Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem tűnt fel, hogy a...

Csak nekem tűnt fel, hogy a koronavírus óta az emberek be vannak parázva az egészségük miatt?

Figyelt kérdés

Csak az alábbiakból jött le nekem:

* korábban (ahova járok Aldi) szinte alig volt valaki a gyümölcs/zöldség standnál most meg mindenki ott tülekedik meg mindenki arról susmorog a hozzátartozójával, hogy melyik kajában mennyi tápanyag/zsír/vitamin van

* drasztikusan több ember kocog a környéken a korábbi évekhez képest, vmelyik nap egy komplett család kocogott az úttesten 3 poronttyal a legnagyobb poén pedig az utcánkban élő elhízott nő, aki korábban mindenhova kocsival járt most meg kerékpározik/fut

* a gyógyszertárban ahova járok rengeteg fiatal omega3/c, d, e vitamint/Béres cseppet meg joég tudja még mi mindent vásárol állandóan pedig korábban alig voltak néha és csak időseket láttam eddig mindig.

És ez nem szelektív figyelem, mert a gyógyszereimet évek óta ott váltom ki és tökre szembetűnő.

Ennyire be lettek paráztatva a koronavírussal az emberek, hogy mindenki hirtelen elkezdte félteni a sz@**s életét?



2020. máj. 27. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Én nem látom ezt. Vagyis több embert láttam biciklizni/futni/görkorizni az utóbbi időben, de szerintem fel fognak hagyni ezzel most, hogy minden kinyitott.


Amúgy nagyon jó lenne, ha emiatt a vírushelyzet miatt jobban figyelne mindenki az egészségére. Zöldség/gyümölcs, vitamin, mozgás. Ez mind szuper. Jó lenne ha továbbra is ügyelnének az emberek a kézmosásra, fertőtlenítésre és esetleg a maszk hordásra is, ha betegen (pl. influenza) kénytelenek bevásárolni/tömegközlekedni.

2020. máj. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek az 1. válaszolóval.

A mi környékünkön is „mindenki” elkezdett futni, de ez szerintem nagyrészt annak köszönhető, hogy otthon voltak/vannak, vagyis több idejük van, másrészt a bezártság miatt kompenzálnak.

De én is azt gondolom, hogy sokan le fognak morzsolódni, és egy idő múlva sajnos a legtöbben teljesen el fognak feleljtkezni az egészség fontosságáról. Egyébként én is jókat mosolyogtam régen nagyanyám „csak egészség legyen!” sóhajain, de most, hogy már nem vagyok annyira fiatal, megértem, miről beszélt. Az ember egy ideig golyóállónak érzi magát, aztán a korral elkezd itt-ott fájni, már nem elég a heti 3 edzés, hogy karbantartsd magad, stb., és lássuk be, ilyenkor az lenne a furcsa, ha legyintenénk, nem pedig tenni próbálnánk ellene.

2020. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Csak azok az emberek vannak beparázva, akik egyébként is megesznek mindent, amit a médiában hallanak. Sajnos ott meg megy rendesen a megfélemlítés. Nevetséges az egész.
2020. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Van néhány nyomi új-hipochonder, de ők amúgy is mindig kettyóznak valamin. Nem most hülyültek meg.
2020. máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%

"Jó lenne ha továbbra is ügyelnének az emberek a kézmosásra, fertőtlenítésre és esetleg a maszk hordásra is, ha betegen (pl. influenza) kénytelenek bevásárolni/tömegközlekedni."

Eközben a csapból is az folyik, hogy túl higiénikus környezetben élünk, és ezért van hatmillió allergiája mindenkinek. Most akkor hogy van ez?

2020. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nem azt mondtam, hogy sterilre fertőtlenítsd a lakásod és fürödj meg egy kád domestosban...

AMIKOR BETEG VAGY és beletüsszentesz a kezedbe (könyökhajlat helyett) ,akkor tégy meg annyit, hogy lefertőtleníted a kezedet, mielőtt megfogod a kapaszkodót a villamoson meg majd még 2 kilincset. Sőt ha egy maszkot is felveszel és nem tüsszentesz rám, az is milyen jó lenne.

Most ennek mi köze az allergiához.

2020. máj. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

En csak azt tudom, hogy barmi az oka, nagyon jol teszik. A magyarok atlaga kb 20 evvel latszik tobbnek, mint mondjuk egy atlag angol, es nem is el olyan sokaig.

Ehhez kepest Magyarorszagon az emberek tyukszaros eletuket felto viselkedese okozhatta azt a csodat, hogy alig volt fertozes, es halalozas, gyakorlatilag nem volt jarvany.

Az egeszsesebb angolok ( beleertve ebbe az atlagba a beteg, iszonyuan kover also osztalyt is) egyaltalan nem fogjak fel a tavolsagtartast. Falun, uri kozeposztaly nagy tagas zoldben egymas nyakara maszva setal, fel meterre fut, biciklizik el a masik mellett, azok utan is, hogy a vilag masodik legmagasabb halalozasat produkaljuk. Ez a helyzet, sokkal szigorubb intezkedesek vannak, voltak, es az emberek a tavolsag betartasat semmibe veszik.

Inkabb kezdje csak el valaki felteni a tyukszaros kis eletet, a normalitas hatarain belul.

2020. máj. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

„Eközben a csapból is az folyik, hogy túl higiénikus környezetben élünk, és ezért van hatmillió allergiája mindenkinek. Most akkor hogy van ez?”

Ez gyerekkorban érdekes, mikor a túlbuzgó anyukák mindent (is) fertőtlenítgetnek, ezért nem edződik megfelelően a gyerek immunrendszere. De nyilván a másik véglet sem jó, mikor hagyja vki, hogy a gyerek nyalogassa a buszon a kapaszkodót.

Egyébként szerintem nagyon helyes, ha figyelnek az emberek az egészségükre, és én is támogatnám, hogy terjedjen el az, ami ázsiában már régóta megy, hogy a betegek hordjanak maszkot a hétköznapokban is.

2020. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem konkrétan nem a vírus izgat, hanem az zavart nagyon, hogy gyakorlatilag 11 hétre leállt az egészségügy. Tehát ha bármi baja volt az embernek, háziorvos nem volt, a szakorvosiban ("sztk-ban") max. közvetlen életveszély elhárítás volt, a sürgősségiről ne is beszéljünk:( Ügyelet leszart, nem is fogadták az embert, ki sem mentek ahhoz, aki hívta.

Ez zavart, és ezért paráztam sokkal jobban az egészségemért (és a családom egészségéért is), nem a vírus miatt konkrétan.

2020. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9: Egy nem krónikus beteg egészséges ember minek parázik az egészsége miatt? Mik voltak azok a kis piti gondok, amelyek nem várhattak 11 hetet? Egy megfázást meg bőrkiütést magad is ki tudod otthon kúrálni! Ha ennyire paráztál, akkor egy autoimmun beteg/magasvérnyomásos vajon mit mondjon, ami szintén nem életveszélyes állapot, de kezelés hiányában az élete is veszélybe kerülhet?
2020. máj. 27. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!