Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb állami gondozásban nevelkedett gyerek alul iskolázott marad?

Figyelt kérdés
Vannak kivételek, de a legtöbb még az általános iskolát sem fejezi be, vagy nincs érettségije de még szakmája sem...

2020. máj. 25. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Mert akiktől oda kerül a gyerek, már eleve aluliskolázott putris cigányok. És a gyereke is nagy valószínűséggel ilyen lesz. Nyilván nem minden esetben, de általában.
2020. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem csak kisebbségiek nevelkednek gyermekotthonban. A magyar előbb dugja a kölkét intézetbe!
2020. máj. 25. 21:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak kivételek, de a legtöbb még az általános iskolát sem fejezi be,"


Ez nem igaz.


Kevesebben tanulnak tovább és sok az általános utáni "lemorzsolódás" de az általános iskolát még be szokták fejezni a statisztikák és kutatások alapján.

2020. máj. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, te hol élsz?? Közel 90% a cigánygyerekek aránya az intézetekben!!
2020. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én nem tudom, hogy hány magyar és hány cigány nevelkedik ott, amit látok, általában a balhék, amiket a cigányok csinálnak, amitől hangos a sajtó. Ebből indultam ki. Ezeknek a gyerekeknek nincs rendben a lelke, érthető módon.Gondolom "nekem már úgyis mindegy" alapon pont leszar.ják, h aluliskolázottak-e.
2020. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Mert az állami gondozás nem pont az a hely, ahol a gyerek megkapja a megfelelő támogatást ahhoz, hogy egészségesen nőjön fel mentális értelemben.


1. meg hülyeséget mond, mert nem a nem ott lévő szülők határozzák meg, milyen tanuló a gyerek.

2020. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem is ezt írtam.

Szövegértés.


Első voltam.

2020. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
#6: azért a genetikát nem lehet megkerülni! A nevelés nyilván javíthat rajta, de a hozott intellektust (hiányt) nem tudja pótolni.
2020. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Voltam önkéntes gyermekotthonban, amiket tapasztaltam: A gyermekek nagyrésze bántalmazás, elhanyagolás miatt kerül az otthonba. Ilyen fokú traumák átélése sok esetben tanulási nehézségeket okoz. Ezenkívül sok esetben hiányzik olyan felnőtt az életükből, akiben megbíznak, és meg tudják fogadni a tanácsaikat, ami jó esetben az, hogy a tanulás fontos. És tapasztalatom szerint azért nem cigány származású gyermekek is bőven vannak az állami gondozásban!
2020. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

szia én is ilyen gyermek vagyok :)

Jo én a kivételbe tartozok de állami gyerek vagyok nevelőszülöknél!

A kérdésedre a válaszom hogy talán azért mert ők nem kapnak meg minden lehetoseget a tanulásuk elérésébben(jo persze ebben is van kivétel mint pl én)de csak gondolj abba bele hogy egy lakásotthonban vagy gyermekintézetben élnek 100-an szerinted ki fog tudni minden gyerekkel kulon foglalkozni?nincs erre hogy mondjam ....lehetőség

Ezért is vagyok nagyon hálás a nevelőszüleimnek hogy ok foglalkoznak velem és nem egy utcai senki leszek:)

ha van még kérdésed irhatsz akár privátba de ha itt irsz akkor is válaszolok egyéb kérdéseidre :):)

2020. máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!