Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásra e-mailen vagy telefono...

Állásra e-mailen vagy telefonon keresztül érdemesebb jelentkezni?

Figyelt kérdés

E-mailen értelemszerűen csak elküldeném az önéletrajzom, de úgy érzem sokkal eredményesebb lenne egyenesen telefonon jelentkezni. Viszont ott mégis mit kéne mondanom?


Recepciós állásról van szó amúgy, semmi szakmai elvárás nincs feltüntetve.


Most végeztem a gimivel, eddig csak nyáron dolgoztam, de az mindig ismerősök szervezték be nekem, szóval nem igazán tudom, hogy működik ebben a formában.


2017. jan. 28. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondod, hogy jelentkezni szeretnél az állásra, amit meghirdettek, aztán válaszolsz a kérdéseikre.
2017. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Carragher_x ***** válasza:
100%
Kifejezetten bosszantó, ha vki telefonálgat egy olyan álláshirdetés kapcsán, aminél világosan le van írva, hogy a jelentkezést emailben várják.
2017. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hol írtam, hogy világosan fel van tüntetve, hogy e-mailben várják a jelentkezést?

Konkrétan az van odaírva, hogy jelentkezését várjuk az alábbi e-mail címen: xbdusgfs@gmai.com VAGY az alábbi telefonszámon: 06...

2017. jan. 28. 20:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne gorcsolj ennyit. Ha felhivod oket es lecsapjak a kagylot akkor e-mailozol. Ha meg e-mailozol es nem veszik eszre akkor meg felhivod oket. Addig dongeted a kapuikat amig be nem engednek egy meghallgatasra, vagy telefonon meg nem hallgatnak. Mit tudom en. :D ne tokolj, mert mase lesz az allas.
2017. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
leszarom, ha nem vesznek fel akkor is bemegyek minden nap, és beállok a recepciós pult mögé :DDD
2017. jan. 28. 22:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha mindkét lehetőség megvan adva, akkor megpróbálhatod felhívni őket, bár akkor belefuthatsz abba, hogy pont akkor, amikor hívod őket, nem érnek rá. Az e-mailt én azért szeretem jobban, mert azt akkor olvassák el, amikor ráérnek vele foglalkozni a ki tudja, mennyi teendőjük mellett. Én legalábbis eddig még nem tapasztaltam, hogy olyan nagyon ráérnének telefonokat kapkodni. Nemrég egy munkaerő kölcsönző felé több e-mailbe és telefonhívásba került, és még egy rugalmasabb időbeosztású rokonomat is meg kellett bízni, hogy menjen el hozzájuk, mert én már nem tudok, hogy több hét után megkapjam a kilépő papírjaimat.
2017. jan. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mint álláskereső biztos féltem volna telefonálni, de mint HRes azt mondom, hogy hívd fel őket simán. Én mindig örülök, ha van egy komoly jelentkező akit tényleg érdekel az a bizonyos munka és képben van, ő keres meg engem, számít a hívásomra.


Szerintem simán hívd fel, hogy még aktuális-e a hirdetés, mert akkor elküldenéd az önéletrajzod, illetve kérdezz pár dolgot ami érdekel a pozícióval kapcsolatban.

2017. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!