Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz realistának lenni?(bőveb...

Rossz realistának lenni?(bővebben lent.)

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyén tettem fel a kérdést úgyhogy mindenképp olvas ezt el melőtt válaszolsz. Szóval én durván realista vagyok és emmelé társul még egy olyan tulajdonságom, hogy nem tudok nem hozzászólni valamihez. Van egy 14 éves húgom akinek most van az első barátja és elég gyakran áradozik arról, hogy milyen lesz az esküvőjük, mi lesz a neve a gyerekeiknek, hány állatuk lesz. Ez engem nem szokott zavarni, mindig végig hallgatom, de múltkor véletlen kicsúszott a számon, hogy "feltéve ha még eggyüt lesznek." Nem rossz indulatból mondtam, csak nem látok rá sok esélyt, hogy így lesz. Erre azt mondta, hogy csak féltékeny és bunkó vagyok. De nem is ezért mondtam neki,hanem mert úgy éreztem ki kell mondanom. Más hasonló helyzet is volt (nem csak kapcsolatokkal, nekem is, van nem vagyok féltékeny.) Tudom, hogy az ilyeneket meg kéne tartanom magamnak, de egyszerűen csak nem akarom, hogy a húgom vagy a barátaim álomvilágban éljenek. Akkor most nekem van igazam vagy simán csak bunkó vagyok?🥺 Mert pl. ha egy barátnőm a chrussáról beszél, mindenki más azt mondja, hogy biztos, hogy kedveli őt,én vagyok az egyetlen aki esetleg céloz arra, hogy nem biztos, hogy érdekli őt. Ja és normális válaszokat kérek.💗👉👈

2020. máj. 13. 12:47
 1/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:

Igen, rossz annak lenni, de még mindig inkább legyek az, mint a naivan optimista, vagy a lexaróan hülye.

Bizonyos dolgokban, és témákban megtanultam befogni a szám, mert kár bántani másokat, hagy legyenek gyermekien boldogok, meg amúgy van rá esély hogy bejön ez-az, és ha nincs érdem abba, hogy "belepofázzak a dolgokba", inkább kussolok, ehhez is fel kellett nőjek.

De pl ennyire realista lévén, nem véletlen, hogy most itt van pl ez a válság, és én totál örülök neki, lakást veszek befektetésnek, kedvezőbben, mások meg éhendöglenek hó végére. Csúnya kimondani, de ez van. Egy realista számító, előrelátó, gondolkodó alkat, aki mindig mindenből a legjobban akar kijönni. Megvan az előnye is.

Bizonyos dolgokba, meg amibe meg fölös beleszóljunk, meg kell tanulni kussolni, mert onnantól az már tényleg csak bunkóság, pláne ha nem "tanítasz" vele, kicsit fájó stílusban.

2020. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Realistának lenni szörnyű. Őszinte realistának még inkább. Egyszerűen ettől menekülnek az emberek, mert sokan mindent támadásnak és bunkóságnak vesznek.
2020. máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tiszakanyar ***** válasza:
Én is realista vagyok, és igen, lekoptak azon "barátaim", akik nem bírták elviselni a valóságot. Tehát ilyen párkapcsolatos téma volt velem is, hogy áradt az ember, hogy a világ legjobb nőjét találta meg, örökké együtt, hatalmas love van, úristen, szívecske áradat. Másik haverommal erről beszéltünk (ő is realista), hogy nem kívánunk nekik rosszat meg semmi, de ez max. 1 hónapig fog tartani. Szerinted literally 1 hónap múlva mi volt? Szakítás. Szóval ja. Mindenesetre én azt mondom neked, hogy meg kell tanuld tartani a szád. Attól, hogy te reálisan nézed a dolgokat még nem kell mindenkire ráerőltetni azt. Igen, én se szeretem, ha a barátaim álomvilágban élnek, ezért az összes ilyen barátom lekoptattam szépen lassan inkább, mert nem tudom nyomatni a jópofit a hülyeségekhez. 🤷‍♂️
2020. máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a válaszokat!😊❤ Még annyi hogy 3-mas ne haragudj hogy nem válaszolok, csak nem tudom használni a chat részét.
2020. máj. 13. 22:43
 5/6 Tiszakanyar ***** válasza:

"Még annyi hogy 3-mas ne haragudj hogy nem válaszolok, csak nem tudom használni a chat részét."


Hogyhogy nem? :O De elolvasni el tudod? Ha nem, akkor röviden a lényeg annyi, hogy nincs veled baj, szóval ne hidd azt, hogy ettől rossz vagy bunkó vagy, egyszerűen realitsának lenni ilyen, nincs veled semmi baj. 😁

2020. máj. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem nem tudtam elolvasni, csak értesítés jött. És köszi neked is.😊
2020. máj. 17. 09:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!