Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyám miért kiabál, ha telefon...

Anyám miért kiabál, ha telefonon vagy bármin keresztül beszél?

Figyelt kérdés

Egyébként mindig teljesen normális halk hangja van amikor szamélyesen beszél, de ha telefonon, vagy skype-on vagy facetime-on beszél valakivel mindig olyan hangosan kiabál... Mi lehet ennek az oka?

Egy tanárommal magánórám volt, és kérte a tanár, hogy jöjjön oda anya is, szóltam anyának odajött és úgy beleordított a mikrofonba, azt hittem kiugrik a szívem úgy megijedtem. Kérdeztem tőle, hogy de anya miért kell kiabálni? Ő erre mondja, hogy mert nem hallanak. Aztán én mondom, hogy dehát anya. azt is hallják, ha suttogok a mikrofon mellett, nem kell kiabálni. Ilyenkor csak legyint, hogy jóólvan jóólvan.. És hülyének néz. Hiába mutatom neki, hogy a tanárnő tökéletesen ért engem, ha csak suttogok is, nem kell kiabálni..


Aztán.. Egy ismerősével facetime-on beszélgetett, láttam, hogy be van kapcsolva mind2-jük kamerája. Nem hiszitek el mit csinált :D Midnig amikor beszélt, odahajolt a telefon aljához, amikor befejezte, akkor meg vissza tette maga elé.. Kérdezik is sokan, hogy ezt minek csinálja, de ő mindig azt mondja, hogy azért, hogy halljatok. Nem látja, hogy a többiek nem hajolnak 1 centire a telefonhoz? Neki miért kell?


2020. máj. 20. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Régebbi vagy rosszabb telefonokon hangosan kell beszélni, hogy a másik hallja, nehezen tud ettől elvonatkoztatni.

De amúgy igen, anyukád egy béna proli fogyatékos öreg tudatlan hülye, haaahahaha, szétröhögöm magam, ahogy elképzelem ezeket a gáz szitukat, most örülsz? Ezt akartad hallani?

2020. máj. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez sok idős 50+os emberre igaz :D

Fogalmam sincs miért.

2020. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Clay Morrow ***** válasza:
90%
Berögződés, nem érti meg.
2020. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1 ha rosszul hallom feltételezem, a másik is rosszul hall, így hangosan beszélek

2 ha hangosan beszélnek hozzám, ugyan ez

3 ha hangosan beszélnek hozzám a saját hangerőmet is olyanra melem, ahogy a másik beszél, mert azt gondolom, az a normális hangerő.

4 ha egyik fülemet befogom, rosszabbul hallok és a saját hangomat, hogy halljam, hogy biztos legyek abban, nem motyogok, szépen beszélek, hangosabban beszélek.

2020. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
emelem és nem melem... Auto corrector ary
2020. máj. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sry nem ary... Jaaaaj nekem :(
2020. máj. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
régebbi telfonokon SE kell hangosan beszélni. egy 1950-es években készült telefont is lehetett halkítani vagy hangosítani. sőt. néha hangosabb is volt a kelleténél..
2020. máj. 20. 20:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán meg akarod érteni, vagy csak ellenkezni akarsz?
2020. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
megérteni. ami nem sikerült még mindig. direkt kipróbáltam nagyapámmal, mert az 1954-ben épült 4 emeletes társasházbanmég mindig megvannak az eredeti telefonvezetékek, amire egy fekete bakelit tárcsázós telefon van dugva. Azon felhívtam a szomszédot (jó haverunk és neki is ugyanolyan telefonja van) természetesen tökéletesen lehetett hallani suttogva is. van egy hangerő gomb az oldalán. Nem hiszem el, hogy anyám születése óta nem találta...
2020. máj. 20. 22:04
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Empátia kifejezés ennyire ismeretlen számodra?
2020. máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!