Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Árufeltöltőként dolgozó miért...

Árufeltöltőként dolgozó miért erölteti, hogy őt gazdagnak nézzék (drága ruhák, telefon, stb)? Azt gondolja elhiszi majd valaki?

Figyelt kérdés

Kertszomszédom az ember, 35 éves körül van. Meg is mondja hogy árufeltöltő, sőt láttam is már meló közben! Semmi gond vele amúgy, nagyon rendes fickó, bírom, tisztelem hogy sokakkal ellentétben nem esik le a gyűrű az ujjáról ha dolgozni kell. Viszont .... Felvették a három gyerekes CSOK-ot és úgy tudták felépíteni csak a házukat. Állítólag 15 milliót kaptak, a telket meg a szüleik vették meg 30 millióért (eladtak egy jó helyen lévő szocis nyaralót). Plusz vettek fel még hitelt és így lett a 80m2 gyorsépítésű ház. Már ezt sem értettem, hogy minek eröltetik a környéket ha nincs pénzük. Egy 1200m2-es telek itt most 60 millió minimum. Az övék meg 500m2 kb. De jó persze lakjanak itt ha akarnak. A fickónak egy régi kopott telefonja volt és egy Opel Astra G kocsija. Semmi gond, de nem értettem.

Most született meg az első gyerek (bevállalták a hármat) és felvették gyorsan a babavárót is. Mit vett? Új Astrát, iPhonet és Philipp Plein ruhákat! Több tízezer egy egyszerű poló! Minek? Mert látta hogy nekem meg egy másik szomszédnak az van. Ezt nagyon gáznak tartom. Miért akar ennyi beolvadni ha nincs is pénze? Állami kölcsönökből játszani a janit, miközben olyan buta, hogy nem is titkolja!?

Az elején egy tiszteletreméltó dolgos srácnak tartottam, mostanra viszont egy nagyzolós majomnak gondolom. Azt mondta nekem, hogy ő csak új autót vesz, eddig is volt neki, csak egy garázsban állt és direkt járt G Astrával mert azt nem baj ha megrongálják. Na persze ... Nagyon szánalmasnak tartom ahogy vonul a Plein ruhákban (nagyon drága, én is meggondolom ha veszek) a kezében az iPhonennal.

Kinek akar ez ennyire megfelelni? És miért? Nem gáz bemenni a hiperbe az öltözőbe ilyen ruhákban? Azt látom hogy sok ilyen ember kezd most lenni, egyre több itt is az ilyen kérdés. Talán azt látják a hírekben hogy most mindenki milliárdos hirtelen?



2020. máj. 21. 08:56
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
78%

30: Persze, mert biztosan csokos anyuka volt a parkolóban. Te már csak tudod :) Ezt simán meg lehet állapítani egy vadidegen emberről ránézésre. Ja, nem :D És persze, aki nem veszi igénybe a csok-ot, azok mind rendes családok, kedvesek, aranyosak.

Csak szólok, hogy van, akinek már van 3 vagy 4 gyereke. Eddig is megéltek normálisan. De éltek vagy élni fognak a lehetőséggel.

Akkor ők ezentúl bunkó prolik? És eddig meg aranyos, kedves családok voltak?

2020. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Nem érted. Hülyékkel nem vitatkozok. Olvasd el mégegyszer mit írtam. Az a nő már most frusztrált és kereste hol köthet bele “a gazdagokba”.
2020. máj. 21. 12:16
 33/39 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem te is frusztrált vagy, ha ez megért neked egy kérdést. :D Egyébként van igazad, de most őszintén, mit törődsz vele? Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja.

Nálad is vannak sokkal tehetősebbek, ügyesebbek, okosabbak. Rólad is születhetne pár kérdés, hogy miért ezt vagy azt veszed, és miért nem inkább másba fekteted a pénzed. Biztosan lehetne a te pénzügyi kultúrádon is csiszolni. Vagy anyádén, akit te támogatsz. Szóval söprögess a saját házad táján és akkor nem fog bosszantani, hogy a szomszéd milyen ruhákban jár. :)

2020. máj. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
78%
szerintem te is elég frusztált vagy, kedves kérdező. :D
2020. máj. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
33: igazad van valamilyen szinten, de amúgy lesz... milyen ruhákban jár a szomszéd, csak előre tudom hogy pár év múlva hogy fog majd siránkozni. Nem egy ilyet átéltem. Majd jön a “bezzeg a köcs... gazdagok, mi átlagemberek nem érünk semmit ... nem számít a munkánk”
2020. máj. 21. 12:42
 36/39 A kérdező kommentje:
34 frusztrált vagyok a sok prolitól aki az államtól várja a lóvét mert ő nem tud megélni, aztán telefonokra meg luxus sz@rokra költi. Majd jön az itthon minden rossz ....!
2020. máj. 21. 12:44
 37/39 anonim ***** válasza:
85%

És ez a szomszédod konkrétan panaszkodott neked személy szerint, szidta az államot, vagy ez a szcenárió csak a fejedben létezik? Mert most úgy tűnik, hogy meg nem történt dolgokkal érvelsz.

Továbbra sem értem, mi a problémád. Ha a CSOK-kal, vagy bármilyen egyéb támogatási rendszerrel, szociális hálóval van problémád, akkor kérd azokon számon, akik bevezették, meg akik osztogatják a befizetett adót, mert szülsz. De egyébként inkább támogassák őket, mint a 10. stadiont húzzák fel, vagy az nem zavar, csak hogy a szomszéd lecserélte a családi autót a CSOK-ból?

2020. máj. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
15%
szóval az a bajod, hogy neked keményen kellett dolgozni a pénzért, másnak meg csak úgy az "ölébe hullik"? Hát barátom, ilyen az élet, nem mindig igazságos. De attól még neked nem kéne lesüllyedni erre a szintre, hogy más pénztárcájában és otthonában turkálsz. Így te se vagy több náluk..
2020. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Minden nap hallgatom a panaszkodást. Amíg nem volt állami támogatás, a srác panaszkodott-irigykedett. Vettem egy autót. Egy családi autót. Senki nem kérdezte, de ahogy meglátta, hangosan elkezdte mondani “hát igen, az egyszerű dolgozó ember nem tud autó venni, hiába húzza le a 12 órákat ...” Most meg itt királykodik már hetek óta! Hogy ő vett egy Astrát meg iPhone-t? Ha elfogy az állami lóvé akkor megint rossz lesz mindenki? Akkor ő lesz a szegény tisztességes ember, akinek csak az árufeltöltő meló jutott?
2020. máj. 21. 14:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!