Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szánalmas vagyok, ha szorongás...

Szánalmas vagyok, ha szorongással küzdő férfiként nem tudok kiállni magamért?

Figyelt kérdés
Régen sokat vertek az iskolatársaim, a szüleim is, gyenge mentális és szociális készségek miatt. Ilyen vagyok most is. Szégyen ék érzem magam, mert a munkahelyemen túl sokszor "rezzenek össze" a pszichoterrortól. 38 évesen is megkapom így is, hogy szánalmas alak vagyok, mert félek a kihívásoktól, az ingerküszöböm alacsony, és semmilyen konfliktus helyzetet nem vagyok képes önállóan megoldási és nem számít kezeltetem magamat vagy sem akkor is szánalmas vagyok és megérdemlem, hogy így bánjanak velem.

2020. máj. 17. 15:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt bebeszélted magadnak. Mert valamikor mások beléd beszélték. Hidd el magadról azt, amilyen lenni szeretnél. Ne azt, amit a környezeted mondd. A sport nagyon jó ötlet, növeli az önbizalmat. A másik dolog, hogy olvass az asszertív kommunikációról. Próbálj meg mindig úgy kommunikálni, hogy a saját érdekeid is érvényesüljenek. Tudom miről beszélsz, mert sajnos én is hasonló cipőben jártam, és a sok negatív bunkó ember miatt kegyetlenül padlóra is kerültem. Olyan típus vagyok, aki a légynek sem tudna ártani. Mégis az előző munkahelyemen annyira kiforgattak lealáztak, szemétkedtek. Mindig kedves voltam mindenkivel, és volt egy rohadék, szerintem elmebeteg nő, a főnök legfőbb nyalógépe, aki állandóan fúrt a hátam mögött. A lényeg, hogy a főnök kirúgott, mert elhitte a nő téveszméit, annyira durva, hogy nem hittem a fülemnek. Semmi alapja sem volt annak, amit előadtak rólam a hátam mögött. Soha nem rúgtak még ki sehonnan, mert mindig maximálisan dolgozom, itt is azt tettem. De ez a főnököt is minősítette. Egy nem törődöm b..ó volt, aki csak a nyalósaival foglalkozott. Kirúgott egy két gyermekes anyát. Nagyon padlóra kerültem. Aztán valami megváltozott ennek hatására bennem. Egyszerűen azóta egyáltalán nem érdekel mások negatív véleménye. Sőt már nem félek, hogy esetleg fúr e valaki. Igaz új munkahelyem van, de az emberek valahogy érzik, hogy nem érdekel mit csinálnak. Nem adok a szavukra, érzékeny vagyok az igaz. Nem tudok hangosan kiabálni, érvelni másokkal, ha támadnak. De viszont azóta kiállok magamért, a saját békés hangnememben elmondom a véleményem, vagy az igazat, ha kell. Az önbeteljesítő jóslatról is olvasnod kellene. Van egy nagyon jó kisvideó is erről a neten. Érdemes megnézni.
2021. ápr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Miért lennél szánalmas??? Miért beszélsz be magadnak ilyeneket? Ne foglalkozz a többi emberrel! Nézd őket káposztafejeknek! Mindjárt könnyebb lesz minden, de ezt észre fogod venni.

Engem, meg másokat is biztosan rendszeresen bántanak. Mégis megpróbálunk nem foglalkozni vele. Próbáld meg te is ezt!!!

2021. jún. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

1. Reálisan arról van szó, hogy van egy pszichés problémád, amit szerencsére felismertél (sokan eddig se jutnak el). Ettől nem vagy szánalmas. Mindenkinek van hibája, legfeljebb máshol jön ki. Van, aki nem képes következetességre, önfegyelemre. Olyan is van, aki megbízhatatlan, vagy túlságosan önző. Ezek pontosan akkora hibák, mint a tiéd, csak más helyzetekben jelentenek hátrányt, és adott esetben nem az egyén, hanem a környezete szenved. Egyszerűen segítségre van szükséged. Elmehetsz klinikai szakpszichológushoz, de már egy sima asszertív kommunikációs tréning is sokat segíthetne rajtad.


2. Hagyjuk azt a hülyeséget, hogy "a férfi legyen kemény, aggresszív és macho". Ugyanúgy emberek vagytok, mint mi nők. Vannak érzelmeitek, emberi gyengeségeitek, nektek is szabad félni. Nyilván mások a biológiai adottságok, de az csak egy töredéke annak, ami egy embert definiál. A személyiségfejlődés magasabb szintjén az egyén elfogadta és kifejlesztette a klasszikus értelemben férfiasabb és nőiesebb oldalát is, és az adott helyzetnek legjobban megfelelő készségeit használja (pl. ha valaki az adott életfázisban főállású édesanya, attól még semmi baja nem lesz a családnak, ha megcsinál egy kerékcserét - ha pedig egy férfi éppen a fő kenyérkereső, családfenntartó szerepet viszi, és a felesége aznap migrénnel fekszik az ágyban, nem lesz "kiherélve" attól, hogy elmosogat és játszik a gyerekekkel). Ne tegyél magadra fölösleges plusz terhet azzal, hogy értelmetlen, idejétmúlt társadalmi elvárásokkal nyomasztod magad.


3. Nyilván neked is megvan a történeted, amit mi nem ismerünk. Nem véletlenül lettél pont olyan, amilyen most vagy. Ezt "szánalmasságnak" címkézni áldozathibáztatás. Emellett az is igaz, hogy képes vagy segíteni magadon, ha a kezedbe veszed az életedet, és felelősséget vállalsz érte ("nem tehetsz róla, de tehetsz ellene" alapon).

2021. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 10-essel. Egyébként meg ♥️ sok sikert kívánok ahhoz hogy kiteljesedj, stb.
2021. jún. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Akik vertek, azok nem ezert vertek, hanem azert, mert kegyetlen, aljas emberek akiknek jo erzes volt a gyenget bantani. Normalis ember nem bant valakit se ezert, se masert.

Bantas nelkul nem aldozatkent is lehetsz gyengebb idegzetu az atlagnal, es akkor mi van. De igy, nem csoda, ha meg vagy torve.

A rosszindulatu es korlatolt embereken nem tudsz valtoztatni, es azt se hiszem, hogy neked vastagboru erosnek latszo embernek kellene lenned. De a sajat onbecsulesed es lelked helyre kell tenni.

Szakembert persze konnyu mondani. Valag penz, vagy ingyen nem tudom, milyen pszichologust tudsz kifogni.

Uj kornyezet, intelligensebb tarsasag kene, a tobbieket meg leszarni.

2021. júl. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem vagy szánalmas
2021. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ilyen jellegű gondom nekem is van. Szerintem fontos a lehúzó emberekkel megszakítani a kapcsolatot, és csak olyanokkal tartani, akik építően hatnak.

A pszichiátert semmiképp nem javaslom, mert felír valami drogot azaz tudatmódosító szert, és közli a páciensével, hogy élete végéig szedheti, soha nem fog kigyógyulni, meg hasonlók. Meg kiröhögik a pácienseiket. Ha esetleg ez szóba jött volna.

A pszichológust sem annyira ajánlom, mert a valós igénye minden embernek egy elfogadó, támogató társaság. Persze könnyű mondani, hogy ez jelentené a nagy előrelépést...

2021. szept. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

10eskével maximálisan egyetértek !

Igen, egy csapatsport biztosan jót tenne neked, ezen kívül a külsö segítség sem ártana nekel. pl. egy pszihológus.

2021. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!