Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek nagyrésze azért...

Az emberek nagyrésze azért nem él hívő keresztény értékrend szerint, mert dögunalmas vagy inkább nehéz?

Figyelt kérdés

Tegyük fel most kivételesen, hogy mindenki számára nyilvánvaló lenne, hogy Isten van és a biblia igaz.


Ugye a kereszténység célja: önmagunk megtagadása, bűnökből való megtérés, (nem ölni, nem lopni, nem szexelni összevissza, nem hazudni, nem részegeskedni, nem drogozni, nem káromkodni, stb.) Jézus követése, evangélium hirdetése, tanítása,hogy aztán a fizikai halál után a szellemük Isten mennyországába kerüljön, amiben örökké öröm van, nincs fájdalom, örök élet, hatalom, ingyen kaja, nyugalom, béke, szeretet, stb.

De ha nem, akkor örök kínszenvedés, poklok pokla, tüzes tóban égés, sírás, jajgatás, fogcsikorgatás.


Ez a biblia ígérete.


Ha mondjuk egy nem hívő olvassa ezt az isteni ajánlatot, és szabadon dönthet hogy köt egy ilyen szövetséget vagy üzletet, akkor többségében miért nem kér belőle?

70-80 év földi élet szerényen, csendesen, majd örökszuperkirályság helyett 70-80 év földi bulizás, részegedés, mindenkit megszexelés, pénz lopás, kapzsiság stb. Hogy aztán örök tűzben égés. De még az is, aki amúgy nem csinál ilyeneket, nem él egyáltalán kicsapongó életet, az is égni fog, mert nem kötött Istennel szövetséget.


Szerintetek miért járnak sokan a "széles úton, amely a veszedelemre visz"? Ha amúgy tök egyértelmű, melyikkel jár mindenki jobban.



2020. máj. 6. 01:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Ez a dolog nem ennyire egyszeru, sokkal arnyaltabb. Ertem a gondolkodasodat, vannak hivo barataim. En maskepp gondolkodom. Olvastam a Bibliat, lattam benne a manipulaciot, hogy a retteges miatt akarnak az emberek igazan jok lenni, es nem azert, mert oszinten, szivbol jon. Tobbre ertekelek egy jo embert aki ateista, mint egy hivot aki azert jo, mert abban hisz, hogy jutalmat kap erte. Biblia nelkul is tudja az emberek ertelmesebb resze, hogy mi a jo es mi a rossz. Ez csak egy oszinte valasz volt a kerdesedre.
2020. máj. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem kell ezt ennyire túlbonyolítani. Szimplán azért nem élünk ilyen értékrend szerint, mert nem hiszünk benne. A vallásosság (nem csak a kereszténység, hanem az összes többi) ellentmond minden józan észnek. Személy szerint nekem teljesen mindegy, hogy mit ígér egy vallás, és mit kell érte tennem, ha eleve nem hiszem el az egészet, akkor nem fogom követni az előírásait, teljesen függetlenül attól, hogy nehezek-e.
2020. máj. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem arról van szó, hogy unalmas vagy nehéz, de ha nem tartom hihetőnek egy isten létét meg az egész keresztény sztorit, akkor a belőle származtatott értékrend sem fog semmit jelenteni a számomra.

Persze ettől még nem fogok se lopni, se embert ölni, csak épp ehhez nincs szükségem motivációként arra, hogy azt higgyem, valami természetfeletti teremtő lény várja el hogy így tegyek.

2020. máj. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

1. Az első sorban leírt feltevésed nélkül (tehát a valóságban) össze is dől ez az egész, mert nem mindenki hisz ebben.


2. Jézus tanításait az emberek annyira félreértelmezték és átalakították, hogy könnyebben manipulájanak másokat, hogy sokszor szerintem már köze sincs az eredetihez.


3. Kíváncsi vagyok akik ezt az utat választották mi alapján erőszakolnak meg fiatal fiúkat, igen a pedofil papokra nézek éppen. Ők elvileg hisznek ebben, de mégse? Szóval megdől ez az egész, mert a vallásosság nem garantálja a tisztaságot, ergo semmi értelme követni, mert ateistaként lehet különb életét élhetsz, de legalább a vallásossággal járó rengeteg hátrány nélkül.


4. A társadalmunk amúgy is erre ösztönöz: fogyassz, bulizz, éld ki magad, ne gondolj a holnapra, és lehetőleg ne is gondolkozz, csak termeld a pénzt a gazdagoknak, agyatlan biorobotként a mátrixban. Az össze-vissza dugás és vedelés pedig "menő", a hedonizmusról lehet ám igazán nézett Insta posztokat csinálni.


Remélem nem bántottam meg senkit, a legmélyebb tiszteletem mindenkinek aki valóban hisz egy felsőbb hatalomban és gyakorolja is a vallását a fenti példákban leírt korrupciók nélkül. A vallás valóban lelki erőt adhat sokaknak, csak sajnos az ember szokás szerint ezt is szétbarmolta.

2020. máj. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

"Ha mondjuk egy nem hívő olvassa ezt az isteni ajánlatot, és szabadon dönthet hogy köt egy ilyen szövetséget vagy üzletet, akkor többségében miért nem kér belőle?"


Mert nem hívő. Ahogy írod.


"De még az is, aki amúgy nem csinál ilyeneket, nem él egyáltalán kicsapongó életet, az is égni fog, mert nem kötött Istennel szövetséget."


Na látod. Ha valaki ateistaként olyan életet él, amit te keresztényinek neveznél, vagy "mennyországba juttatónak", az sem elég, mert nem hisz. Tehát nem az számít, hogy az ember jó legyen, higgyen istenben. Ettől lesz számomra isten egy undorító irodalmi alak.


Az öngyilkosság kiskapuja meg mindig lenyűgöz. Képzeld el, mikor először kitalálták a gazdag papok, hogy az átlagembernek szenvednie kell, majd halál után minden happy. És az átlagember arra gondol, na, akkor megölöm magam, előbb érek a jó részhez. És akkor nagy sietve odahánytak egy lábjegyzetet, hogy amúgy az öngyi bűn, dolgoznod kell és szenvedni halálig, nincs gyorsított eljárás a mennyekig.

2020. máj. 6. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Mert LEHETETLENNÉ PRÓBÁLJÁK TENNI, hogy a saját elképzeléseid szerint élj! Hagynod kellene, hogy az Alkotmányos Alapjogaidat KÉNYÜK-KEDVÜK SZERINT csorbítsák, stb.


Nekem most már igencsak betelt a pohár! (Nem mondom, hogy az összes egyházra vonatkozik, csak arra a bizonyos "egyetlen igaznak" kikiáltott római katolikusra...)


Nagyon sok alaptézisükkel nem értek már régen egyet: kételkedni kezdtem sokféle elképzelésükben/elvárásukban. Az "utasításaik/követeléseik"? Na, ne...


Ui: mégis Ők azok akik máris kinyitják a kapuikat - a kijárási korlátozás még javában érvényben maradt. Érti ezt Valaki, hogy mi ennek a kézzelfogható magyarázata?

2020. máj. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Mindenki hisz valamiben, de ennek nem kell ugyanannak a hitvallásnak lenni mint több millió embernek. Ez inkább már csak divat, vallásosnak lenni.
2020. máj. 6. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
A másik hogy néhány vallás hívei felsőbbrendűnek hiszi magát, és a halandókkal nem is áll szóba. Na ezért olyan ostobaság az egész.
2020. máj. 6. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Azért mert muszlim vagyok.
2020. máj. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyok vallásos, hívő ember. Az a helyzet, hogy van egy könyv, amit 1000 féleképpen lehet magyarázni. Ezért is vannak vallási irányzatok. Ugyanazt olvassa a jehova, mint a katolikus, mégis más a kettő.

Nincs bizonyíték arra, hogy mi lesz veled a halálod után. Lehet, hogy van menny és pokol, de valószínűleg nincs. Mi a garancia arra, hogyha betartom egy könyv minden sorát, meg önök magamtól örömöket, attól nekem jó lesz?

Amúgy roppant képmutatónak tartom a kereszténységet, lásd történelemben a kereszteshadjáratok ahol a hit nevében gyilkoltak és fosztogattak, vagy a "szerénységben" full aranyban élő egyházi vezetők... Stb

Ráadásul a mai napig olyan emberekre is ráerőltetik, akiknek még nagyon választásuk sincs, a mai napig nyomulnak különböző keresztény irányzatok Afrikában és az amazonasi őslakosokat is megtalálták.

2020. máj. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!