki, halló! :D A kérdésed alapján egy túlérzékeny, alapvetően bizalmatlan, az őt esetlegesen érő sértő megjegyzéseket tudatalatt kereső(!) ember képe ugrik be nekem. A jó hír, hogy ha nem akarsz ilyen lenni, akkor lehet változtatni.


Amit így nagyon röviden tudok mondani/javasolni:

- a magadról kialakított képet részben te táplálod tudatalatt másokban. PL. amikor ilyen kérdést írsz ki. Ha valami vidám dolgot írtál volna ki, telerakva szmájlikkal, akkor egy alapvetően vidám embernek ember benyomását keltenéd. Ez ilyen egyszerű.

- szintén nem vagy tudatában, de rengeteg "hamis" gondolat van magadról a fejedben (negatív önképű vagy gondolom). Gondolok itt az "úgysem megy", "úgyis rólam beszélnek", "úgyis rám néznek csúnyán" és társaira. A pszichológia viszont ezt jól ismeri, és türelmes pszichoterápiával lehet rajta változtatni.

- miért rugózol egy bárki által elejtett megjegyzésen? Nem ismerem a hátterét mert nem fejtetted ki bőven, de ha minden ilyen fennakadsz, akkor becsavarodsz.


Próbálj meg változtatni ott, ahol tudsz, lehetőleg szakértő bevonásával. Az első lépést te is megteheted, vannak nagyon jó önfejlesztő youtube-csatornák, appok. Elsőre talán próbáld meg, ha bármi negatív gondolat eszedbe jut magadról, azt mindig tudatosan tagadd le magadban. Csak próbáld ki.

2020. máj. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Nem vette be a gyogyszeret". Ezt mindenkire mondjak. Ez egy ilyen szolas/sertes fele. Ennyibol meg nem latjak azt, h neked gyogyszer kene. Nalad szerintem inkabb ugy mukodik ez, h tudod magadrol, h gyogyszerre van szukseged es azt hiszed, h ezt biztos masok is latjak es ezaltal akarhanyszor valami erre utal akkor megerosit teged a hitedben. Itt is gyakran sertegetik a kerdezoket azzal, h gyogyszert kene szednie. Ha magadtol nem mondod, h lelkibeteg vagy akkor nem tunne fel. Eloben max a szorongas ami szembetuno, de sokszor az ehhez nem erto emberek nem veszik eszre. En evekig szorongtam es senki se javasolt gyogyszert.
2020. máj. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt kell mondanom, hogy igen. A testbeszéd sokkal egyértelműbb, mint gondolnád.
2020. máj. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gyakran hajtom le a fejem és görnyedek az nem tudom miért.
2020. máj. 6. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!