Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj az, ha az ember mindig...

Baj az, ha az ember mindig őszinte mindenkivel, akkor is, ha megbántja vele a másikat?

Figyelt kérdés

Tegyük fel mondok valakinek valamit, ami "rövidtávon" rosszul esik neki.


Tehát pl. valaki hónapok óta sír, mert túl kövér és le akar fogyni, és mindig ígérgeti magának, hogy elmegy konditerembe.

Én ezt "megunom" és megmondom neki, hogy ne csodálkozz, hogy mindig elégedetlen vagy magaddal, ha mindig csak ígérgeted magadnak és mégse mész el. Akkor mindig kövér fogsz maradni.


Akkor egy értelmes embernek lehet, hogy rosszul fog esni ez a dolog abban a percben (mert konkrétan kimondtam, hogy kövér), de mikor elgondolkodik rajta magában, akkor igazából továbbra is haragszik rám, vagy inkább elismer, hogy meg mertem mondani neki?


2020. máj. 24. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

az igazság senkinek sem szokott tetszeni

finoman lehet közölni de ne szemtől szembe

2020. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az őszinteség nem egyenlő a bunkósággal még mindig. Nem muszáj az igazságot úgy közölni, hogy közben belerúgsz a másikba, aztán meg játszod az igazmondó szentet, aki sérthetetlen.
2020. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt inkább közléskényszeres seggfejségnek tartom
2020. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Az amit te öszinteségnek vélsz az lehet, hogy szimpla bunkoság!!! Hozzáfüzöd mindig, hogy ezek a (öszinteségrohami) megállapitások csupán a te elfogult véleményed és a valosághoz esetleg semmi közük????
2020. máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A bunkóság és az őszinteség között szerintem nagyon szűk a határ.


Ha valaki kíváncsi a véleményedre és te őszintén válaszolsz finoman fogalmazva, úgy , hogy mellette nem sérted meg az valóban őszinteség.


Ha valakinek az arcába tolod a véleményed, mondván hogy te őszinte vagy, az bunkóság. Itt nincs szükség a te véleményedre, és valószínűleg nem is kíváncsi rá. Érted mire akarok kilyukadni?


Nagyon sokszor hallottam már, hogy " én őszinte vagyok" és akinek nem tetszik, avval nem tudok mit csinálni. (Persze a hasonló "őszinteséget" már kevésbé értékelik, ha mondjuk velük "őszinték")


Nem, továbbra is egy bunkónak fognak nézni, ha beszólsz neki, nem lesz szó soha elismerésről.

2020. máj. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tipikusan ilyesmi vagyok,de tudom mikor kell befogni.Nem kell mindenkinek megmondani a véleményed ,ha kérdezik nem hazudok.Ezt is el lehet mondani normálisan,nem bunkón.
2020. máj. 25. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A csomagolási mód nem mindegy. Kell a visszajelzés, de nem mindegy, hogyan, mikor, hol.
2020. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!