Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A jelnyelvben meg tanultam az...

A jelnyelvben meg tanultam az ábc-t és lenne hozzá pár kérdésem (fonomimika)?

Figyelt kérdés
Ha már tudom az ABC betűket és együtt használom őket pl. Elmutogatom hogy '' van,, úgy hogy használom a meg tanult abc betűket ezt meg értené egy süket néma? És ez nm csak a fonomimikára értem hanem a daktilra is
2020. máj. 22. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy kissé zavaros a fogalmazásod.


Tehát, el akarod jelelni, hogy "van". Erre használod a "van" jelet, majd elbetűzöd a fonomimikai ábécével. Ugyanígy megcsinálod a daktillal.


Egy siketnéma érteni fogja, ha elbetűzöd. Azt viszont vedd figyelembe, hogy a fonomimikai ábécét csak Magyarországon tudod használni. A daktilt természetesen latin betűs országokban mindenhol, szóval érteni fogja azt is.


És kérlek, soha ne használd, a jelelésre a mutogatás szót! Sértő a siketekre nézve. Olyan, mintha beszéd közben eltakarnád a szád vagy süketnek hívnád őket.

2020. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen tudom kicsit zavaros volt a magyarázat és köszönöm sokat segítettél és meg jegyzem hogy ne használjam a mutogatás szót :-)
2020. máj. 22. 13:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!