Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják mindig azt a...

Miért mondják mindig azt a nem hetero embereknek, hogy...?

Figyelt kérdés

"Majd ha idősebb leszel akkor jeletsd ki biztosan!"

"Még csak senkivel nem is csókolóztál, honnan tudhatod"

"Nincs elég tapasztalatod, hogy ezt eldöntsd!"

"Csak menőnek gondolod"

Természetesen ezeket a mondatokat többnyire a húsz évesnél fiatalabbak kapják meg inkább.


Miért jó ilyeneket mondani? Egyáltalán miért hiszik azt egyesek, hogy bizonyos kor alatt csak azt érzi értelemszerűen az ember, hogy hetero? Abba pl miért nem köt bele senki, ha valaki, akinek nincs tapasztalata az ellenkező nemet szereti? Végülis ha mit tudom én, mondok egy random számot, 16 évesen még nem csókolóztam azt tudhatom magamról, hogy hetero vagyok, de ha már azt mondom, hogy nem, akkor túl fiatal vagyok ahhoz, hogy "eldötsem". Mi ebben a logika?


2020. máj. 14. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Több "nem hetero" embert ismerek, egyiküktől se hallottam soha még hasonlót se.

Kérdezd meg attól az ismerősödtől, aki ezeket mondja, mert ez nem valami tömeges jelenség, csak az ő dilije szerintem.

2020. máj. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem egy ismerősöm sem mondja, bár lehet azért, mert max csak nyolcan tudják biztosan.

Viszont csoporbeszélgetésekbe sokszor látom, hogy mások tapasztalnak ilyeneket. Meg itt, az oldalon is látom, a "hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy leszbikus/meleg/biszex/ stb vagyok?" kérdéseknél, hogy ha az illető úgymond túl fiatal, akkor azt mondják neki, hogy várjon pár évet, mert ennyi idősen nem lehet benne biztos.

2020. máj. 14. 08:37
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Áhh, ne haragudj, félreértelmeztem a kérdést. My bad.

Szóval nem tudom, sokan szeretnék hinni hogy a homoszexualitás egy betegség, ami gyógyítható, és reménykednek(?) hogy elmúlik a melegség. Én se teljesen értem, de szerintem ennyi.

2020. máj. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem azért, mert a fiatalabb tinikor az önmagunk keresésének kora, sokat változunk, sok mindent kipróbálunk. Pl. egy lány csókolózik egy másik lánnyal, nem azért, mert leszbikus, hanem csak kíváncsiságból.
2020. máj. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Azért mert az esetek 99%-ában igaz is. Főleg lányoknál. Tapasztalatból is írok. Tizenévesen kíváncsiak,esetleg csalódtak a pasikban,ezért elkezdenek tudatosan vagy tudat alatt a lányokhoz vonzódni,eljátszani a gondolattal,ami lehet tettlegességig fajul. Onnantól már "jaj én leszbi vagyok" etc, holott rohadtul nem.. pasiknák kicsit nehezebb,ugyanis a társadalom sokkal elfogadóbb a lányokkal, így egy férfi ha be is ismeri,az nagyon nehezen teszi meg,kb.már akkor,ha biztos a dologban. De én továbbra sem értem, miért nem próbál ki mindent az ember,mielőtt kijelent egy ilyen komoly dolgot. Volt egy barátnőm,leszbinek vallotta magát, 3 éves kapcsolata volt. Pasival soha semmi nem volt neki. Aztán mikor szétmentek a csajjal,mondtam neki,hogy ha úgy adódik legalább próbáljon nyitni.. lett aztán egy pasija, ennek 6 éve és azóta is együtt vannak,szeretik egymást. Na pedig ő 100%-ra azt állította,hogy a lányokat szereti.

Nem mondom azt,hogy nem kell mindent kipróbálni amit akar az ember,és az is normális ha tinikorban bizonytalan. Belefér,mert még messze nem felnőtt.. de ne hencegjen már azzal egy 15-16 éves kislány,hogy ő bizony leszbi mert pl.csókolózott részegen egy barinővel,amikor fogalma nincs még egy komoly kapcsolatról,szexualitásról vagy egyéb komolyabb dolgokról.

2020. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Valóban, azt gondolják, hogy majd csak elmúlik. Ha meg nincs tapasztalat(illető még szűz, nem volt párja), ráfoghatják, hogy csak kitalálta.

Nem vagyok meleg(inkább aszex lehetek), de nekem is van, hogy mondják, egyszer úgyis lesz valakim, valakivel összeházasodok...de engem az ilyesfajta téma nem is érdekel.

Ja, húsz múltam.

2020. máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!